Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PT Cruiser 2.0 '01


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:22

08.04.2017

 

Mały update fotek AD 2017  :) Chrysler dostał trochę chromu (wlew paliwa, listwy drzwi, lusterka, górna część grilla, rygle drzwi). Muszę jeszcze znaleźć do kompletu dolną część grilla znajdującą się w zderzaku. Więcej chromu nie będzie, aby nie zrobić z auta choinki. Swoją drogą, w mojej ocenie chrom na srebrnym/jasnym kolorze nie generuje efektu agro, co niestety przy przegięciu na ciemnym aucie ma zdecydowanie miejsce. Zawitały też nawiercane/nacinane tarcze hamulcowe z przodu. Miałem i tak je do wymiany, i z przyzwyczajenia założyłem jakiś custom. Przy tak znikomych obciążeniach i tak różnicy nie będzie, ale właściciel szczęśliwszy  ;)

 

001_sm_zpsmx2ywuxt.jpg

 

002_sm_zpsqjqtgmpw.jpg

 

006_sm_zpswrnt3blw.jpg

 

004_sm_zpsabitxwbe.jpg

 

003_sm_zpsrbpgfelq.jpg

 

005_sm_zpsnzytmi0h.jpg

 

______________________________________________________________________________________________

 

29.08.2015

 

Witam, a właściwie witamy Was wspólnie z drugą połówką, Cruiser to formalnie jej auto :) Chciałbym przedstawić Wam naszego Żuka, którym dzielnie jeździmy na co dzień, do pracy i po zakupy. Zakupiliśmy od handlarza w kwietniu tego roku trochę zaniedbany egzemplarz, ale najważniejsze dla nas - bezwypadkowy. Chcieliśmy auto w czarnym kolorze, srebrny był drugą rozważaną opcją, innych kolorów nie przewidywaliśmy. Trafił się srebrny, po gorącym lecie uważam, że lepiej, że tak się stało. Doprowadziliśmy samochód do względnego ładu, umyliśmy, wyczyściliśmy wnętrze, wymieniliśmy parę spraw mechanicznych i autko dzielnie jeździ :) Cruiser jest przeraźliwie wolny, cholernie głośny, kultura pracy jego rzędowej czwórki jest porażająco beznadziejna, mimo tych wszystkich wad cholernie go lubimy :) Jest też najekonomiczniejszym autem, jakie mamy :) Użytkując PT od kilku miesięcy bardzo miło zaskoczyło nas to, że kierowcy Cruiser'ów bardzo często pozdrawiają się na drodze :) Super! :) Poniżej przedstawiam Wam fotki naszego Cruiser'a pstryknięte na szybko z marszu.

 

'01 Chrysler PT Cruiser

 

* 2.0 16V R4 141 KM

* manualna przekładnia

* skórzana tapicerka (zmieniona po zakupie z welurowej) z podgrzewanymi przednimi fotelami

* tempomat (must be w każdym moim samochodzie - uwielbiam)

* klimatyzacja

* koła na lato: 8,5x18 Keskin KT5, 235/40R18 Zeetex HP102

* tylna wycieraczka od Opla Corsy (zdecydowanie ładniejsza, pasuje P&P)

* tylne lampy od wersji poliftowej

 

003_PT_zpsnhm2h0yo.jpg
 
002_PT_zpsfsmajrag.jpg
 
001_PT_zpsgq0sex0k.jpg
 
:)

Użytkownik _Pit_ edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 20:57

  • Nazwa lubi to

#2 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:26

Bardzo ładniutki...brawo! Bezawaryjności życzę i do pomachania na drodze :-) Fajny zestaw cyferek 2222 :-)

#3 mirek

mirek

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 533
  • Dołączył:  06 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mirek
  • Skąd::Brańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:29

Ładny   :tak 

Chyba też pomaluję zderzaki



#4 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:41

Od razu widać że pitek  dostał się w dobre ręce!   Życzę bezawaryjności :kciuki   



#5 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8004
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:59

Bardzo ładny.Jeszcze tylko pomalować go na jakiś kolor i będzie cudo :d ;)

#6 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:03

Bardzo ładny.Jeszcze tylko pomalować go na jakiś kolor i będzie cudo
 

Oczywiscie czarny ....

gratki .bardzo ładniutki ,ogien na tłoki i......szerokosci  :piter  :piter



#7 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8004
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:10

Oczywiscie czarny ....
gratki .bardzo ładniutki ,ogien na tłoki i......szerokosci  :piter  :piter

Oczywiscie czarny ....
gratki .bardzo ładniutki ,ogien na tłoki i......szerokosci  :piter  :piter

Czarny???Wybacz ale czarny to nie kolor.Przynajmniej nie ten właściwy ;)

#8 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:33

Czarny???Wybacz ale czarny to nie kolor.Przynajmniej nie ten właściwy ;)

czarny to ...jedyny właściwy kolor....:-)

Ładny :tak
Chyba też pomaluję zderzaki

właśnie tak wygląda ładnie.... good idea :-)

#9 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:47

Piękny 😊
Kolejne sreberko w klubie 😃
Suuuuuper!!!
:Jeżol

#10 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2015 - 18:20

Cześć Piotrze.nie słuchaj co niektórych co do koloru,.poprostu nam zazdroszczą.



#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 sierpień 2015 - 19:53

Bardzo ładny PiTol. Jeszcze tylko pomalujesz na jakiś kolor i będzie rewelacja, bo tak samym podkładem pomalowany... ;P (taki żarcik, mam nadzieję, że nie gniewasz się). W sprawie tylnej wycieraczki, to temat przerabiany. Część wróciła do oryginału. Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy życzę.



#12 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7792
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:30

Gratulacje, ładniutki. Szerokości  :)



#13 Bezimienny Gość.Zajcev0_*

Bezimienny Gość.Zajcev0_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2015 - 16:40

Hej. Gratuluje zakupu :kciuki

Kombinowałaś coś przy zawieszeniu, czy zostawiłeś jak fabryka dała ?

Zastanawiam się czy też nie podkuc swojego w 18''. Mam możliwośc kupna takowych kół  z oponami w rozmiarze 225/35/18, tylko nie wiem czy taki rozmiar opon będzie odpowiedni.



#14 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2015 - 17:56

Chociaż srebry kolor w Pitku mi się nie podoba, to ten naprawdę ładnie się prezentuje, właśnie tak się zastanawiam czy dymione szyby bardziej pasują w pitku, czy jednak nie dymione.



#15 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:49

Ładny okaz :kawka



#16 kujtek

kujtek

    VIP

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 3600
  • Dołączył:  29 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Dzierżoniów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:04

Coraz śliczniejsze te Nasze Pitki!!! :kciuki



#17 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2015 - 20:57

Hej. Gratuluje zakupu :kciuki

Kombinowałaś coś przy zawieszeniu, czy zostawiłeś jak fabryka dała ?

Zastanawiam się czy też nie podkuc swojego w 18''. Mam możliwośc kupna takowych kół  z oponami w rozmiarze 225/35/18, tylko nie wiem czy taki rozmiar opon będzie odpowiedni.

 

Zawieszenie zupełnie seryjne. 225/35/18 rzutem na taśmę mieszczą się w widełkach (powinno stosować się koła o średnicy różniącej się max o 3% od oryginału, Twój rozmiar różni się o 2,7% in minus), ale nie ukrywam - będzie twardo. Miałem taki rozmiar w jednym z poprzednich samochodów i jazda do najprzyjemniejszych nie należała. Drugi raz bym się nie zdecydował. 225/40 to już całkiem inny poziom komfortu, a przecież to tylko 5%. 225/40/18 jest właśnie rozmiarem najbardziej zbliżonym do oryginału w kwestii średnicy. Wskazania prędkościomierza przy tym rozmiarze z popularnych opon najwierniej oddają rzeczywistość (+0,8%). Ja z kolei poszedłem w 235/40. Różnica średnicy to +2%, ale komfort jazdy jeszcze wyższy. Kolejny argument dla 235 to to, że lepiej chroni 8,5" felgę przed otarciami np. przy podjeżdżaniu pod krawężniki. Reasumując - w 225/35 bym się nie pchał - będzie udręka, 225/40 lub 235/40 będzie zdecydowanie bardziej komfortowo :)

 

 

Chociaż srebry kolor w Pitku mi się nie podoba, to ten naprawdę ładnie się prezentuje, właśnie tak się zastanawiam czy dymione szyby bardziej pasują w pitku, czy jednak nie dymione.

 

Co do ciemnych szyb mam zasadę - albo wszystkie (nielegalne), albo wcale :) Cruiser'em za dużo jeździmy, aby móc sobie pozwolić na częste kontrole drogówki ;)

 

Dziękuję wszystkim za pochlebne komentarze! ;) Ale uparliście się na ten kolor! ;) hehe :) Dla mnie srebrny, szary, biały (mój najulubieńszy kolor) czy inne pokrewne to najładniejsze kolory. Wychodzę z założenia, że do konkretnego modelu i marki pasuje jakiś określony kolor. Dla przykładu - Jaguar musi być w kolorze British Racing Green i koniec! :) Japoński sportowiec musi być biały, itp :)



#18 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 wrzesień 2015 - 12:25

Zawieszenie zupełnie seryjne. 225/35/18 rzutem na taśmę mieszczą się w widełkach (powinno stosować się koła o średnicy różniącej się max o 3% od oryginału, Twój rozmiar różni się o 2,7% in minus), ale nie ukrywam - będzie twardo. Miałem taki rozmiar w jednym z poprzednich samochodów i jazda do najprzyjemniejszych nie należała. Drugi raz bym się nie zdecydował. 225/40 to już całkiem inny poziom komfortu, a przecież to tylko 5%. 225/40/18 jest właśnie rozmiarem najbardziej zbliżonym do oryginału w kwestii średnicy. Wskazania prędkościomierza przy tym rozmiarze z popularnych opon najwierniej oddają rzeczywistość (+0,8%). Ja z kolei poszedłem w 235/40. Różnica średnicy to +2%, ale komfort jazdy jeszcze wyższy. Kolejny argument dla 235 to to, że lepiej chroni 8,5" felgę przed otarciami np. przy podjeżdżaniu pod krawężniki. Reasumując - w 225/35 bym się nie pchał - będzie udręka, 225/40 lub 235/40 będzie zdecydowanie bardziej komfortowo :)




Co do ciemnych szyb mam zasadę - albo wszystkie (nielegalne), albo wcale :) Cruiser'em za dużo jeździmy, aby móc sobie pozwolić na częste kontrole drogówki ;)

Dziękuję wszystkim za pochlebne komentarze! ;) Ale uparliście się na ten kolor! ;) hehe :) Dla mnie srebrny, szary, biały (mój najulubieńszy kolor) czy inne pokrewne to najładniejsze kolory. Wychodzę z założenia, że do konkretnego modelu i marki pasuje jakiś określony kolor. Dla przykładu - Jaguar musi być w kolorze British Racing Green i koniec! :) Japoński sportowiec musi być biały, itp :)

Witam

Dziwna zasada no ale ........ jeżeli chodzi o ciemne szyby to niektóre modele Pt mają tylne szyby przyciemniane w orginalne I są legalne . Moim zdaniem Pt prezentuje się cool i trendy :lol

:bigmeen

Użytkownik bigmeen edytował ten post 04 wrzesień 2015 - 12:27


#19 gtig60

gtig60

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 202
  • Dołączył:  12 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Grzes
  • Skąd::Krakow
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2015 - 11:47

ladny egzemplarz - 18stki robia robote!!!

 

Co do mocy silnika to osobiscie nie znam auta z ta waga i tym gabarycie aby zaiwanialo lecz nie jest tez wcale mulem. U mnie zdecydowanie sie poprawilo po regeneracji glowicy i jedynie kiedy odczuwlam zwalistosc pita to jak chce go wyrwac ze 140 km/h w gore. 

 

Mnie osobiscie przeszkadzaja pod wzgledem wizualnym ciemne szyby, psuja mi wizerunek auta. Niestety w moich poszukiwaniach nie udalo mi sie trafic wersji limited bez zaciemnionego tylu  Z reszta glowna uzytkowniczka chwali sobie to rozwiazanie takze mnie sie przestalo rzucac w oczy hi hi hi  



#20 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 kwiecień 2017 - 17:00

W pierwszym poście zamieściłem aktualizację zdjęć naszego PT :) 


Użytkownik _Pit_ edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 20:57

  • indianer i bratex lubią to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych