Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Kilka pytań

lakier radio antena

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.ketrab_*

Bezimienny Gość.ketrab_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 lipiec 2015 - 13:43

Witam,

Nie mam jeszcze dostępu do technicznego więc zadam kilka pytań tutaj :

 

Antena - mam ułamany bat od automatycznej, można to jakoś naprawić wymieniając bar czy należy całość wymienić. A może można inna antenę założyć (bat długi) ale tak żebym sam sobie dał radę beż niepotrzebnego rzeźbienia.

 

Radio - mam jakieś nieoryginalne mp3 itp ale wole oryginał...  może ma ktoś coś za niewielką sumkę bo na allegro mega drogo... zawsze mogę dać moje w rozliczeniu...

 

Lakier - jest w wielu miejscach szorstki.... nawet po woskowaniu... skąd może być takie coś.

 

Lampy - polerkę lamp można zrobić bezproblemowo ?

 

Klima - mam coś pomotane z klimą a raczej z elektryką.... klima mi się załącza dopiero od 2 biegu, ale jak już ruszy to działa super..

 

Ręczny - nie mam go....  ale klamoty już zamówiłem i w tygodniu będzie się robiło...

 

Emblematy - zmatowiły mi się emblematy na klapie bagaznika  można gdzieś dostać takowe moja wersja auta to Chrysler PT Cruiser Touring

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 lipiec 2015 - 14:47

Fabrycznie nie było anteny automatycznej - nie wiadomo co masz założone ?
Jesli 150 zł z Allegro to mega drogo to już sobie nie wyobrażam za ile te radio miało by być
Przed woskowanie trzeba zrobić polerowanie pasta i żedzrzec porowata ( utleniona ) warstwę
Oczywiscie ze lampy można bezproblemowo spolerować
Klimatyzacja załącza sie 10-15 sekund po odpaleniu silnika to standard , bieg nie ma znaczenia
Ręczny aby dobrze zrobić musisz zdjąć tarczobebny i zwolnić blokadę samoregulacji przy lewarku .
Emblematy tylko serwis na zamowienie lub używane

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 12 lipiec 2015 - 14:48


#3 Bezimienny Gość.ketrab_*

Bezimienny Gość.ketrab_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 lipiec 2015 - 20:36

Dopiero teraz zauważyłem, że jakimś cudem dwa razy jest umieszczony taki sam mój post.

 

Te za 150 to w słabej kondycji, nie sprawdzone albo uszkodzone :(

 

Co do klimy to mi mechanik mówił że coś mam pomotane w elektryce, ale on tego nie robi więc do elektryka mam iść.

I że startuje mi dopiero z 2 biegu (nie mylić bieg samochodu) a 2 bieg załącza się dopiero jak sprężarka osiągnie konkretne ciśnienie.

 

Co do anteny to mam założoną chyba oryginalną ale jest bez samego bata bo jak kupowałem to już go nie było.

Czy można założyć samemu jakiś bat aby się dobrze trzymało na aucie i nie trzeba było jakoś specialnie tego motać.. chciałbym sam to zrobić a do mechanika mi daleko.

Co do ręcznego to mechanik mówił że coś tam grucha i że trzeba zamówić coś do tych bębnów ...



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 lipiec 2015 - 20:42

150 zł to normalna cena za radio sam sprzedawałem jeszcze taniej i większe pieniądze to stanowcza przesada .
Klimatyzacja w Pt korzysta tylko z jednego biegu wentylatora i włącza go w momencie załączenia kompresora - ciśnienie nie ma tu nic do rzeczy.

#5 Bezimienny Gość.ketrab_*

Bezimienny Gość.ketrab_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 lipiec 2015 - 21:29

To czemu u mnie jest tak że klima załacza się dopiero po jakimś czasie, jak stoi na jałowym to musze czekać z 5 minut jak jade to szybciej



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 lipiec 2015 - 21:35

Bo nie pracuje ci 1 bieg wentylatora odpowiedzialny za klimatyzacje i wstępne schłodzenie silnika - w takim przypadku klimatyzacja bedzie tylko działała w czasie jazdy jak jest pędem powietrza schłodzona chłodnica klimatyzacji .Drugi bieg wentylatora załącza sie od granicznej temperatury silnika i nie patrz na wskaźnik w środkowej pozycji silnik potrafi mieć 108 stopni .
Wyciągaj ten wentylator i wymieniaj szczotki sa wytarte - bedzie ok .

#7 Bezimienny Gość.ketrab_*

Bezimienny Gość.ketrab_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 lipiec 2015 - 21:45

Wentylato załącza się po jakims czasie, jak stoi to po kilku minutach  why?







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lakier, radio, antena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych