Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Koło z polerowanej stali na klapę za 50 pln


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 17:19

Witam. Umieszczam tutaj ponieważ nie wiem jak dodaje się fotki w innych postach.

Jako że czytałem tutaj iż są osoby zainteresowane umieszczeniem koła zapasowego na klapie , znalazłem sposób na estetyczne koło z chromowaną felgą , która nic nie waży. Jedyny ciężar to opona 14". Koszt zrobienia takiego "CÓŚ" to kwota około 50 pln i trochę własnej pracy . Proces montażu jest całkowicie odwracalny i nie trzeba nic wiercić w klapie . Ostateczny wygląd felgi również zależy od Państwa inwencji i upodobań. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami to proszę pisać na     ice.logistyka@onet.pl 

Poglądowo fotki poniżej . Zrobienie takiego koła zajęło mi 15 minut .

 

 Uwaga NICZEGO TU NIE SPRZEDAJĘ . To jest tylko informacja i pomoc dla osób które bedą chciały zrobić sobie taką ozdobę.

 

                POZDRAWIAM..............

 

Załączone pliki


  • 74nitro lubi to

#2 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:05

Ok. byłbym zainteresowany, ale....

1. Proponuję by opis motażu dać tu - a nie na priv. , bo może być więcej chętnych. A jest dział "modyfikacje" i tam taki patent byłby jak najbardziej wskazany.

2. Opona swoje waży, jestem ciekaw jak  to wpłynie na pracę siłowników w klapie, czy otwarta klapa nie opada pod ciężarem tego koła ?

3. W jaki sposób jest to mocowane, skoro opona waży, swoje ,a całość nie jest kręcona/wiercona do klapy ?

4. W jaki sposób rozwiązane jest otwieranie ? Switch fabrycznie montowany pod logo jest przeniesiony gdzieś indziej, czy w imitacji felgi jest wycięcie ?

 

A tak podsumowując - bardzo fajny pomysł.

i autko jest booooskie :d

Tylko oponę czymś lżejszym zastąpić , albo odciąć jej jedną stronę dla zmniejszenia wagi ? ;)

 

 

...p.s.:

więcej zdjęć, więcej zdjęc, więcej zdjęć ! choć jedno,  centralnie na tył ! ;)


Użytkownik 74nitro edytował ten post 18 grudzień 2017 - 18:09


#3 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:47

Sorry Irek ale sądzę że bardziej tutaj chodzi o promocję sprzedaży auta niż o samą atrapę{to już nie atrapa}koła.



#4 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:24

Sorry Irek ale sądzę że bardziej tutaj chodzi o promocję sprzedaży auta niż o samą atrapę{to już nie atrapa}koła.

Naprawdę nie wiem co sądzisz i raczej mnie to nie interesuje. A koło oczywiście mogłem sobie przylepić na plecy. No cóż , ja natomiast SĄDZĘ że lepiej je wyeksponować na aucie. Po drugie oferta na auto jest już w innym dziale. Po trzecie nie jestem desperatem i mimo kilku ofert jego kupna poniżej moich oczekiwań cenowych , nie zgodziłem się. Po czwarte , jeśli się nie sprzeda w cenie o jakiej myślę , auto zostanie u nas jako samochód firmowy z odpowiednimi reklamami. Zupełnie nie wiem po co komentujesz i zadajesz sobie trud SĄDZENIA....a nie przejdziesz do sedna sprawy , jaką jest optyczna zmiana pojazdu i  dzielenie  się pomysłami z nimi związanymi. Mam wrażenie że cokolwiek co bym tutaj nie napisał czy zamieścił , to Ty i jeszcze może dwie osoby , będziecie dyskredytować i publicznie wyrażać swoje , niekoniecznie trzeżwe SĄDY......


Ok. byłbym zainteresowany, ale....

1. Proponuję by opis motażu dać tu - a nie na priv. , bo może być więcej chętnych. A jest dział "modyfikacje" i tam taki patent byłby jak najbardziej wskazany.

2. Opona swoje waży, jestem ciekaw jak  to wpłynie na pracę siłowników w klapie, czy otwarta klapa nie opada pod ciężarem tego koła ?

3. W jaki sposób jest to mocowane, skoro opona waży, swoje ,a całość nie jest kręcona/wiercona do klapy ?

4. W jaki sposób rozwiązane jest otwieranie ? Switch fabrycznie montowany pod logo jest przeniesiony gdzieś indziej, czy w imitacji felgi jest wycięcie ?

 

A tak podsumowując - bardzo fajny pomysł.

i autko jest booooskie :d

Tylko oponę czymś lżejszym zastąpić , albo odciąć jej jedną stronę dla zmniejszenia wagi ? ;)

 

 

...p.s.:

więcej zdjęć, więcej zdjęc, więcej zdjęć ! choć jedno,  centralnie na tył ! ;)

Chodziło mi bardziej o to że forum odwiedzają różne osoby. niekoniecznie będące fanami PT. Poza tym , jeśli ktoś skorzysta z pomysłu i sobie to zrobi we własnym zakresie , to także niekoniecznie będzie chciał żeby w jego dzielnicy pojawiło się 20 podobnych kółek na różnych autach :mniam Ale zdjęcia zrobię i zamieszczę tutaj . Otwieranie klapy jest w jednej ze śrub , którą się po prostu pociąga bo jest ona połączona z oryginalną dżwignią klapy , do której przykręciłem uchwyt z oczkiem. Szczegóły podam prywatnie......pozdrawiam



#5 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:28

Zupełnie nie wiem po co komentujesz i zadajesz sobie trud SĄDZENIA....a nie przejdziesz do sedna sprawy , jaką jest optyczna zmiana pojazdu
Moim zdaniem to parodia atrapy koła jeśli już tak koniecznie chcesz abym przeszedł do sedna sprawy.Ebnołeś sobie splakowaną opone na klapę i sądzisz że to hit.U nas każdy kto  ma jakąś innowacje do wprowadzenia w PT dzieli się tym na otwartym forum a nie tak jak ty na PW.Może się okazać że tajemne mocowanie tej felgi tkwi w cudownym eliksirze sporządzonym przez ciebie.

#6 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:49

Moim zdaniem to parodia atrapy koła jeśli już tak koniecznie chcesz abym przeszedł do sedna sprawy.Ebnołeś sobie splakowaną opone na klapę i sądzisz że to hit.U nas każdy kto  ma jakąś innowacje do wprowadzenia w PT dzieli się tym na otwartym forum a nie tak jak ty na PW.Może się okazać że tajemne mocowanie tej felgi tkwi w cudownym eliksirze sporządzonym przez ciebie.

No widzisz Hencio.......właśnie przed takimi buraczanymi komentarzami chciałem uchronić osoby którym pomysł się podoba .Ty sobie kupisz deskę klozetową na eBayu za milion dolarów , bo taki masz gust no i pełną kieszeń. A my maluczcy , zrobimy sobie sami w chromie za 50 zeta, bo mamy inny gust no i finansowo do pięt ci nie dorastamy :blabla A mikstura jest tajna.....z gumijagód. :pa



#7 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:58

Jeśli stać cię na kupno auta to powinno cię też stać na jego utrzymanie.A czy ty jesteś malutki finansowo to chyba nie.Coś nie znosisz krytyki.


I nie mów za innych,,my" tylko mów za siebie.



#8 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:40

Jeśli stać cię na kupno auta to powinno cię też stać na jego utrzymanie.A czy ty jesteś malutki finansowo to chyba nie.Coś nie znosisz krytyki.


I nie mów za innych,,my" tylko mów za siebie.

Mówię MY , bo już trzy osoby skorzystały z pomysłu . Krytyki się nie obawiam jeśli dotyczy mnie osobiście i nie dostają rykoszetem Bogu winni ludzie , którzy mają inny gust i inną wrażliwość niż TY. A kupno i utrzymanie auta ma się nijak do tematu. Bo może ktoś wydał już kilka tysięcy na utrzymanie auta i po prostu wydanie kilkuset dolarów na jego upiększenie wydaje się dla niego zwykłym zbytkiem. Ale za pięć dych to może sobie zrobi sam i tak jak jemu się podoba. Ja podaję chętnym pomysł . A każdy może na tej bazie zrobić sobie co tylko mu do głowy przyjdzie. Ja na pewno nie będę się z nikogo śmiał i nazywał ich twórczości ..parodią. A na koniec...moje auto widzisz. Pokaż swoje a forumowicze niech się wypowiedzą które bardziej im się podoba....to takie proste Henciu. 


Moim zdaniem to parodia atrapy koła jeśli już tak koniecznie chcesz abym przeszedł do sedna sprawy.Ebnołeś sobie splakowaną opone na klapę i sądzisz że to hit.U nas każdy kto  ma jakąś innowacje do wprowadzenia w PT dzieli się tym na otwartym forum a nie tak jak ty na PW.Może się okazać że tajemne mocowanie tej felgi tkwi w cudownym eliksirze sporządzonym przez ciebie.

I żeby zakończyć tą jałową dyskusję w sposób pożyteczny , jako człek wykształcony , tolerancyjny i subtelny w ocenach kogoś , pozwolę sobie przytoczyć Tobie i innym krytykantom naukową wykładnię podstaw takiego zachowania . Miłej lektury :jupi

....."Osądzanie innych to forma terapii, oczyszczania wewnętrznego. To świetny, choć brudny sposób, na odwrócenie uwagi od tego, co dzieje się w nas samych. Od naszych lęków, ograniczeń, niedoskonałości. Zamiast wziąć się w garść i zacząć pracować nad sobą, wybieramy łatwiejsza drogę, przerzucamy własne wady na barki innych i w krótkiej chwili zaczynamy czuć się lepiej. Stajemy się idealni, nieomylni i naprawdę w to wierzymy, a nasze ego obija się głową o sufit. Znikają nasze błędy, nie widzimy wad, za to druga osoba postrzegana jest przez nas jako szczególnie zepsuta. Na zasadzie kontrastu poprawiamy własne samopoczucie i wpadamy w nałóg bezlitosnego krytykowania. Dokąd to prowadzi?..."

Czytaj więcej: https://kobietapo30....-na-nie-sposob/



#9 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:45

Moje auto możesz zobaczyć w temacie,, Nowy,stary" jeśli tak bardzo tego pragniesz.Dlaczego robisz z tego taką tajemnicę i zainteresowach odsyłasz   na PW?


Nie znosisz krytyki,nie znosisz.Istnieje tylko to co ty napiszesz.Ale mnie noga świerzbi,cwaniaczku.



#10 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:51

Moje auto możesz zobaczyć w temacie,, Nowy,stary" jeśli tak bardzo tego pragniesz.Dlaczego robisz z tego taką tajemnicę i zainteresowach odsyłasz   na PW?


Nie znosisz krytyki,nie znosisz.Istnieje tylko to co ty napiszesz.Ale mnie noga świerzbi,cwaniaczku.

Henciu...nie pomogę Tobie bo nie jestem terapeutą. A jeśli Cię noga świerzbi..hmmm, to temat higieny osobistej chyba jest na innym forum 



#11 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:54

I jaki to twój samochód jeśli skupujesz,naprawiasz co nieco i je gonisz?


Trochę wyobraźni kolego samochwało.



#12 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:03

I jaki to twój samochód jeśli skupujesz,naprawiasz co nieco i je gonisz?


Trochę wyobraźni kolego samochwało.

Zapłaciłem za niego i za " co nieco " także. Mam wszystkie dokumenty , umowę kupna i ....kluczyki. To czyj on jest kolego z wyobrażnią ?



#13 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:06

I zapomniałeś dodać,zaraz go chętnie sprzedaje.



#14 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:18

I zapomniałeś dodać,zaraz go chętnie sprzedaje.

Aha..to znaczy że on nie jest mój ? Szczerze mówiąc to tak " zaraz i chętnie " to go nie sprzedam. Póki co auto robi duże trasy bo mało pali i wzbudza ciekawość.  :mniam Jest na sprzedaż , to fakt , ale nie za wszelką cenę...i dalej nie rozumiem co to ma wspólnego z aktem własności ? 



#15 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:29

My trafiliśmy na to forum bo kupiliśmy te auta na dłużej,co niektórzy na zawsze a ty trafiłeś tu po to aby go sprzedać.Jest twój na chwilę,do aż nie znajdzie się może jakiś fan tego modelu.Jaśniej już nie można,


Tak samo jak i ten czarny.


I jak wyszło porównanie naszych aut?



#16 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:59

My trafiliśmy na to forum bo kupiliśmy te auta na dłużej,co niektórzy na zawsze a ty trafiłeś tu po to aby go sprzedać.Jest twój na chwilę,do aż nie znajdzie się może jakiś fan tego modelu.Jaśniej już nie można,


Tak samo jak i ten czarny.

Nie widzę żadnego konfliktu . Niczego nie ukrywałem . Poza tym ,jak widzisz i pewnie znasz się na rynku aut używanych , ktoś kto handluje tylko i wyłącznie PT , chyba nie do końca robi to tylko dla pieniędzy i z chęci zysku . Bo to po prostu nierozsądne. Zapisałem się na to forum , bo myślałem że poznam tu fascynatów tego modelu. ( a ja jestem fanem jego designu) Że wspólnie skorzystamy z naszych doświadczeń i wymienimy uwagi odnośnie ich napraw , tuningu itp. To że dla mnie ( oprócz wyglądu) PT Cruiser nie spełnia wszystkich oczekiwań, nie znaczy że nie mogę się nim fascynować , naprawiać , ozdabiać , kupować i sprzedawać oraz być członkiem forum posiadaczy tych aut o unikatowym wyglądzie. Jak widzisz , nikogo nie krytykuję , nie ośmieszam , nie oczerniam. Wśród ludzi którzy zjedli zęby na obcowaniu z PT , chciałem nabyć wiedzę i doświadczenie odnośnie ich prawidłowej eksploatacji i naprawy. Aby sprzedając dany egzemplarz mieć pewność że nikt nie będzie płakał . I co kolego Hencio....zamiast tego , każdy mój wpis Ty i do niedawna Twój przyjaciel , zamieniacie w jakąś słowną potyczkę bez najmniejszego sensu. Dział  " Modyfikacje" powoli zamienia się w poradnię psychologiczną . Boisz się że komuś pomysł się spodoba , dlatego robisz zlewkę żeby zniechęcić ludzi do czegokolwiek. Zachowujesz się ( bez urazy) jak dziecko w piaskownicy któremu zabrano łopatkę. Poruszyłem tutaj temat o którym czytałem na tym forum. Ale nie przeczytałem nic co miałbyś w tym temacie sensownego do powiedzenia , oprócz chorobliwej krytyki . Może mój pomysł nie jest najlepszy , ale póki co za 50 PLN nikt nic lepszego nie wymyślił. Od momentu pokazania prototypu , pomysł " kupiło" już 5 osób. A dwie wprowadziło już swoje innowacje w mój projekt....no i super. Teraz mam zapytanie od kogoś kto nie może sobie poradzić ze szczelnością wtrysków. Napisałem mu co ma zrobić żeby problemu pozbyć się raz na zawsze. Myślałem że moja wiedza jest oczywista i każdy posiadacz PT w dieslu wie o tym szczególe. Okazało się że nie.....więc cieszę się ze pomogłem , a i ja na pewnych sprawach korzystam. Dlaczego ludzie piszą do mnie maile a nie na tym forum ? Spójrz na swoje wpisy to zrozumiesz....Pozdrawiam



#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:07

Panowie, czy Wy naprawdę każdy wątek musicie sprowadzić do poziomu bez poziomu (ale wymyśliło mi się określenie :haha). Wyluzować mi proszę. Nie zauważacie, że sytuacja sama się nakręca? Święta idą, nie ma co pierdołami zajmować. Wesołych Świąt :yodarek



#18 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:09

Nie,nie boje się tego że twój pomysł się komus spodoba,obawiam się tylko tego że ktoś sobie takie koło przyczepi na klapę.Piepszysz o jakieś łopatce i piaskownicy przestań płakać i  robić z siebie wszystkowiedzącego.



#19 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:28

Nie,nie boje się tego że twój pomysł się komus spodoba,obawiam się tylko tego że ktoś sobie takie koło przyczepi na klapę.Piepszysz o jakieś łopatce i piaskownicy przestań płakać i  robić z siebie wszystkowiedzącego.

Ja sobie przyczepiłem...no i ? Muszę ci powiedzieć że wygląda super ....mi się podoba i w przeciwieństwie do ciebie nie jestem strachliwy i nie mam żadnych obaw że ktoś też tak zrobi  :jupi Wesołych Świąt  :glupek Hencio ..i taka rada na święta i całe życie. Ty nie gadaj..Ty po prostu zacznij coś robić... :pa


Panowie, czy Wy naprawdę każdy wątek musicie sprowadzić do poziomu bez poziomu (ale wymyśliło mi się określenie :haha). Wyluzować mi proszę. Nie zauważacie, że sytuacja sama się nakręca? Święta idą, nie ma co pierdołami zajmować. Wesołych Świąt :yodarek

Drogi Yodarku....tylko o kółku napisałem  :] Pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt  :glupek



#20 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:39

Mógłbyś wrzucić foto od tyłu pt?Tak żeby tą"zapasówkę"było widać w całej okazałości.Jak chcesz to możesz na priv.
Dzięki i pozdrawiam.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych