Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

demontaż fotela kierowcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 październik 2017 - 07:55

Witajcie :)

 

Mam odłamany plastik z przełącznikiem regulacji ustawień siedzenia - całość wisi luźno na kablu ,  i muszę go na spokojnie przykręcić, bo klejenie zatrzasków nie wchodzi w grę ... Czy podczas demontażu fotela kierowcy  muszę zwrócić na coś szczególną uwagę ? Czy mogę wszystko bezpiecznie odłączać ? W serwisówce są jakieś ostrzeżenia dot. systemu poduszek powietrznych - mogłyby przy demontażu odpalić ?  

...

...

szukanie nie boli, znalazłem wcześniejsze zapytania i odpowiedzi,i już jestem mądrzejszy. temat do zamknięcia , 


Użytkownik 74nitro edytował ten post 13 październik 2017 - 09:19


#2 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 październik 2017 - 11:21

Witam

Pod fotelem jest kostka od poduszek trzeba ja rozliczyć żeby to zrobić bezpiecznie rozłącz wpierw akumulator. Potem rozłącz sterowanie fotela. Cztery śruby i fotel na zewnątrz.

pozdro :bigmeen


Użytkownik bigmeen edytował ten post 13 październik 2017 - 11:21


#3 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 październik 2017 - 11:59

Witam

Pod fotelem jest kostka od poduszek trzeba ja rozliczyć żeby to zrobić bezpiecznie rozłącz wpierw akumulator. Potem rozłącz sterowanie fotela. Cztery śruby i fotel na zewnątrz.

pozdro :bigmeen

  ...jak nie będzie lało - to po pracy sprawdzę wszystko na spokojnie , dzięki za info.  :kciuki



#4 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 październik 2017 - 16:57

Dodatkowy zestaw pytań: ;)

- czy muszę odłączać akumulator ? Czytałem gdzieś, że odłączenie na dłużej może spowodować wykasowanie ustawień komputera czy tam czegoś... i potem należy ponownie programować , uczyć , czy coś tam coś tam... ;-)

- nie wystarczy wyjąć jakiś bezpieczniczek, aby odłączyć układy fotela ? Czym grozi ( po za alertami z komputera ) odpięcie układu sterowania i poduszek fotela ?



#5 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 październik 2017 - 20:31

Odłącz aku tylko na moment rozpinania kostki. Rozpinanie kostki airbag pod napięciem może grozić wystrzałem poduszek. Odłączenie aku na krótki czas niczgo nie naruszy. Bez obaw.

Pozdro :bigmeen


sterowanie fotela możesz rozpinać kiedy chcesz nic się nie stanie. Przy okazji przeciagni kable od sterowania fotela tak żeby nie były między szkieletem fotela a gąbką. Lubi sie w tym miejscu przecierać od wiercenia aie na siedzeniu i robi zwarcie.

:bigmeen


Użytkownik bigmeen edytował ten post 13 październik 2017 - 20:25






Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych