Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pitek wariuje - prośba o sugestie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matrioszka

Matrioszka

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 150
  • Dołączył:  28 mar 2016
  • Rok Produkcji:2009
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Alicja
  • Skąd::Olsztyn
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 czerwiec 2017 - 18:54

Witam szanownych kolegów!

 

Jakiś czas temu Pitolowi odbiło i zaczęły się problemy z alarmem. Mianowicie - jak wiadomo po wyjściu z auta przez jakiś czas świecą się jeszcze światła. I tu się zrobił problem bo dokładnie w momencie gaśnięcia świateł włączał się alarm. Nie za każdym razem ale bardzo często. Dodatkowo trzy czy cztery razy alarm włączał się po wejściu do auta mimo, że drzwi były otwarte i ze dwa razy włączył się podczas jazdy. Sytuacja trwała jakiś miesiąc. Zwykle w takich sytuacjach pitek dostaje karę, wstawiam do garażu na kilka dni, nie jeździ więc ma czas na przemyślenie swojego zachowania i faktycznie "sam się naprawia". Problem w jakiś magiczny sposób się rozwiązał i alarm póki co nie wyje. Aczkolwiek sprawa zastanawiająca.

 

Wczoraj jednak pitek przegiął. Cztery razy zablokowały się drzwi. Nie mam bladego pojęcia w jaki sposób. Mimo, że drzwi były "otwarte" nie dało się ich otworzyć. Ani jednych, ani drugich. Musiałam otworzyć od zewnątrz przez otwartą szybę. Naprawdę porządnie mnie zdenerwował. Od wczoraj pitek nie jeździ więc nie wiem czy już nabrał ogłady.

 

Ma ktoś może pomysł jaka może być tego przyczyna?



#2 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2017 - 20:41

Mój pitek wyje jak otworze drzwi pilotem a potem od razu otwieram drzwi zanim piknie alarm. Ale mianowicie twojego problemu ty zamykasz go w garażu a on ciebie w samochodzie a tak na poważnie miałem podobny problem w innym aucie w czasie jazdy centralny otwiera się i zamyka cyk cyk cyk cyk ...... jak głupi rozebrałem boczek od pasażera odłączyłem kostkę od centralki i zamek nie wariował czyli diagnoza była następująca że silniczek a właściwie siłowniczek nie domagał nie wiem jak jest w pitku bo mam go od niedawna ale zasada działania zamka centralnego pewnie jest podobna. W moim przypadku śruba ( mini przekładnia ślimakowa ) nie wykonywała roboczego obrotu co skutkowało zamykaniem zamka centralnego próbowałem reanimować ale niestety musiałem wymienić na szczęście znalazłem używkę po długiej przeprawie bo nowy to tylko za ASO (cena kosmiczna). Więc może spróbuj odłączyć jedne drzwi zamknij się w nim potem drugie i może akurat to będzie coś podobnego.

   :yodarek



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:03

Alarm dokładany żaden problem go odłączyć i dopiero na spokój ustalić usterkę

#4 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 860
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2017 - 23:06

A może wiązka w drzwiach ma przerwania pojedynczych kabli, skrajnie mogą nawet stykać się ze sobą po przerwaniu koszulek robiąc zwarcia? - a może kary są za krótkie? :pa



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:44

A może zamiast cudować i robić domysły , warto podłączyć pod normalny tester i sprawdzić zamki i krańcówki - wszystkie te elementy są diagnozowane w chryslerze i w praktyce wiadomo co jest uszkodzone ?

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 20:44






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych