Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Światła do jazdy dziennej LED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2012 - 14:38

Antoni33,
Na pytanie czy to jest taki sterownik, odpowie pewnie Andrzej, bo ja pojęcia nie mam. :torba
Natomiast jak to wygląda w realu i gdzie mam zamontowany sterownik i przekaźnik, mogę zademonstrować na spocie w Krakowie :cwaniak

#42 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 maj 2012 - 04:26

mi jak bylem w serwisie pan sam zaproponowal ze moga mi" zrobic" swiatla do jazdy dziennej
mialo byc poprzez soft ale im nie wyszlo, dzialalo tylko po ponownym uruchomieniu silnika, a po kolejnych juz nie, wiec zwrocili mi 200 zlotych
mialo byc realizowane na swiatlach dlugich swiecacych ze zmniejszona moca swiecenia

#43 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 maj 2012 - 20:16

miecio,
Mietek cwaniaku wiesz że po lifcie duzo mozna pokombinować .
Antoni33,
Ten sterownik jest dobry ale wymaga przekaznika na rozłączanie drogowe /mijania :kawka

#44 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 maj 2012 - 21:12

Żeby uruchomić światła fabryczne DRL w PiTkach musi być to model na rynek kanadyjski (bo tylko te miały seryjnie montowane moduły DRL, nie skandynawskie palące automatycznie mijania!) lub najprawdopodobniej po FL. W przedliftowym były to światła pozycyjne, czyli kierunki i świeciły tylko przy niezaciągniętym ręcznym lub też na innym biegu niż "P" (automaty). W poliftowych najprawdopodobniej (tylko przypuszczenie - tak mają Mopar'y an płycie LX) zmieniono na światła długie o obniżonej mocy i też działa na wcześniej opisanej zasadzie.
Może też być (również przypuszczenie), że dana strona światła dziennego może być chwilowo wyłączana, jeśli działa migacz z tej strony - ma to na celu zniwelowanie "zmywania" się światła DRL z kierunkiem, czyli lepsze dostrzeżenie migacza!

Aby uruchomić fabryczne DRL trzeba wejść poprzez oprogramowanie StarScan (serwisowe Mopar w wersji sterownika nie mniejszej niż 6.03) w kompa auta i tam wpierw zmienić domyślny kraj kompa auta na "Canada" i następnie wejść w "Vehicle Preparation" i dopiero wtedy dać w ustawieniach "Enable DRL" (udostępnij DRL), a później tylko przywrócić domyślny kraj kompa jaki mieliśmy z poczatku operacji. To jest także przypuszczenie, ale to rozwiązanie działa na bank w niestepujących Mopar'ach: LX (300, Charger, Challenger, Magnum), Pacifica, Grand Cherokee (nowsze), Compass, Commander, Ram (nowsze).

#45 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 maj 2012 - 23:59

andrzej, no! panowie w autoryzowanym chcieli kombinowac i im nie wyszlo!....szkoda :kawka

#46 Antoni33

Antoni33

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 516
  • Dołączył:  27 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M Gas
  • Imię:Antoni
  • Skąd::Kraków/ Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 maj 2012 - 11:49

Antoni33,
Ten sterownik jest dobry ale wymaga przekaznika na rozłączanie drogowe /mijania :kawka[/quote]

A można jakiegoś helpa dostać,
Gdzie i jak podłączyć ten przekaźnik dodatkowy?

#47 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 maj 2012 - 13:35

A można jakiegoś helpa dostać,
Gdzie i jak podłączyć ten przekaźnik dodatkowy?


LINK

#48 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2012 - 09:07

tym czasem wczoraj wieczorkiem wsiadam do auta szyba z wystawy jest na wprost, przekrecam kluczyk w pierwsza pozycje bez odpalania, patrze swieca sie oba mijania, patrze przelacznik swiatel wylaczony, ki ch.. mysle sobie ale nic przekrecam na start /pokrecajac jednoczesnie przelacznik swiatel/ a tu nagle swiatla zaczynaja swiecic zdecydowanie jasniej, operacje powtarzalem kilka razy za kazdym razem efekt taki ze bez wlaczenia swiatel przelacznikiem swieca tylko mijania z moca obnizona, z tylu sie oczywiscie nie swieca, oraz postojowe nie swieci tez... swiatla gasna po zaciagnieciu recznego...
panowie w serwisie robli 2 razy, mialo byc ealizowane poprzez soft na swiatlach dlugich, i tak dzialalo ale do czasu wyjecia kluczyka ze stacyjki, potem przestawalo
no ciekawe bo zauwazylem to dopiero wczoraj... :kawka

#49 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2012 - 09:11

miecio,
Ciszyc sie i korzystac z opcji auta - widzisz nawet Ciebie Mieciu PT potrafi zaskoczyć ?

#50 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2012 - 14:14

przetestowalem jak to dziala i sprawa wyglada tak: oczywiscie chodzi o polifta, /przynajmniej u mnie w 2.2 crd - na komputerze trzeba ustawic wlaczanie lamp kiedy pilotem otwieramy auto oraz opoznienie wylaczania lamp po zamknieciu auta z pilota...
po nacisnieciu na pilocie otwieranie zapalaja sie przednie lampy z mniejsza moca i mamy chwile czasu do momentu az nie zgasna po 45 sekundach na zapalenie auta, po zapaleniu przednie swieca spelniajac role dziennych/mniejsze napiecie na wloknie zarowki, oczywiscie zaciagajac reczny "dzienne" nikna jak rowniez sygnalizujac migaczem prawym na ten okres prawa dzienna sie wylacza, to samo z lewa podczas kiedy migacz jest wlaczony, oczywiscie w kazdej chwili mozemy przekrecajac dzwignie wlaczyc swiatla mijania ktore juz beda swiecic z pelna moca

#51 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 20 sierpień 2012 - 17:43

Trochę dziwna ta funkcja dziennych lub tez niezbyt przemyślana w przypadku akurat tego modelu, biorąc pod uwagę, że ma rozdzielone żarówki - generalnie powinny być długie na 30-50% mocy ew. postojowe (kierunki) jak w przedliftowym i najlepiej włączałyby się po odpaleniu silnika, a tak niepotrzebnie obciążają aku+rozrusznik.
Producenci szczególnie w Ameryce Płn. unikają takiego rozwiązania, bo jest niepraktyczne i nielogiczne (wypalasz mijania, które są Ci przecież potrzebne tak naprawdę najbardziej w nocy). Z motywem, który Ty masz w swoim spotkałem się jedynie w Amerykańcach, które mają mijania+długie w jednej i tej samej żarówce, ale nie powiem, interesujące, choć dziwie się, że ma to jakiś związek - jak piszesz - z oświetleniem wnętrza. Troszkę szukałem po necie, jak to wygląda w fabrycznych poliftach-kanadyjczykach na zdjęciach, ale albo słabo szukałem, albo nic nie wynalazłem, skądinąd Ty przecież masz europejczyka, więc może masz u licha jakiegoś skandynawca?! Ciekawe, chyba bezpośrednio zadam pytanie Chrysler'owi USA/Canada...

P.S.
Pamiętajcie - jeśli jeździcie na światłach mijania, to włączać je dopiero po odpaleniu silnika (oszczędzicie aku i rozrusznik).

#52 morelas

morelas

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  19 cze 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Jarek

Napisano 30 marzec 2016 - 20:24

Przepraszam że troche odgrzewam temat, ale zakupilem i zamontowalem ledy do jazdy dziennej NSSC 510L ( polift, w miejscu gdzie powinny być a u mnie nie ma halogenów :p, wrzuce pozniej fotki ) natomiast musze teraz to podlaczyć to ustrojstwo , a że ze mnie elektryk i techniczna ręka jak z koziej d*** trąba to mam pewnie idiotyczne pytanie ale musze je zadać. Gdzie podlączyć kabelek plusowy, czytałem że gdzieś po stacyjce, że przy bezpiecznikach ale nie wiem jak to się robi, mam ten kabelek jakoś przylutować do bezpiecznika czy jak? :) Tylko nie mówcie, że głąb ze mnie. Już to wiem :d



#53 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 31 marzec 2016 - 00:20

Gdzie podlączyć kabelek plusowy, czytałem że gdzieś po stacyjce, że przy bezpiecznikach ale nie wiem jak to się robi, mam ten kabelek jakoś przylutować do bezpiecznika czy jak? :)

 

 

Raczej nie próbuj tam nic podłączać a tym bardziej lutować , ten moduł to Tottally Integrated Power Module i ma być szczelny a dodatkowo kontroluje prawie wszystkie obwody,  pod przykrywką masz szczelną uszczelkę i tam żadnych kabelków się nie wprowadza.

 

Ja bym pozostał przy fabrycznym oświetleniu, bo jakieś tam kombinacje mogą sporo kosztować

 

Ale jeżeli już musisz i chcesz  to moim zdaniem tego plusa powinieneś podłączyć bezpośrednio z aku oczywiście po zamontowanym bezpieczniku i poprzez przekaźnik, którego sterowanie można by było dopiero podłączyć np. do obwodu gniazda zapalniczki lub radia bo to chyba najbardziej bezpieczne obwody, i są załączane po stacyjce.

 

Ale i tak trzeba będzie podpiąć pod oświetlenie auta przynajmniej jeden kabelek od tego NSSC 510L aby to ledowe się wyłączało po załączeniu pozycyjnych czy też mijania a jak zachowa się TIPM to nie wiadomo.


Użytkownik mittek edytował ten post 31 marzec 2016 - 00:45


#54 Bezimienny Gość.ladny_*

Bezimienny Gość.ladny_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 kwiecień 2016 - 02:10

Ja podłączyłem, zgodnie z podpowiedzią  Andreeas7 pod przekażnik wentylatora chłodnicy (+ po zapłonie). Kabelek przylutowany w miejscu połączenia styku z plastikową obudową, po podszlifowaniu kilku  krawędzi, wyprowadzony na zewnątrz skrzynki. To "druciarstwo" nie rzuca się zbytnio w oczy razem z resztą okablowania tych świateł. Wersja łukowa nssc, zamontowane pod zderzakiem. I tak jednak będę musiał wejść do kabiny, by zamontować awaryjny wyłącznik z ewentualną lampką kontrolą. (np. dogrzanie w czasie postoju- oczywiście max 1 min:)  bez oświetlania "okoliczności przyrody".



#55 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 kwiecień 2016 - 19:19

Ja podłączyłem, zgodnie z podpowiedzią Andreeas7 pod przekażnik wentylatora chłodnicy (+ po zapłonie). Kabelek przylutowany w miejscu połączenia styku z plastikową obudową, po podszlifowaniu kilku krawędzi, wyprowadzony na zewnątrz skrzynki. To "druciarstwo" nie rzuca się zbytnio w oczy razem z resztą okablowania tych świateł.

 

Z tego co widzę w opisie to Ty montowałeś w przed lifcie a zapytanie Jarka dotyczyło modelu 2006 a więc polift, a to zupełnie inny moduł /całkiem inna skrzynka bezpiecznikowa tzw. TIPM/


Użytkownik mittek edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 19:29


#56 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 maj 2016 - 18:24

przetestowalem jak to dziala i sprawa wyglada tak: oczywiscie chodzi o polifta, /przynajmniej u mnie w 2.2 crd - na komputerze trzeba ustawic wlaczanie lamp kiedy pilotem otwieramy auto oraz opoznienie wylaczania lamp po zamknieciu auta z pilota... po nacisnieciu na pilocie otwieranie zapalaja sie przednie lampy z mniejsza moca i mamy chwile czasu do momentu az nie zgasna po 45 sekundach na zapalenie auta, po zapaleniu przednie swieca spelniajac role dziennych/mniejsze napiecie na wloknie zarowki, oczywiscie zaciagajac reczny "dzienne" nikna jak rowniez sygnalizujac migaczem prawym na ten okres prawa dzienna sie wylacza, to samo z lewa podczas kiedy migacz jest wlaczony, oczywiscie w kazdej chwili mozemy przekrecajac dzwignie wlaczyc swiatla mijania ktore juz beda swiecic z pelna moca

 

 

Czy ktoś jeszcze w polifcie przerabiał taką procedurę lub też inną i ma uruchomione światła do jazdy dziennej?

 

Ze znajomym próbowaliśmy to zrobić,  i po otwarciu drzwi z pilota zapalają się lampy lecz po uruchomieniu silnika gasną.



#57 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 maj 2016 - 11:56

Czy ktoś jeszcze w polifcie przerabiał taką procedurę lub też inną i ma uruchomione światła do jazdy dziennej?

 

Ze znajomym próbowaliśmy to zrobić,  i po otwarciu drzwi z pilota zapalają się lampy lecz po uruchomieniu silnika gasną.

Włączyłeś sobie oświetlanie drogi do domu, tzw Follow Me Home po otwarciu lub zamknięciu z pilota.

Nie ma nic wspólnego ze światłami dziennymi.



#58 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 maj 2016 - 12:09

U mnie tez to nie dziala. A u miecia ponoc dziala, chyba ze ma faktycznie wyjatkowego.
Ktos w polifcie probowal zrobic tak jak miecio i uruchomil?

#59 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 maj 2016 - 15:56

dotychczas nic mi o fakcie ze w polifcie dziala jak u mnie,.. nawet maksio sie po lepytenie skrobal i diagnozy nie dal, fakt faktem ze mam jak mam nawet moge filmik zaprezentowac chociaz juz kiedys prezentowalem, ale pojde i przedstawie jeszcze raz jak nakrece filmik oczywiscie no jest: 

 


ciezki przypadek inzynier amerykanski se wymyslil,.. ehhh polifty



#60 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 maj 2016 - 16:37

U mnie tez to nie dziala. A u miecia ponoc dziala, chyba ze ma faktycznie wyjatkowego.
Ktos w polifcie probowal zrobic tak jak miecio i uruchomil?

może to zależny od wersji auta, Classic, Touring, Limited - różnią się funkcjonalnością komputera







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych