Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zerwanie z VW


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.slavq_*

Bezimienny Gość.slavq_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2015 - 20:57

Witam!

Jestem tutaj nowy, więc przepraszam jeśli powielam temat, lub piszę nie w tym dziale.

Od kilku tygodni szukam samochodu za rozsądne pieniądze. Do tej pory jeździłem VW Polo i VW Golf V TDI 150PS. - sprzedałem ze względów finansowych.

Teraz szukałem czegoś za ok 10.000 w benzynie, aby przerobić na gaz.

Moje poszukiwania opierały się głownie na Audi a4, VW Passat, Skoda Octavia - to co mają wszyscy.

Przez przypadek u znajomego komisiarza natknąłem się na PT. 

Niejednokrotnie widziałem ten wóz, ale zawsze był poza moimi marzeniami, ze względu na cenę oraz jak mi się wydawało drogie utrzymanie.

Nie chcę tutaj nikogo drażnić, ale proszę o kilka zdań na temat tego samochodu, co warto wiedzieć (czytałem zakup kontrolowany), jak naprawdę jest z tym utrzymaniem.

 

Samochód który znalazłem jest w 2.0 benzynowym silniku, manual skrzynia, silnik pracuje równo, jest suchy, przebieg nieudokumentowany 180000. Samochód z Włoch, przyjechał w całości. Cena ok 8300 z rejestracją, Wszystkie szyby oryginalne, jedynie troszkę rdzy do zaprawek na łączeniu z przednim zderzakiem. Samochód w kolorze czarnym z ciemnymi szybami, relingami i chromowanymi felgami, półskórą, klimą manualną, grzanymi fotelami itp. Jest to jakieś limited edition, ale nigdzie nie znalazłem rzetelnej informacji na temat tych edycji. 

Moje pytanie.

- Czy warto taki samochód kupić, jak jest z częściami, jakie są w przybliżeniu oczywiście ceny rozrządu i elementów zużywających się. Jaki wlać olej?

- Jaką instalację polecilibyście, telefonicznie dowiedziałem się w dobrej stacji montującej LPG, że nadawała by się instalacja sekwencyjną BRC, koszt 2700 z korkiem obok wlewu. Gdzie polecalibyście butlę, bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie jest koło zapasowe.

- Jakie kupić koła na zimę, szkoda mi chromowanych felg, gdyż nie zostanie nic po nich po soli, czy można gdzieś wymienić na zwykłe alu, czy polecalibyście zwykłe z kołpaczkiem, czy podejdzie 15".

- Jak rozpoznać limitowane edycje (poza napisem, który może być doklejony) i czym się one od siebie różnią.

 

Wszyscy odradzają mi zakup, ale nikt tak naprawdę nie wie nic o tym samochodzie. Mam dość jeżdżenia czymś co każdy ma, nie lubię francuskich aut, a PT robi na mnie duże wrażenie. Mam też rodzinę, a bagażnik zaskoczył mnie wielkością. Jeśli ma ktoś chwilkę i cierpliwość do laika, proszę o kilka zdań. 

Pozdrawiam

 

 

Załączone pliki



#2 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:22

Mam PT i mam golfa z podobnym silnikiem, przygotuj sie na dużo mniejsza dynamikę, najlepiej przejedz sie i zastanów czy jest to do zaakceptowania.
Koszt jazdy na lpg powinien być niższy (choc zależy ile palił ci golf.
Rozrzad miedzy 1200 a 2000 z robocizna -zależy czy wymienisz cały napinacz czy tylko rolke.
Ceny czesci ok
Na zimę większość kupuje 15"
Limited to dosc szerokie pojecie, jedne maja szyber i podgrzewanie inne nie, zluźnych obserwacji to powinny byc skórzane fotele ;)
Polecam poczytac troche forum, pojawi sie wiecej odpowiedzi i więcej pytań
Pozdrawiam

#3 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:57

2.0 w manualu ponoć dobrze się zbiera, w automacie niestety jest troche mulisty ale jeździ się zajefajnie.
 
Teraz z częściami czy to nowymi czy używanymi nie ma problemu, części cenowo ok, chociaż moim zdaniem trochę droższe niż do Opla czy Vw lub Audi, zależy jeszcze co i które roczniki :)
 
Olej oryginalnie jest 5W30, instalacja napewno BRC, też taką mam, korek obok wlewu, butla na opaskach pod spodem auta. Co do kół się nie wypowiadam.
Wersja limitowana to chyba nikt naprawdę nie wie jaka jest hehe.
 
Cena rozrządu bez napinacza hydraulicznego tak jak kolega wyżej pisał, dobry napinacz hydrauliczny to + 1500 zł do ceny. Nie każdy wszystko zrobi w tym samochodzie, ale jak sam lubisz dłubać i masz pojęcie, to czemu nie. Myślę że warto, samochodzik jest fajny. Przy kupnie sprawdź poduszki silnika, górną i dolną, oraz błędy metodą kluczykową.


#4 Pitek78

Pitek78

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1040
  • Dołączył:  27 lut 2013
  • Rok Produkcji:MB W211
  • Silnik:2.2 Avantgarde
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Oleśnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2015 - 22:44

slavq, mam wersje Limited -ciemne szyby, skóra, lakierowane zderzaki. Felgi zima 15"  Lato Chromy 16"


Użytkownik Pitek78 edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 22:44


#5 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2015 - 22:44

slavq, na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź na tym forum. Musisz tylko napisać 50 postów i masz dostęp do każdego działu, do ogromnej wiedzy, której tu zdołaliśmy zgomadzić dzięki naszym wspaniałomyślnym doktorkom. Możesz również dobrowolnie zasponsorować nasze forum i od razu masz dostęp do wszystkiego. Witam Cię w klubie i życzę zadowolenia z jazdy i posiadania PT.



#6 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 wrzesień 2015 - 08:33

poza tym:

wersja limited - to po prostu wersja wyposażenia tego samochodu (a chyba też innych modeli Chrysler'a).

W przypadku PT mamy trzy podstawowe wersje (od "najuboższej" do najbardziej "wypasionej" :p): Classic, Touring i właśnie Limited. I plus oczywiście wersje limitowane (te dream'y czy inne street'y :p).

Czyli w przypadku samochodu, który oglądałeś - jest to wersja wyposażenia Limited charakteryzująca się m.in.: skórzaną (a nie półskórzaną) tapicerką, podgrzewanymi przednimi fotelami i chromami w ilości różnej... :)

Używany PT Cruiser jest dość tani w zakupie  - natomiast trochę kosztuje jego utrzymanie i eksploatacja, mniej więcej tyle, co innego samochodu używanego.... :p

Pozdrawiam



#7 Bezimienny Gość.reserved_*

Bezimienny Gość.reserved_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2015 - 13:37

Z 1.9 TDI 150km na 2.0 141km raczej będziesz na bank zawiedziony. Wiem bo sam to przerabiałem. Też posiadam z wersji Limited ale przydałby mi się do tego jeszcze automat ale cóż...


Użytkownik reserved edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 13:39


#8 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2015 - 14:10

Automat fajna sprawa, a te czujniki cofania co są w PT to też były oryginalnie montowane? Bo z tego co patrzyłem u mnie to wygląda na oryginał.



#9 Bezimienny Gość.reserved_*

Bezimienny Gość.reserved_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2015 - 14:27

czujniki cofania co są w PT to też były oryginalnie montowane?

Ja akurat tego nie posiadam. 



#10 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2015 - 14:52

Czujniki w żadnym PT nie były montowane seryjnie ani w katalogu żadnym nie były proponowane.
Limited może być nie musi.
Wiele aut ma przekładane klapy i w sumie tego się nie dowiesz jaki był w oryginale :)
:Jeżol

#11 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2015 - 15:34

No u mnie np klapa była malowana i nie ma żadnego napisu :)

 

Ja mam czujniki parkowania firmy Bosch Parkpilot ze wskaźnikiem diodowym montowanym w tylnim prawym słupku, widać po odwróceniu i w lusterku.

http://imged.pl/chry...ia-1132425.html

 

Kolega ode mnie z bloku naprzeciwko ma to samo i tak samo montowane, więc myślałem, że może były montowane seryjnie a to dlatego że jak tylni zderzak ma styropian pod spodem to są wycięcia w styropianie (odlew nie cięcie czymś) na te czujniki.


Użytkownik lowermann edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 15:35


#12 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2015 - 18:25

mam wersje Limited

 

ciekawe jaką ja mam wersje ;P



#13 Pitek78

Pitek78

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1040
  • Dołączył:  27 lut 2013
  • Rok Produkcji:MB W211
  • Silnik:2.2 Avantgarde
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Oleśnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2015 - 19:09

ciekawe jaką ja mam wersje ;P

individual?:)
Ps. Bartek, jest nowość w rodzinie wersja "Sport Chrom Pakiet".

#14 pitCr

pitCr

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 53
  • Dołączył:  12 lip 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Sz-n
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2015 - 09:07

mam w limited oryginalna Navi i chyba to tez odroznia Limited od Classica i Touringa???



#15 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7791
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 wrzesień 2015 - 10:25

Co do kół to ja zima 15, lato chromy 16. Mój limited ma skórę, grzanie dupska, przyciemniane szyby, szyberdach, tempomat i to chyba tyle.



#16 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 wrzesień 2015 - 11:40

Moj to nie wiem czy jest limited czy nie, ale ma klimę, skórę bez podgrzewanych siedzeń, przyciemniane oryginalnie szyby, tempomat, szyberdach, elektrykę wszystkich szyb i lusterek, kontrolę trakcji oraz abs nie wspominając o czujnikach parkowania i automacie :) no i felgi chromy, ale niestety chrom już odłazi od nich płatami, co zrobić.

I jak myślicie jest to limited, czy nie jest?

 

I dlaczego 15 dajecie na zimę? Ja mam 16 tki


Użytkownik lowermann edytował ten post 28 wrzesień 2015 - 11:40


#17 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 735
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 wrzesień 2015 - 19:41

Na zimę także daję 15" ponieważ mają wyższy profil 65. Jest to istotne podczas wjechania w dziurę na drodze, gdy jej głębokość jest niewidoczna przez znajdującą się w niej wodę, jest większa szansa, że uda się nie uszkodzić felgi. Na lato mam oryginalne 17" chromy, na profilu 50. Pozdrawiam.



#18 Bezimienny Gość.Crool_*

Bezimienny Gość.Crool_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 październik 2015 - 19:14

Kurde, jak miałem Jeepa to "limited" było wiadomo o co cho.... A tu jak widzę, Sajgon.
Ja mam PT Limited, czarne szyby przez które nic nie widać parkując tyłem nocą. Skórzane fotele z grzaniem tyłka dwustopniowym (zależy od dziewczyny obok, jak zimna to High, jak przyjemna to Low - to działa, sprawdzone ;) ), szyberdach, kocham szyberdach, latem jest fantastyczny, ale mój kumpel zaliczył gołębią srakę przez szyberdach, więc kwestia względna. Felgi mam nieoryginalne, bo niemiec płakał jak sprzedawał i jak widzę, felgi sobie zostawił w tej swojej rozpaczy. Mój mechanik jeszcze wyczaił, że mam z przodu wypasione amory. Takie, których długo nie będę musiał wymieniać. Pewnie niemiec zainwestował.

Nie spodziewaj się szału, PT to proste auto. Jak chcesz wkurzyć swojego mechanika, to bierz. W zamian dostaniesz... no właśnie... co dostaniesz? Auto inne niż wszystkie, kontrowersyjne w wyglądzie, nietuzinkowe. Paskudne albo piękne (dziewczyny je kochają). W minutę możesz z wnętrza zrobić małżeńskie łoże albo miejsce do przewiezienia szafy.

No i... PT jest rozpoznawalny, charakterystyczny jak Garbus. Nie ma takiej renomy jak Garbus, ale też jest inny niż wszystkie inne auta.
Jedziesz ulicą i widzisz, rozpoznajesz po znaczkach na masce, bo wszystko tak samo wygląda. A PT widzisz i wiesz że to PT.



#19 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 735
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 październik 2015 - 21:30

Montujesz kamerę do cofania i widzisz w nocy, możesz wspomóc ją jeszcze czujnikami i po problemie. Pozdrawiam



#20 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 październik 2015 - 07:26

Albo nie cofaj nocą - co będziesz narażał na stresy siebie i samochód... :kawka







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych