Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zakup 2.2 CRD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 listopad 2017 - 23:16

Na forum obowiązuje zakaz promowania linków do zewnętrznych portali handlowych , zapoznaj się z regulaminem - jeśli już coś chcesz wystawić lub sprzedać to tylko zamieszczając opis i zdjęcia na serwerze forum w dziale giełda . Auto z 2004r i przebiegiem 330 tys za prawie 10 tys zł to stanowczo przesada.

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 27 listopad 2017 - 23:19


#22 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 11:06

Przepraszam za wklejenie oferty sprzedaży. Zasugerowalem sie linkami kolegi który szuka auta. Natomiast jesli chodzi o cenę pojazdu to chyba temat rzeka. Podana przeze mnie jest ceną sugerowaną. Podlega negocjacji dla osoby zainteresowanej zakupem. Ale najbardziej wzrusza mnie kwestia wiary w przebiegi 15-sto czy 20-sto letnich samochodów które są rzędu 160-180 tys/km. Z mojego doświadczenia 90% oferowanych pojazdów w Polsce ma cofnięte liczniki. Według teorii kolegi...dzięki takiemu zabiegowi mają większą wartość? Myślę że taka bezzasadna krytyka uczciwej oferty wpływa na kształtowanie i rozwój calej rzeszy cwaniaków i zwykłych oszustów. Ale ok ,ile Twoim zdaniem wart jest omawiany PT? Pojazd został sprowadzony z Holandii w 2014 r. ze wszystkimi dokumentami . W Polsce jeden właściciel. Lakier odświeżony,wtrysku wymienione z frezowaniem gniazd. Opony zimowe na których jeżdżono 4 miesiące. Opony letnie po jednym sezonie. Wnętrze,gdyby nie lekkie pęknięcie środkowego panelu przy przełączniku szyb z tylu,można by uznać za fabrycznie nowe. Żadnej rdzy i wgniotow. Wszystko działa wzorowo. Jrsli uważasz że takie auto można kupic za 5 tys. to ja chetnie kupię. Pozdrawiam

#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 11:32

Co to znaczy wymienione wtryski ? - zamontowałeś nowe czy używane .100% regeneracja wtrysków to koszt ok 580zł za szt do  tego dochodzi czyszczenie układu paliwowego , wymiana zaworu proporcjonalnego i regeneracja pompy wysokiego ciśnienia i dopiero jest zamknięty układ paliwowy .Przy przebiegu 300 tys jest do naprawy na 100%  sprzęgło z dwumaseą , wysprzęglikiem hydraulicznym i na 90% pompą sprzęgła a to już robią się koszty w granicach 7 tyś zł a jeszcze nie ruszyliśmy tematu turbo i reszty zawieszenia .Na co masz papiery czy też dokumenty co było z wymienionych rzeczy : naprawiane czy tez wymienione ? .

Fakt nie oczekuje ceny za auto 5 tys tylko rzetelnej informacji o faktycznym stanie i wcześniejszych naprawach które ktoś po zakupie musi ponieść - a określenie o idealnym stanie możesz pisać osoba co nie użytkują pitków od prawie 10 lat na co dzień 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 28 listopad 2017 - 11:32


#24 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 12:21

No to kolega pojechał. Faktycznie przy takim podejściu do tematu można by odnieść wrażenie ze te wszystkie pitki 15 letnie jeżdżą tylko dlatego ze maja cofnięte liczniki. Poza tym o jakiej rzetelnej informacji piszesz kiedy większość takich pojazdów miało po kilku właścicieli i żadnych dokumentów serwisowych. Tylko magia licznika sprawia ze nabywca jest usatysfakcjonowany. My posiadamy dokumenty i co zostało naprawione. Będziesz zainteresowany kupnem..dostaniesz. Ale wątpię szczerze ponieważ juz określiłeś pojazd właściwie jako kupę złomu gdzie koszt napraw przekracza jego wartość. Wszystkie firmy zajmujące się tzw.korektą liczników...zacierają ręce. Silniki o których mowa robią przebiegi po 700-800 tys . To nie prawda co piszesz w takim uogólnieniu. Wszystko zalezy od sposobu eksploatacji pojazdu i jego serwisowania. Jak dbasz..tak masz..No ale trudno. Napisałem w dobrej wierze. Ale widzę ze koledzy tutaj jeżdżą i kupują pitki z wyjątkowo niskimi przebiegami...serwisowane sprawne i z pełną historią i do tego za grosze. No i super. Pozdrawiam.

#25 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2017 - 15:24

Andrzej z drugiej strony auto przy tym przebiegu może mieć już i nowe turbo i nowa dwumase. Mam w pracy jedną serwisowa Megane auto 340tys przebiegu od nowości w firmie. Myśląc po twojemu na pewno byś jej nie kupił a auto ma nowe sprzeglo z dwumasą i turbinę. I na pewno jeszcze dłużej nie będziesz musiał tych elementów wymieniać niż w świetnym świeżo od dziadka sprowadzonym autku z przebiegiem standardowym 180 tysięcy w 15 letnim aucie.
Silnik 130 koni naprawdę w tym autku robi swoje przy symbolicznym spalaniu. Szef jako jedynego tego auta nie chce sprzedać bo żadnej awarii nie miało poza kilka razy zbita szybą. Mamy teraz nowe aurisy i hybrydy i benzynki . Poprzednio były astry i te najbardziej się psuły

Użytkownik krol44 edytował ten post 28 listopad 2017 - 15:27


#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 15:39

Karol ... nie wiesz co ja myśle i co bym zrobił ? , zreszta co mi tam, nie moje pieniądze - już takich rewelacyjnych Pt z przebiegiem ponad 300 tys miałem kilka na warsztacie i tylko jeden był naprawdę zadbany i dofinansowany przez naszego kolegę Mayhema .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 28 listopad 2017 - 16:55


#27 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 17:19

Karol ... nie wiesz co ja myśle i co bym zrobił ? , zreszta co mi tam, nie moje pieniądze - już takich rewelacyjnych Pt z przebiegiem ponad 300 tys miałem kilka na warsztacie i tylko jeden byk naprawdę zadbany i dofinansowany przez naszego kolegę Mayhema .

Drogi Andrzeju. Naprawdę nie w tym rzecz. Troszkę się przekomarzasz i całą sprawę uogólniasz. Spójrz realnie na rynek samochodów kilkunastoletnich. Aby nie być gołosłownym wystarczy otworzyć jakikolwiek portal z samochodami używanymi np. w Niemczech. Spójrz tam na rocznik auta i jego przebieg. Następnie wejdż na portal w Polsce. Okazuje się że w Polsce te same roczniki mają przebiegi co najmniej o połowę mniejsze. To oczywiste , bo my Polacy jesteśmy bardzo oszczędni i biedniejsi od Niemców i nasze dwudziestoletnie auto z przebiegiem 160 tys km jeżdziło tylko 5 lat a 15 następnych wiosen stało w garażu nakryte kołdrą.. Dlaczego z góry negujesz kogoś kto uczciwie nie cofnął licznika , dbał o auto i chce go sprzedać bez kombinowania. Egzemplarz który posiadam można by śmiało spreparować nawet na 60 tys przebiegu...i dorobić historię o dziadku który autem jeżdził do kościoła .  :jupi Takim podejściem sami się prosimy aby nas oszukiwano. Mój znajomy sprzedawał motocykl. Miał najechane 80 tys km. Nikt nie zadzwonił . Zdjął ogłoszenie i po dwóch tygodniach wystawił ponownie. Ale napisał że motocykl ma przejechane 25 tys km. ( oczywiście licznika nie cofnął) W pierwszym dniu miał 6 klientów.. I to jest właśnie Polska paranoja. Uczciwość budzi kontrowersje...a oszustwo nie. Prywatnie mam samochód od pięciu lat. Mam tam najechane już 200 tys. Pomyśl ile będzie na liczniku za 10 lat. I szału jakiegoś nie ma...ot używam go do pracy , na zakupy i czasem na jakiś wyjazd. Daj się więc przekonać że jeśli ktoś oferuje Ci 15 letnie auto z przebiegiem 150-160 tys to bądż czujny. A na koniec. Samochód który sprzedaje nie jest autem nowym . Ale robię wszystko aby kupujący miał fachową i konkretną wiedzę na temat jego historii i stanu obecnego no i przebiegu. Po prostu to uszanuj nawet jeśli masz inne zdanie....Pozdrawiam



#28 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 17:30

Irek ty po prostu nie zrozumiałeś Andreja i piszesz elaboraty na temat przebiegu. My tu wszyscy jesteśmy świadomi tego o czym piszesz, a Andrejowi biega o to że napisałeś jego niby prawdziwy przebieg wystawiając zaporową cenę, a nic nie napisałeś o jego stanie faktycznym co by wskazywał na to że autko z takim przebiegiem jest warte tej ceny ot co :kawka I proszę cię nie rób z nas takich debili , bo większość z nas zęby na Pitolach zjadło :cwaniak



#29 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 18:09

Irek ty po prostu nie zrozumiałeś Andreja i piszesz elaboraty na temat przebiegu. My tu wszyscy jesteśmy świadomi tego o czym piszesz, a Andrejowi biega o to że napisałeś jego niby prawdziwy przebieg wystawiając zaporową cenę, a nic nie napisałeś o jego stanie faktycznym co by wskazywał na to że autko z takim przebiegiem jest warte tej ceny ot co :kawka I proszę cię nie rób z nas takich debili , bo większość z nas zęby na Pitolach zjadło :cwaniak

No cóż...może się nie zrozumieliśmy. Ale samochód się sprawdza przed zakupem i dopiero potem zgłasza ewentualne uwagi na temat tego co jest w nim do naprawy lub wymiany. Poza tym nie wiem co znaczy cena zaporowa ? Poprzedni egzemplarz z 2001 r 2,0 bez klimy sprzedaliśmy za niespełna 7 tys.   https://www.facebook...&type=3      Klient po obejrzeniu kilku innych , trafił do nas. Dostał do ręki dokumenty co zostało w nim naprawione , pojechał nim na stację diagnostyczną i po wyjęzdzie z podnośnika wyciągnął pieniądze i bez targowania go kupił. Ja właśnie o tym piszę. Zanim skrytykujesz ...sprawdż. Pozdrawiam



#30 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 18:56

I żeby zakończyć zupełnie chyba niepotrzebną przepychankę . Drodzy forumowicze. Umieściłem tu tylko anons a nie nakaz kupna. Anons na forum gdzie wszyscy praktycznie cokolwiek wiedzą i znają się na pitkach. Więc gdybym miał coś do ukrycia to miejsce chyba nie jest najlepsze ..prawda ? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i przepraszam jeśli czegoś nie zrozumiałem.

A tak na wesoło to Wam napiszę że PT Cruisery to fajne autka. Mnie urzekł ich design i mimo małych rozmiarów , komfort podróżowania. Ale jedno jest tam spieprzone do cna i strasznie mnie to irytuje. DLACZEGO ONE SĄ TAKIE GŁOŚNE ? Przy 140 km/h to trzeba mieć chyba jakieś słuchawki na uszach żeby wytrzymać ten hałas. Jak z pitka przesiadłem się do swojego auta to miałem wrażenie że mi silnik nie pracuje i na każdym skrzyżowaniu dodawałem gazu żeby sprawdzić czy aby nie zgasł. Jednym słowem ...wyciszenie tego pojazdu jest kompletnie do d.... :mniam



#31 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 listopad 2017 - 19:03

no nie wiem.... w 2,4 jest totalnie cicho nawet przy 140//// jedynie słychać swoisty pomruk silnika który usypia mojego psa i pewnie też bym zasnęła gdyby nie prowadzenie auta i chrapanie alpejczyka!!



#32 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 19:17

no nie wiem.... w 2,4 jest totalnie cicho nawet przy 140//// jedynie słychać swoisty pomruk silnika który usypia mojego psa i pewnie też bym zasnęła gdyby nie prowadzenie auta i chrapanie alpejczyka!!

Edyto....jeżdziłem i benzyną i dieslem. W każdym było jak w sieczkarni przy 140 km  :] Dlaczego Twój jest taki cichutki ? Mam pewną teorię i jeśli się nie obrazisz to ją wygłoszę . Otóż , Moja Droga Damo , zapewne jak kładziesz się spać to do swoich pięknych uszek wkładasz stoppery. Weż je kiedyś po prostu wyjmij... :jupi



#33 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 listopad 2017 - 19:33

Edyto....jeżdziłem i benzyną i dieslem. W każdym było jak w sieczkarni przy 140 km  :] Dlaczego Twój jest taki cichutki ? Mam pewną teorię i jeśli się nie obrazisz to ją wygłoszę . Otóż , Moja Droga Damo , zapewne jak kładziesz się spać to do swoich pięknych uszek wkładasz stoppery. Weż je kiedyś po prostu wyjmij... :jupi

Mój Drogi, witam Cię na forum.

Niestety  nie zgodzę się z Tobą. ponieważ ma porównanie z innymi samochodami (Jeep, Honda, Fiat). Nie wierzysz? Zapraszam do Krakowa - możemy pojechać na obwodnice i pokażesz mi ten głośny samochód. O dziwo jest to opinia nie tylko moja. Być może dotychczas jeździłam samymi głośnymi autami.

Uważam, że stopry w moich uszach są nie na miejscu.

 

( Istnieje poza tym taki dział- Tu się witamy}



#34 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 19:48

Mnie urzekł ich design i mimo małych rozmiarów
Jakie małe rozmiary skoro Piter się do niego zmieścił i jeszcze miał miejsce na ruch ręką aby poprawić okulary.

no nie wiem.... w 2,4 jest totalnie cicho nawet przy 140///
i tu zgodze sie z Irkiem.W 2,4 jest jak na porządnej imprezie,bity walą nie tylko z radia ale i też z pod maski.

#35 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 19:54

Jakie małe rozmiary skoro Piter się do niego zmieścił i jeszcze miał miejsce na ruch ręką aby poprawić okulary.

wreszcie ktoś wywołał uśmiech na moim ryju :) Darek, dzięki  :piwo 

Potwierdzam-mogłem poprawić okulary :) 



#36 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 20:00

Zdaje się że tylko na to było Cię stać w tym Aucie.W jeepie za dużo to Ty tam miejsca tam też nie masz.Mam kolegę 2,18 wzrostu który jeździł w tamtej epoce maluchem .



#37 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 20:15

nie mam aż 2,18 :) ale swego czasu też śmigałem maluchem. Po nim na długo pozostał mi"odruch jedynkowy", czyli odwodzenie prawego kolana w lewą stronę w czasie zmiany biegów :) . Były też czasy spania w garbusie na zlotach.

Darek, w moim jeepie jest sporo miejsca


  • hencio lubi to

#38 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 20:23

Mój Drogi, witam Cię na forum.

Niestety  nie zgodzę się z Tobą. ponieważ ma porównanie z innymi samochodami (Jeep, Honda, Fiat). Nie wierzysz? Zapraszam do Krakowa - możemy pojechać na obwodnice i pokażesz mi ten głośny samochód. O dziwo jest to opinia nie tylko moja. Być może dotychczas jeździłam samymi głośnymi autami.

Uważam, że stopry w moich uszach są nie na miejscu.

 

( Istnieje poza tym taki dział- Tu się witamy}

Moja Droga, również witam Cię serdecznie

Przepraszam za moje zachowanie i pogwałcenie zasad savoir vivre , odnośnie powitania . Zapewniam Cię Pani , iż moje faux pas jest wynikiem zagubienia w przepastności stron internetowych i róznego rodzaju forach. A tylko w niewielkim stopniu jest odzwierciedleniem mojego grubiaństwa , zarozumialstwa i pewnej dozy bezczelności. Nie mniej jednak wielce jestem wdzięczny za zaproszenie do pięknego Krakowa i możliwości , w Twoim zacnym towarzystwie , nasłuchiwania odgłosów jakie wydaje Twoje autko ...i drzemiący piesek oczywiście. Jeśli więc dla przykładu podajesz inne pojazdy typu Jeep , Honda i Fiat , to muszę przyznać że porównanie jest wybitnie chybione. Otóż , jeśli Jeep to Wrangler , Honda to Jaaz i Fiat to Panda....to Droga moja Piękności , w tych pojazdach również musiałaś mieć stoppery w uszkach. I tu potwierdza się moja teoria :mniam Ale nic to...mimo wszystko jestem ciekaw wyciszenia Twojego pojazdu , Ciebie , Pieska i ...okoliczności Krakowa. :mniam



#39 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 20:33

Twojego pojazdu , Ciebie , Pieska i ...okoliczności Krakowa.

Tylko nie wspominaj o pewnym wybrakowaniu Edysi pt...Koloru mu w fabryce nie dali :diabelek

P.S.

Pozdrawiam drugą stolicę lubuskiego ;) 



#40 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 20:51

ICE logistyka , ale się chłopie popisujesz swoją elokwencją. U mnie i przy 160 km/h nie jest wcale głośno. A tak na marginesie, auto przez ciebie proponowane jest całe malowane, ciekawe dlaczego? I nie zapewniaj mnie, że tak nie jest, bo i tak nie uwierzę. A, dlaczego według Ciebie jest głośno, bo na takim bieżniku musi być głośno, wielka mi filozofia.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych