Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Światła do jazdy dziennej LED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Anykey_*

Bezimienny Gość.Anykey_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 październik 2011 - 11:15

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem świateł do jazdy dziennej, nie chce aby mi tak wyżółkły reflektory jak innym PT Cruiserom które widziałem.
I tutaj zaczyna się problem, jakie wybrać i gdzie je zamontować. Może macie jakieś doświadczenie ze światłami do jazdy dziennej?

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 12:36

Temat świateł dziennych był już poruszany.
Chodziło wprawdzie o modernizację, ale może warto się zastanowić nad modyfikacja oświetlenia już istniejącego?
Ja zainstalowałem u siebie przekaźnik i mam światła dzienne zrobione ze świateł drogowych.
Nie chciałem "szpecić" pitka montując ledy.
Tu jest temat, w którym było to opisywane.
http://ptcruiserclub... ... sc&start=0

#3 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 12:45

Qrcze! Adam zrobiłeś u siebie hmm , a ja myslałem, że temat ,,umarł'' to ja poprosze na PW info. jak i co!!!!

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 13:36

sluna,
Temat nie upad : ale nie rozwija się ze wzgledu na to że sprzedawca modułów które stosowaliśmy okazał się oszustem , pobrał kasę i nie przysłał towaru , sprawa na policji , konto zawieszone

#5 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 13:40

Temat nie upad : ale nie rozwija się ze wzgledu na to że sprzedawca modułów które stosowaliśmy okazał się oszustem , pobrał kasę i nie przysłał towaru , sprawa na policji , konto zawieszone


...niezły szwindel :torba

#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 18:34

Ja na pierwszy testowy moduł czekałem ponad miesiąc. Niestety do modułu który powinien działać bez problemu, potrzeba było dołożyć przekaźnik. Czyli dołożyć następne urządzenie.
Dostawca miał zmodernizować moduł tak, aby nie trzeba było stosować dodatkowego przekaźnika. Niestety, ale do tej pory Jędrek nie może wywalczyć ani kasy ani modułu.
Niemniej światła dzienne działają zgodnie z przepisami, a dodatkową zaletą jest to, że oprócz tego że żarówki świateł mijania nie świecą i zmniejszyło się zużycie paliwa, to podczas jazdy, wyraźnie widać temp powietrza na wyświetlaczu.
Normalnie jak włączy się światła mijania, to cyferki temp świecą z mniejszą mocą.

#7 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 03 październik 2011 - 18:54

Tak z ciekawości - to zmniejszenie zużycia paliwa jest w praktyce zauważalne, czy raczej teoretyczne?

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2011 - 18:58

Po pierwszym tankowaniu wyszło mi, że jeżdżąc po mieście w podobny sposób jak zawsze, zużycie wyniosło 8,6 l/100.
Wcześniej ciężko było zejść poniżej 9l/100

#9 Bezimienny Gość.wacwac_*

Bezimienny Gość.wacwac_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 październik 2011 - 22:22

Oglądałem na Allegro światła do jazdy dziennej, porównywałem różne wersje. Tutaj musimy być b. ostrożni, pamiętając że PTC jest formą estetycznie zamkniętą. Jeżeli już to okrągłe o średnicy 7 cm i b. ciasno wpasowane obok p.mgłowych, mając na uwadze dostęp do jarzma haka holowniczego. Średnica 9 cm, wykluczona, ponieważ musimy zachować 25cm odległości od gruntu i wyglądają jak ,,patrzały". Te paski podłużne wykluczone estetycznie!

#10 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 22:29

wacwac,
Zanim zrobiłem modyfikację świateł dziennych ze świateł drogowych, to właśnie myślałem o tych okrągłych 7cm . Jedyne miejsce, żeby to jakoś wyglądało, to właśnie obok świateł przeciwmgłowych.

#11 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2011 - 13:32

wacek masz racje w 98 procentach...na poprawke formy mamy 2% ale wych dwoch procentach nie miesci sie juz modyfikacja swiatel. :kawka

#12 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 grudzień 2011 - 19:56

A czy ktoś zaryzykował montaż tych 7cm diodówek obok halogenów? Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda na aucie zanim zaryzykuję ten eksperyment. Ewentualnie czy ktoś namierzył może gdzie na dany moment można by kupić taki sterownik do istniejących świateł?

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:19

Gapril, Na tej aukcji masz namiary na człowieka,który produkuje i sprzedaje sterowniki do modyfikacji.

http://allegro.pl/sw... ... 54092.html

albo tutaj na jego stronie

http://kogiel.za.pl/faq.php

#14 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:03

Rzecz w tym, że Kogiel zawiesił sprzedaż swojego tajemniczego urządzonka, wyszperałem go wczesniej na forum, kontaktowałem sie z nim tydzien temu i niestety otrzymalem taka informacje. Obiecał dac znac jesli sprawa bedzie znow aktualna. Ale dzieki za dobre checi ;)

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 grudzień 2011 - 07:27

Gapril, Nie jest aż takie tajemnicze,to bardzo prosty układ,kilka prostych elementów na płytce.

#16 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 grudzień 2011 - 21:00

a jakieś inne sprawdzone "pudełeczka"?

#17 Dannek

Dannek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  17 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0L
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2012 - 11:02

witam serdecznie
odgrzewam troszkę ten temat ponieważ zastanawiam się nad montażem świateł dziennych w moim PT. Po lekturze tematów na forum wywnioskowałem że nie jest to jednak taka prosta sprawa. Ledy z wiadomych względów odpadają, a montaż w drogowych wydaje się jedynym racjonalnym. Problem jednak w tym iż brak sterownika do takiego patentu.
Znalazłem coś takiego
http://betatronic.pl... ... s_id=12599
ale rozumie że to poda 100% mocy na żarówki więc będę oślepiał.
myślałem nad podpięciem pod światła mijania ale wtedy (poprawcie mnie jeśli się mylę) nic nie zyskam bo nadal będą się świeciły wszystkie (przód, tył deska rozdzielcza) jak przy normalnie załączonych światłach mijania.
wpadłem też na inny pomysł a mianowicie żeby nie podłączać tego do instalacji zaraz za przekaźnikiem, a dopiero w lampie przedniej bądź zaraz przed nią, a na instalacji fabrycznej tuż przed miejscem podpięcia dołożyć diodę prostowniczą co (moim zdaniem) spowoduje iż będą się świeciły tylko te lampy które w ten sposób podepnę (w moim przypadku mijania bo pod te lampy mam zamiar się podłączyć).
co sądzicie o takim patencie? jest to realne w wykonaniu?
Zaznaczam że jestem raczej laikiem w takich sprawach i dla tego wale na forum:):)

#18 gabi300

gabi300

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 121
  • Dołączył:  16 lut 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0+LPG

Napisano 01 marzec 2012 - 20:11

witam serdecznie
odgrzewam troszkę ten temat ponieważ zastanawiam się nad montażem świateł dziennych w moim PT. Po lekturze tematów na forum wywnioskowałem że nie jest to jednak taka prosta sprawa. Ledy z wiadomych względów odpadają, a montaż w drogowych wydaje się jedynym racjonalnym. Problem jednak w tym iż brak sterownika do takiego patentu.
Znalazłem coś takiego
http://betatronic.pl... ... s_id=12599
ale rozumie że to poda 100% mocy na żarówki więc będę oślepiał.
myślałem nad podpięciem pod światła mijania ale wtedy (poprawcie mnie jeśli się mylę) nic nie zyskam bo nadal będą się świeciły wszystkie (przód, tył deska rozdzielcza) jak przy normalnie załączonych światłach mijania.
wpadłem też na inny pomysł a mianowicie żeby nie podłączać tego do instalacji zaraz za przekaźnikiem, a dopiero w lampie przedniej bądź zaraz przed nią, a na instalacji fabrycznej tuż przed miejscem podpięcia dołożyć diodę prostowniczą co (moim zdaniem) spowoduje iż będą się świeciły tylko te lampy które w ten sposób podepnę (w moim przypadku mijania bo pod te lampy mam zamiar się podłączyć).
co sądzicie o takim patencie? jest to realne w wykonaniu?
Zaznaczam że jestem raczej laikiem w takich sprawach i dla tego wale na forum:):)

NIe jestem zwolennikiem zakłądania świateł do jazdy dziennej.Co do tego modułu z linku.Problem może powstawać w chwili załączania się klimy.światła na małą chwilke mogą się wyłączać (moment załączenia się sprężarki).

#19 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2012 - 21:39

Dla mnie te światła dzienne to oszpecanie samochodu w którymkolwiek miejscu ich zamontowania...oryginał to oryginał. Tak oswietlenie było zaprojektowane to niech tak bedzie. Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami gdzie dowód został zabrany za to :torba

#20 Dannek

Dannek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  17 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0L
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2012 - 22:32

wydaje mi się że źle wytłumaczyłem. chodzi mi o to aby właśnie nie dokładać żadnych badziewiastych światełek a wykorzystać te już istniejące żarówki. stąd nie bardzo rozumie dlaczego mógłby być za to zatrzymany dowód.
chodzi mi o to aby:
po 1 światła same się załączały po zapaleniu i gasły po zgaszeniu
po 2 wyeliminować zbędne oświetlenie kiedy jest zbędne (tylne pozycyjne, podświetlanie tablicy, deski).
niechcę montować żadnych ledów i dodatkowych światełek.
doczytałem że użytkownicy forum stosowali podobny patent ale świeciły światłą drogowe co średnio do mnie przemawia bo może to "urazić" tych jadących z przeciwka.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych