Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zakup 2.2 CRD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 21:14

ICE logistyka , ale się chłopie popisujesz swoją elokwencją. U mnie i przy 160 km/h nie jest wcale głośno. A tak na marginesie, auto przez ciebie proponowane jest całe malowane, ciekawe dlaczego? I nie zapewniaj mnie, że tak nie jest, bo i tak nie uwierzę. A, dlaczego według Ciebie jest głośno, bo na takim bieżniku musi być głośno, wielka mi filozofia.

Szanowny Kolego

Najpierw pomyślałem że jesteś niesamowicie spostrzegawczy. Bo aby ze zdjęcia domyślić się iż auto było malowane, to trzeba mieć siódmy zmysł. Ale potem uświadomiłem sobie że przecież o tym fakcie sam napisałem....:) Więc to nie spostrzegawczość a zwykłe czytanie ze zrozumieniem. Hmmm , dlaczego auto było malowane  ??? Pewnie Ty lepiej wiesz ,więc nie będę też tłumaczył co to jest detailing wnętrza. Bo taki zabieg też pewnie zabrzmi podejrzanie....a był tu robiony . Natomiast co do głośności. Opony zimowe pewnie do najcichszych nie należą. To fakt. Ale PT naprawdę są żle wyciszone . Może komuś wydaje się to normalne bo nie ma odniesienia do innych samochodów. I się po prostu przyzwyczaił..



#42 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 22:07

Co Ty człowieku wypisujesz? Gdzie napisałeś, że auto jest malowane, w ofercie tego nie ma, tylko w którymś poście nadmieniłeś coś o odświeżeniu lakieru. Bardzo Cię proszę, nie pisz do mnie takich bzdur. Wiem, że jesteś handlarzem, możesz sobie wystawiać auta do sprzedaży jak chcesz, ale ja widzę coś co próbujesz ukryć. Owszem, autko na zdjęciach jest prześliczne, tylko z tą niezwykłą oszczędnością przesadziłeś. Jeśli chcesz być bardziej wiarygodny, to zrób dobrej jakości zdjęcie komory silnika ze zdjętą pokrywą, popatrzymy co tam piszczy. A, tak na marginesie, jak Tobie za głośno w pitku, to może tam jest coś nie szczelne, może brakuje jakichś wygłuszeń, albo uszczelki nie przylegają dobrze.



#43 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 22:53

Co Ty człowieku wypisujesz? Gdzie napisałeś, że auto jest malowane, w ofercie tego nie ma, tylko w którymś poście nadmieniłeś coś o odświeżeniu lakieru. Bardzo Cię proszę, nie pisz do mnie takich bzdur. Wiem, że jesteś handlarzem, możesz sobie wystawiać auta do sprzedaży jak chcesz, ale ja widzę coś co próbujesz ukryć. Owszem, autko na zdjęciach jest prześliczne, tylko z tą niezwykłą oszczędnością przesadziłeś. Jeśli chcesz być bardziej wiarygodny, to zrób dobrej jakości zdjęcie komory silnika ze zdjętą pokrywą, popatrzymy co tam piszczy. A, tak na marginesie, jak Tobie za głośno w pitku, to może tam jest coś nie szczelne, może brakuje jakichś wygłuszeń, albo uszczelki nie przylegają dobrze.

To że handlujemy PT Ceuserami napisałem...Auto było malowane przez poprzedniego właściciela , my lakier odświeżyliśmy .To że był malowany , każdy kto je oglądał wie nawet jeśli nie jest tak spostrzegawczy jak Ty , bo o tym informujemy. Niestety kolor ecrui na tak wiekowym aucie jest trudno utrzymać w nienagannym stanie i po kilku latach często ulega przebarwieniom , nic niezwykłego. Pod pokrywą nic kolego nie świszczy ponieważ wtryski osadzone są na nowych uszczelniaczach i we frezowanych gniazdach. Nie wiem zupełnie z czego wynika Twoja agresja . Być może ta moja.... elokwencja tak Cię poruszyła ? Człowieku , wystawiłem auto na sprzedaż które ma kilkanaście lat i przejechane ponad 300 tys. km. Co w tym dziwnego że oprócz bieżących napraw dokonaliśmy jego kosmetyki ? Co w tym dziwnego że chcę aby w miarę możliwości wyglądał jak nowy a nie jak sztrucel ze złomu. I tłumaczył jak inni że ...a nie malowałem , nie naprawiałem żeby nie było że coś ukrywam. Poza tym człowieku , auto kosztuje kilka tysięcy a nie kilkaset . Kto by się trudził jakimś rozbitkiem i lepił go z dwóch. Chyba rozumiesz że w tym zakresie cenowym jest to zupełnie nieopłacalne.O jakiej tajemnicy piszesz w Pitku prostym jak budowa cepa ? Każdy amator motoryzacji pozna jakby coś było w nim lepione. Umieściłem tu anons bo myślałem że poznam fajnych ludzi...wymienimy doświadczenia ...pogadamy o gadzetach i ogólnie o dupie Maryni....Skąd u Ciebie bierze się taka eskalacja podejrzeń i wrogość. Człowieku, rozmawiamy o autach w cenie roweru....wyluzuj



#44 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2017 - 23:19

Ja bym już wyluzował Panie i Panowie.

Jak to bywa, racja jest jak doopa i każdy ma swoją. Dodatkowo, język pisany nie ułatwia odzwierciedlić emocji w danej chwili, a to powoduje, że czasem nadinterpretujemy ton i charakter wypowiedzi. Myślę, że twarzą w twarz, przy piwie rozmowa wyglądałaby zgoła inaczej



#45 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 23:26

Człowieku, tłumaczysz się jak na posterunku. :haha Ja jestem wyluzowany, w przeciwieństwie do Ciebie. Weź i zrozum, że jak coś piszesz, to przygotuj się na krytykę. Zwłaszcza, że piszesz banialuki i wymądrzasz się jak jakiś młokos. Ty jesteś handlarzem, ja zaś miłośnikiem tego auta, więc skończ ze swoimi wywodami na temat tego swojego egzemplarza, bo odpisuję tylko z grzeczności. Życzę powodzenia w sprzedaży.

 


Ja bym już wyluzował Panie i Panowie. Jak to bywa, racja jest jak doopa i każdy ma swoją. Dodatkowo, język pisany nie ułatwia odzwierciedlić emocji w danej chwili, a to powoduje, że czasem nadinterpretujemy ton i charakter wypowiedzi. Myślę, że twarzą w twarz, przy piwie rozmowa wyglądałaby zgoła inaczej

 

Masz rację.



#46 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2017 - 23:43

Człowieku, tłumaczysz się jak na posterunku. :haha Ja jestem wyluzowany, w przeciwieństwie do Ciebie. Weź i zrozum, że jak coś piszesz, to przygotuj się na krytykę. Zwłaszcza, że piszesz banialuki i wymądrzasz się jak jakiś młokos. Ty jesteś handlarzem, ja zaś miłośnikiem tego auta, więc skończ ze swoimi wywodami na temat tego swojego egzemplarza, bo odpisuję tylko z grzeczności. Życzę powodzenia w sprzedaży.

 


 

Masz rację.

Jak będę chciał kogoś zniechęcić do zakupu auta to poproszę Ciebie Andrzeju.... :jupi Tym bardziej że już wiem iż zrobisz to z grzeczności a nie za kasę.. :glupek ....ale już luzik . Pozdrawiam :kciuki



#47 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 00:00

Jak będę chciał kogoś zniechęcić do zakupu auta to poproszę Ciebie Andrzeju.... :jupi Tym bardziej że już wiem iż zrobisz to z grzeczności a nie za kasę.. :glupek ....ale już luzik . Pozdrawiam :kciuki

 

Dziękuję, i wzajemnie. Dobrze,że ciśnienie spadło. Nie dziw się, taki już jestem, i za stary aby się zmienić.

P.s. A, gdzie auto stoi, żeby obejrzeć? Będę przejeżdżał to chętnie oblukam.



#48 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 00:20

Dziękuję, i wzajemnie. Dobrze,że ciśnienie spadło. Nie dziw się, taki już jestem, i za stary aby się zmienić.

P.s. A, gdzie auto stoi, żeby obejrzeć? Będę przejeżdżał to chętnie oblukam.

Autko stoi w Gorzowie Wlkp na placu Auto giełdy przy starym Tesko. . Chociaż teraz pogoda już brzydka i jeśli nie pójdzie chyba postawię go w salonie....ale nie u mnie w domu...tylko takim z samochodami  :]



#49 Bezimienny Gość.bobibmw_*

Bezimienny Gość.bobibmw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 listopad 2017 - 13:40

Poszły konie po betonie , standard wszelkich forum moto , z autopsji widzę , na bmw forum to w ogóle komedie w opiniach się rodzą:) moje,twoje , ładny,brzydki, tylko v-ka się liczy a potem na 2tys postów tylko jedna osoba ma v-ke,  to skąd ta wiedza wszechobecna płynie :jupi , dlaczego ludzie np. piszą że 3.5d lipa jak nikt jeszcze nie posiada z forumowiczy , czy że 1.6 w PT lipa , jak tylko z 5% forumowiczy go dotykało.     Tak to jest na forach , nie spinajcie się , jest co robić na tym świecie, nie ma co się dąsać.



#50 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 listopad 2017 - 13:43

Robert, nikt się nie dąsa... To tylko wymiana poglądów ;)



#51 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 735
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 18:26

Niestety, ale w pitkach nie da się cofnąć licznika, żeby dalej był sprawny.



#52 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 18:45

Da się - wiele razy cofałem przy wymianie uszkodzonego licznika aby stan się zgadzał z oryginałem

#53 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 listopad 2017 - 09:18

A mój PiTek jest przykładem, że 17 letnie auto może mieć przebieg 171... km, bez cofania licznika 2bujawka.gif



#54 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 listopad 2017 - 09:45

Ja jednym autem robię w tej chwili tylko do 7000 km rocznie i tylko dlatego że do pracy mam 10 w jedną stronę teoretycznie przez 20 lat miałbym 140 . Nie chce mi się wierzyć że na zachodzie każdy robi po 50 rocznie. Oczywiście cena na zachodzie za auto z realnym małym przebiegiem nijak ma się do cen na naszym rynku na auta ze standardowym 180 tysięcznym.

#55 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 listopad 2017 - 10:11

Mój ma 11 lat 85 000 przebiegu .Stan licznika pewny.



#56 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 17:10

Ależ oczywiście że tak w Niemczech jak i w Polsce można mieć auto kilkunastoletnie z przebiegami od kilkudziesięciu tysięcy do stu paru tysięcy. To nic nadzwyczajnego .Zwłaszcza wśród osób prywatnych . A często się zdarza iż to nie jedyne auto w rodzinie. Więc jego eksploatacja jest umiarkowana. Myślę jednak że powinniśmy rozróżniać takie przypadki i nie łączyć ich z tematem zupełnie innym , jakim jest rynek aut używanych i jego praw ekonomicznych. Wystarczy wejść np. na Mobile de i tam łatwo się przekonamy , nawet na najbardziej słusznych pojazdach jakim jest oczywiście PT CRUISER  :blabla iż dużo jest tam pojazdów z małymi przebiegami. No ale ich ceny to 3,4 a nawet 5 i 6 tysięcy euro . Teraz więc wejdżmy na jakiś Polski portal i zobaczmy oferty handlarzy typu..Świeżutki , prosto z Niemiec w idealnym stanie , rocznik 2003 ,po opłatach , przebieg 140 tys. km , cena 4500,00 pln ??? !!!!!!! . Teraz znowu wejdżmy na Mobile de i znajdżmy tam pojazd w idealnym stanie , z tego rocznika i z takim przebiegiem za powiedzmy 600 euro . Bo przecież handlarz coś musi zarobić ..prawda ? Powiem szczerze , ja nie znalazłem  :bigmeen . Czyżby handlarz był takim farciarzem ?  :mniam Przecież w tym przedziale cenowym nie opłaca się nawet malować błotnika....a auto lśni faktycznie jak nowe. O co chodzi ???? A jeśli tak to dlaczego handlarz nie wystawia tego auta w niemczech za 3 tys euro.....hmmmm ????  :mniam



#57 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 735
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 20:45

Przy pojemności powyżej 2 litrów cło jest zaporowe.



#58 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 21:22

ICE logistyka i tu masz rację.

W Niemczech samochód z takim przebiegiem jest wiele więcej wart niż w PL.

W cudowny sposób autko kupione w Niemczech za kilka euro po "zakręceniu" licznika, osiąga cenę jaką za granicą mają autka z tym samym rocznikiem ale z przebiegiem 2-krotnie większym



#59 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 22:55

ICE logistyka i tu masz rację.

W Niemczech samochód z takim przebiegiem jest wiele więcej wart niż w PL.

W cudowny sposób autko kupione w Niemczech za kilka euro po "zakręceniu" licznika, osiąga cenę jaką za granicą mają autka z tym samym rocznikiem ale z przebiegiem 2-krotnie większym

No właśnie. Dlatego uważam że w Niemczech nie można kupić np. PT Cruisera w idealnym stanie  z małym przebiegiem i sprzedawać go w Polsce za 4500 pln. Wszelkie portale , ogłoszenia w prasie i Bóg wie gdzie , przeczą takiej teorii. Niemcy nie są głupi. Jak coś jest dobre...to kosztuje. Z mojego doświadczenia , jeśli mówimy o autach z tego najniższego przedziału cenowego , możemy być bardziej niż pewni że auto nie było składane z trzech. Bo to się po prostu nie opłaca . Pozostają więc auta z przebiegami po 500-600 tys i to chyba najczęściej spotykane na naszym rynku wtórnym aut. Druga " okazja" :mniam ..to samochód który nie ma TUV i raczej go w niemczech już nie dostanie . Bo wymiana zużytych podzespołów, albo nakład pracy jaki trzeba w niego włożyć nie jest adekwatny do wartości samochodu.. W Polsce pan złota rączka i przychylny diagnosta przywrócą go do życia  :mniam  



#60 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:59

kuźwa Maro :maro20 dupcysz jak poroniony, ciągniesz ten temat bez sensu i pamiętaj że nadal dyskutujesz z handlarzem . Żaden Holender  nie będzie doinwestowywał w pitola z przebiegiem pow 300 tysięcy ,bo koszt tego co musi w 2,2 crd wymienić po tym przebiegu to nawet polaka postawi pod murem i przekroczy jego wartość dwukrotnie, :sciana  dlatego  holender oddał go za 500 eur , :d  a handlarz z którym byś nie gadał , jest najuczciwszy -reszta to oszuści. Ja osobiście staram się zawsze kupować w salonie lub z pierwszej ręki i nie mam problemu :pa. Moje zycie toczy się na autostradach zachodniej Europy i widzę na co dzień jakie perełki na lawetach pędzą do nas :/  :kawka


Użytkownik chromek 1 edytował ten post 01 grudzień 2017 - 10:02






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych