Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Internetowe forum policyjne...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:17

Gustaw, to też prawda. Kwestia zasobności portfela i chęci łatania dziury budżetowej... :dance2


Polecam aplikację Yanosik na Androida. W istotny sposób zmniejsza łatanie dziury budżetowej :-) a przy tym zwiększa bezpieczeństwo ( ostrzega przed zagrożeniem n.p. przed przeszkodą na drodze).

Nie mam przy tym żadnych dylematów moralnych ponieważ nigdy nie dostałem mandatu przy szkole lub przedszkolu. Natomiast prawie w polu to i owszem, szczególnie tam gdzie były krzaki.
Na szczęście teraz odcinki kontrolne są oznaczone i skończyło się polowanie z ukrycia.

Tak czy inaczej link jest cenny bo oczywiście prawo trzeba znać.

#22 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:58

Polecam aplikację Yanosik na Androida

Potwierdzam, fajna appka, choć na drogach mniej używanych bywa różnie

#23 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 wrzesień 2014 - 19:59

A nie lepiej jeździć zgodnie z przepisami ? :diabelek

#24 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 20:55

A nie lepiej jeździć zgodnie z przepisami ? :diabelek


Oczywiście, że lepiej ale niestety wolniej :-)
Nie mam tutaj na myśli zasuwania 150 w mieście.

Może to trochę dziwne wytłumaczenie ale nie przypominam sobie w innym Państwie takiej ilości znaków na drogach jak w Polsce. Przy takiej ilości zakazów, ostatnio modnych wysepek, podwójnych ciągłych itp to po pewnym czasie zaczyna się to mieć w bardzo głębokim poważaniu.

Dla mnie ostatnim hitem są wysepki. Teraz przy każdej polnej drodze jest wysepka i lewoskręt. To nic, że ostatni skręcający samochód widziano tam przd 1939 rokiem ale wysepka i ograniczenie do 70 jest. Przy pierwszych dziesięciu zwolnię potem nie zwracam uwagi.

#25 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 wrzesień 2014 - 23:15

Dla mnie ostatnim hitem są wysepki. Teraz przy każdej polnej drodze jest wysepka i lewoskręt. To nic, że ostatni skręcający samochód widziano tam przd 1939 rokiem ale wysepka i ograniczenie do 70 jest. Przy pierwszych dziesięciu zwolnię potem nie zwracam uwagi.

Mam podobne zdanie, co do kontroli prędkości czasem mam wrażenie że w niektórych miejscach (patrz głogowska zjazd z wiaduktu) nie są potrzebne, ponieważ czasem wjeżdża się na drogę ekspresową...

#26 zbyszeksi

zbyszeksi

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  13 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD, M
  • Imię:simin
  • Skąd::SWD
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 wrzesień 2014 - 07:26

Mam też nieodparte poczucie, ze jeżdżąc pitkiem, prędkość nie ma takiego znaczenia chodzi raczej o "sposób na życie". W końcu, pitek to nie sportowy wóz, jednak wrażenia z jazdy bezcenne. Sorki za taki wywód ale od niedawna jestem posiadaczem Pt i nie mogę wyjść z podziwu tego cudeńka :kciuki

#27 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2014 - 08:53

Dla mnie ostatnim hitem są wysepki. Teraz przy każdej polnej drodze jest wysepka i lewoskręt. To nic, że ostatni skręcający samochód widziano tam przd 1939 rokiem ale wysepka i ograniczenie do 70 jest. Przy pierwszych dziesięciu zwolnię potem nie zwracam uwagi.

Mam podobne zdanie, co do kontroli prędkości czasem mam wrażenie że w niektórych miejscach (patrz głogowska zjazd z wiaduktu) nie są potrzebne, ponieważ czasem wjeżdża się na drogę ekspresową…


To typowe miejsce na "łapankę" i wyciąganie kasy. Dwa pasy, zero przejść, z górki. Dozwoloną prędkość można przekroczyć bez włączonego biegu. To samo przy wjeździe, od strony Komornik.

#28 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 wrzesień 2014 - 09:22

Wysepki i związane z nimi pasy do lewoskrętu to oprócz rond najlepsze co mogli wymyślić drogowcy.
Czy się to komuś podoba czy nie.
Każdy chce przeżyć skręt w lewo na szybkiej trasie.

#29 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2014 - 10:15

Wysepki i związane z nimi pasy do lewoskrętu to oprócz rond najlepsze co mogli wymyślić drogowcy.
Czy się to komuś podoba czy nie.
Każdy chce przeżyć skręt w lewo na szybkiej trasie.


Jak sama nazwa wskazuje "Lewoskręt" służy do skręcania w lewo.
Jeżeli widzę lewoskręty nawet na drogi nieutwardzone to tego typu "instalacje" spełniają chyba funkcje przeszkadzajek a nie ułatwień.

Jestem przekonany,że głównym motywem robienia wysepek i lewoskrętów nie jest chęć poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jest dofinansowanie unijne do budowy drogi, są publiczne pieniądze na ten cel to czy lepiej zrealizować projekt tańszy ale racjonalny czy może droższy - czytaj: z większą ilością wysepek i znaków drogowych na danym odcinku drogi?

To samo dotyczy sprawy ekranów dźwiękochłonnych. Odcinek trasy A2 pomiędzy Strykowem a Warszawą jest chyba ewenementem na skalę światową. Świetnie wygłuszone pola. :-) Przynajmniej zające mogą spać spokojnie :-)

Takiej ilości bzdur drogowych nie widzę w żadnym innym kraju po którym się poruszam samochodem i te bzdury po pewnym czasie przestaje się traktować poważnie.

Kiedyś zadałem sobie trud policzenia znaków drogowych stojących tylko przy jednym skrzyżowaniu na starej trasie (dwa pasy w każdą stronę) Poznań-Warszawa w okolicach Wrześni. Było ich dokładnie 36, do tego fotoradar i szykany zmniejszające prędkość.

Normalne? Tak ale tylko w Polsce.

Ale się rozgadałem ale tak to jest jak się robi ok 5000 km miesięcznie po naszym "przyjaznym" dla kierowców kraju. :-)

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2014 - 13:20

sa dwa centra w krk gdzie obowiazuje zasada jazdy jak na pastwisku ,.. miny ludzi którym ustepuje przejadu bezcenne gorzej by było gdybym się trzymal zasady ze po prawej nie mam nikogo a wyjezdzam z alejki a mam po lewej auto w ruchu, to wygląda już gorzej sytuacja,...

#31 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 wrzesień 2014 - 15:48

Są tacy co jeżdżą dużo i mają niesamowite parcie na jazdę do przodu. Wszystko im przeszkadza. Najczęściej wycinają sobie chwilowo własny trzeci pas na chama bo im się należy.
Kiedyś trasa ,,12,, Piotrków Trybunalski - Radom była wyzwaniem a obecnie po remoncie z rondami i wysepkami dla lewoskrętów jest o wiele szybciej i bezpieczniej.
Zawsze będą maruderzy że jednak nie autostrada. Na autostradzie bramki i też zle.

#32 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2014 - 16:27

Gustaw
widzisz? nie pogadasz! Czasami jeżdżę trasą (starą) na Łódź
co chwila : wysepka, ciągła, zakaz wyprzedzania. Jak zdarzy się okazja to na przeciwko sznur samochodów, lub traktor przed Tobą. I dziwić się potem statystykom wypadków hmm Co bardziej niecierpliwi i spieszący się...
Droga służy do przemieszczania się, spacer to można po parku miejskim!

#33 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2014 - 23:04

maro20 dup..sz jest jeszcze przestrzen powietrzna,... :lol

#34 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 06:43

Nie narzekajcie już tak na nasze drogi. I tak jest dużo lepiej niż kiedyś. A czy mieliście kiedyś okazje jechać po takich rondach? https://www.google.p... ... d=0CCkQsAQ

#35 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:18

Uff
Na niektórych, mimo doświadczenia chyba bym się pochlastał ! :maro20

#36 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 październik 2014 - 11:32

Jest lepiej jak kiedyś bo są autostrady, które są jednymi z najdroższych na świecie. Nawet w Szwajcarii jest taniej bo wykupuje się winiety czasowe za 50 franków na rok. Czyli tyle ile płacę za dwukrotne przejechanie się do Warszawy z Poznania ( 4x 16 zł i 2 x9zł) , jeszcze przed uruchomieniem wszystkich punktów poboru opłat bo będzie jeszcze drożej.

Wczoraj - "Kraków-Katowice" 2 x 9 zł za 50km przeważnie jednopsamówki bo prawie non stop są remonty. Kpina.

Przy takim poziomie opodatkowania w Polsce każda autostrada powinna być darmowa a minister finansów powinien przy tym całować mojego PiTonga w …… bagażnik, za to,że ten łaskawie przetacza się autostradą zasilając budżet Państwa podatkiem i akcyzą pochodzącą z paliwa (ok 50%), które spala.

Tak więc nie cieszmy się jak łysi w fabryce grzebieni z tego, że jest trochę lepiej bo należy się to nam jak psu zupa przy takich podatkach. O jednym z najwyższych podatków VAT na świecie nawet nie wspominam.

Dodam tylko, że po polskich drogach zrobiłem wczoraj prawie 1200km. Poziom zabałaganienia oznakowaniem, wysepkami, świecidełkami i podwójnymi ciągłymi jest wręcz fatalny. To nie poprawia bezpieczeństwa bo walczy się z tymi "potykaczami" a nie zwraca uwagi na innych użytkowników drogi i pieszych.

#37 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 październik 2014 - 11:44

Nie narzekajcie już tak na nasze drogi. I tak jest dużo lepiej niż kiedyś. A czy mieliście kiedyś okazje jechać po takich rondach? https://www.google.p...AJ&ved=0CCkQsAQ

to tylko z góry tak groźnie wygląda w rzeczywistości to paski same cię wyprowadzą, musisz tylko wiedzieć gdzie chcesz jechać :cwaniak

#38 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2022 - 21:43

No cóż. PT w końcu mało nie palą.

Załączone pliki



#39 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2022 - 06:11

To sobie wybrał zupelnie nie zauważalne autko. 😂🤣😜

#40 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:40

To sobie wybrał zupelnie nie zauważalne autko.

O tak! Zdecydowanie nie wyróżni się w tłumie. :-)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych