Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ile czynnika do klimy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 26 lipiec 2009 - 21:13

jasmina, wiatrak swoją drogą mam uszkodzony ... od niego się zaczęło :( Wywaliło mi czynnik kilkukrotnie nawet. Na razie wentylator chodzi na 2. biegu "od razu", więc ten kierunek jest słuszny, ale nie jedynie :)

#42 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 27 lipiec 2009 - 10:14

bm639, - wymien wentylator - napelnijcie prawidlowo uklad i najlepiej wymienic w ukladzie olej - teraz prawdopodobnie nie ma w ukladzie oleju. bedzie wszystko dobrze u mnie bylo tak samo - a jak wloczalem klime z wentylatorem na drugim biegu to sprezarka warczala i piszczala jak "ursus c330" przy oraniu pola. Teraz wszystko od podstaw zrobione i klima chodzi ladnie i cicho.

#43 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 27 lipiec 2009 - 11:16

jasmina, skoro stwierdzili, że pogięta jest iglica w zaworze, to chyba sam wiatrak i prawidłowe napełnienie nie pomoże. Dzisiaj już pewnie będzie naprawione wszystko :) Nawet przy 100 km/h nie chłodziło normalnie ... jedynie lekko chłodniejsze powietrze leciało

#44 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 lipiec 2009 - 17:57

siedziales przy nich i patrzyles im na rece i czy widziales tą iglice - hmm przepraszam ale ja w to poprostu nie wierze zeby sprezarka sie az tak uszkodzila - takie cos zdarza sie baaaardzo rzadko - a ten zawor to bewnie mowili o zaworze bezpieczenstwa ktory w takim przypadku wywala caly gaz.
pisze tak bo sam kiedys wypuscilem gaz i olej i napelnilem swoje auto samym gazem - efekt byl taki ze sprezarka baaardzo glosno chodzila az warczala - z klientem i jeszcze kims pojechalismy to baaaardzo dobrego serwisu w lodzi - diagnoza to bylo odrazu uszkodzona sprezarka i lozyska i wogole ruina. koszt naprawy 1800zł - ok zgodzilismy sie - jak chcialem widziec jak naprawiają auto - niepozwolono mi ze wzgledow BHP i bezpieczenstwa i takie tam. umowilismy sie na nastepny dzien z panem na naprawe auta o dziwo pan stwierdzil ze naprawi auto w jeden dzien. OK. wrocilismy do domu zostala zrobiona dokumentacja i zdjecia oraz pozaznaczane elementy jakie trzeba poodkrecac zeby to naprawic.
Oczywiscie autko odebralem z naprawy - sprezarka nadal troszke warczala pan serwisant z "podobno 30letnim doswiadczeniem" stwierdzil ze musi sie ulozyc i takie tam. Wiem autkiem pojechalismy odrazu to odpowiednich panow i okazalo sie ze pan nie zrobil "NIC" - nawet skurw... nie wypuscil mojego gazu bo w sumie po co jak chodzilo.
Tego zakladu juz nie ma - ale napisalem to abyscie wiedzieli ze trzeba patrzec na rece mechanikowi co robi i czy napewno naprawia to co sie uszkodzilo.
Dodam ze i tak masz zaplacic bardzo duzo - bo prawdopodobnie sprezarke bedzie robila firma AIRSTAL ktora miesci sie pod lodzią są firmo zajmujaco sie tylko regeneracjo i naprawą sprezarek od klimatyzacji i przysylajo im do naprawy sprezarki z calego swiata glownie te gwarancyjne.
koszt regeneracji sprezarki w naszym aucie - czyli kapitalny remont to koszt 670zł - i masz na to gwarancje.

#45 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 29 lipiec 2009 - 08:10

jasmina, oczywiście nie patrzyłem im na ręce :). Widziałem wymontowaną sprężarkę .... faktycznie gdzieś wysyłają je do regeneracji, bo musiałem czekać ... Coś mi gadali o zaworze wtopionym w przewód, czy coś takiego . Dodatkowo jakaś tulejka się uszkodziła w samej sprężarce... nie wnikałem, bo auto jest mi niezbędne, więc zapłaciłem, bo sam bym tego nie zrobił, a już na pewno nie w takim czasie. Klima teraz działa i to jest ważne.

#46 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:10

najwazniejsze ze dziala :jupi

#47 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:50

nic innego mi teraz nie pozostaje :lol

#48 marlas

marlas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 94
  • Dołączył:  25 lut 2010
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1,6

Napisano 12 wrzesień 2010 - 17:29

ile gramów czynnika powinno być w silniku 1.6.,ile powinno być ciśnienia niskiego a ile wysokiego.Coś mi nie pasuje za często mi się włącza i wyłącza sprężarka, dodam że wentylator się włącza.Proszę o szybką odpowiedż od kolegów forumowiczów

#49 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 12 wrzesień 2010 - 20:58

marlas, srednio u ciebie okolo 700gram max. chyba ze na masce pisze inaczej. dopuscie tylko 100-150 gram i wszystko wroci do normy - bedzie dobrze.

#50 marlas

marlas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 94
  • Dołączył:  25 lut 2010
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1,6

Napisano 13 wrzesień 2010 - 04:59

jasmina-dzięki za info





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych