Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PT nie zapala. (problem z immobilizerem?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2013 - 18:10

To wygląda jednak według mnie na padnięty sterownik silnika - oczywiście, jeśli kable, przewody masy i bezpieczniki sa ok. Jeśli uszkodzony byłby immo, to zapalałby na 5 sekund i gasł. Po trzech razach dopiero przestałby reagować na rozruch.

#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2013 - 18:58

maxym72,
Może i masz racje Maxiu - tylko dlaczego by padł jak nic nie było robione , choć możliwe że szlak go trafił przy próbie odpalania na kablach (w fiacie tak padały nagminnie sterowniki przy rozruchu na kablach)

#23 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2013 - 19:20

andreeas7, po 12 latach w końcu coś musi paść - zazwyczaj po kolejnym zagrzaniu i schłodzeniu. Bez testera nie rozbieriosz - oczywiście jeśli wszystkie bezpieczniki są ok.

#24 Bezimienny Gość.ultral_*

Bezimienny Gość.ultral_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 listopad 2013 - 19:56

Dziś przejżałem prawie wszystkie bezpieczniki - były ok. Dla pewności wymieniłem 10 i 13. Niestety to samo PT nie zapala.

maxym72,
zakładając, że przyczyną byłby padnięty sterownik silnika ile powinna kosztować wymiana/naprawa?

Pozdrawiam.

#25 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2013 - 20:39

ultral, Mnie o koszty nie pytaj - ja jestem daleko. Nowy sterownik to pewnie cos koło 2-3 tys złotych. Używany dostaniesz na alledrogo pewnie za 300-700 złotych - pozostaje tylko kwestia przeprogramowania - tak, żeby działał z immo w samochodzie. Myślę, że musisz zacząć od dostarczenia samochodu do kogoś, kto zajmuje się pitkami i ma sprzęt. Pozdrawiam

#26 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2013 - 20:41

ultral, Sprawdź jeszcze, czy nie przepaliły się bezpieczniki liniowe pod i w okolicy skrzynki bezpieczników pod maską - to bezpieczniki w formie takich czerwonych lub zielonych grubych kabli - idą od zacisków plusowych pod maską.

#27 Bezimienny Gość.ultral_*

Bezimienny Gość.ultral_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:25

Witam,

okazało się, że przepalony był jeden z pięcu bezpieczników których wcześniej nie sprawdziłem a mianowicie:

20 amperowy bezpiecznik trzynasty (13) spod maski:

Dołączona grafika

Po wymianie bezpiecznika zasilanie na komputerze się pojawiło i lampka immobilajzera zgasła.. ale zaczęło się dymić z okolic alternatora. W rezultacie u elektryka wymieniłem alternator. Zapłaciłem 250 za alternator i 450 za robociznę i działa jak należy.

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

#28 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:39

NIe ma to jak warszawa z cenami za usługi - chyba się przeprowadzę :lol

#29 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:14

NIe ma to jak warszawa z cenami za usługi - chyba się przeprowadzę :lol

Tylko spróbuj...... :kawka :ziom :patyk :psyborg

#30 Bezimienny Gość.ultral_*

Bezimienny Gość.ultral_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:46

Witam,

cena za robociznę też mnie trochę zdziwiła. Spodziewałem się mniej. Niestety ciężko jest dyskutować z mechanikiem gdy samemu się za bardzo nie zna. Pytasz przed naprawą ile to będzie kosztować a odpowiedź jest jedna: to zależy co się okaże, że trzeba zrobić i ile pracy na to zejdzie i jest to uczciwe. A po fakcie jak się nie zgadzam z ceną to mogę co najwyżej więcej nie przyjechać albo żądać wymontowania części i szukać innego mechanika (i wcale nie wiadomo czy nowy weźmie mniej, nie wspominając o tym, że trzeba zaholować samochód i straci się też dodatkowy czas).


andreeas7,
a jak Ty byś zareagował jakby do ciebie przyszedł klient po naprawie i powiedział, że zapłaci połowę ceny którą mówisz, bo gdzieś tam robią za połowę ceny. Rozumiem, że przychyliłbyś się do prośby klienta :diabelek .

#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2013 - 09:00

ultral, zawsze informuje o kosztach naprawy przed , jeśli coś sie zmienia drastycznie tez jest telefon i rozmowa z klientem , nie musi wyrazić zgody na rozszerzenie usługi .Co wiecej zawsze większość klientów orientuje sie w dwóch punktach co do wyceny naprawy usterki i dopiero podejmuje decyzje. Zreszta nawet w takich autach jak Honda civic czy Fiat gdzie rozwalasz polowe zawieszenia i koszt wymiany nie przekracza 250zl wiec wybacz 450 zł to szok cenowy





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych