Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wymiana rozrządu..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:34

Profilowana wewnętrzna cześć montażu do łapy i większa średnica zewnętrzna rolki - łożysko nie wchodzi w rachubę montażu .

#42 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:37

Profilowana wewnętrzna cześć montażu do łapy i większa średnica zewnętrzna rolki - łożysko nie wchodzi w rachubę montażu

Jeżeli tak to masz rację i doświadczenie, ja tylko u siebie w dwóch modelach to robiłem, w pitku nie.



#43 Bezimienny Gość.dragonds_*

Bezimienny Gość.dragonds_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 lipiec 2017 - 20:07

hmm, nic w tej kwestii?

 Drogą zdrowego rozsądku w napinaczu PK wymieniłem tylko rolkę. Ta kompletna używka na Allegro kosztowała 300zł, a nowa w miejscu, którym znalazłem wyceniona na 2000zł  :bigmeen , rolka nowa 50zł, więc tak musi zostać, wymieniam tylko rolkę.

 

Podam dla zainteresowanych obecne koszty wymiany rozrządu w PT Cruiserze 2.0 benzyna ( mój r. prod. 2001):

1. - komplet rozrządu - 2 rolki oryginał , pasek DAYCO wzmocniony , pompa wody NTY z uszczelkami:  300zł za cały komplet ( z Allegro)

2. - napinacz hydrauliczny - NAPINACZ PASKA WIELOKLINOWEGO NTY RNP-CH-004 250zł ( Allegro)

 Robocizna z wstępnych uzgodnień 550 zł - warsztat we Wrocławiu, ul. Gajowicka 95. Jak się zamknie całkowicie dam znać po odbiorze auta w dniu jutrzejszym.

 Dodatkowo:

-wymieniona rolka napinacza pasków osprzętu - 50 zł plus dwa paski osprzętu krótki ok 20 zł , długi ok 30zł

plus wymiana zerwanej poduszki prawej dolnej 200zł

- płyn chłodzący ( różowy) - 60zł

- olej i filtr oleju ok.100zł  - półsyntetyk GM - sorki nie pamiętam dokładnie, bo zakupiłem wcześniej i nie mam paragonu

Całość z dodatkowymi "opcjami" wymienionych  elementów to 1560zł . 

 

Taniej będzie tylko w przypadku, jeśli ktoś zdecyduje się sam wykonać całą pracę. Dla średnio uzdolnionego mechanika 2-3(4) dni pracy ... . 

 

Z dzisiejszą wiedzą ( mam warunki ku temu, choć zawodowo nie trudnię się mechaniką pojazdową) sam podjąłbym się  tej wymiany.

To kwestia jak wspomniałem warunków i oczywiście wiedzy, której wcześniej o wymianie rozrządu w pitku nie miałem. 

Mechanicy boją się naszych samochodów ( byłem w 2 warsztatach, zanim trafiłem z forum do tego we Wrocku) i mnie udzieliła się ta psychoza.... Teraz patrzę na to bez zrozumienia.

Ten rozrząd to jedyna rzecz , jaką dałem zrobić przy swoim aucie , a i tak nie do końca ufam cudzym rękom. Sorki, wcześniej miałem złe doświadczenia z mechanikami i odkąd mam możliwości techniczne, to, co potrafię, robię osobiście przy samochodzie. Po prostu wtedy naprawdę wiem, co mam.

Pozdrowienia dla wszystkich wypoczywających na wakacjach :)  :siema


Dzięki za sugestie.

Ostatni mój post wyszedł bez odświeżenia forum po powrocie od mechanika i Wasze wiadomości  za które dziękuję, umknęły mojej uwadze. 

Rolka - niby jakościowo dobra wg sprzedającego z polskim łożyskiem, jak zauważyłem, kosztowała 49 zł dokładnie.


By nie było, że się wymądrzam odnośnie wykonywania obsługi technicznej Pitiego. Często korzystałem z informacji szanownych Doktorów z forum, wykonując różne naprawy ( wentylator, wyłącznik zespolony, klimatyzacja, czujnik ciśnienia oleju w układzie wspomagania z diagnostyką komputerową w podstawie na module ELM do dziś kody czyta i kasuje, a to wystarczało do tej pory ...). Za te cenne informacje serdecznie dziękuję. :szacun



#44 Bezimienny Gość.dragonds_*

Bezimienny Gość.dragonds_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:12

Zakładam, że 50 tys na tych zamiennikach zrobię ... NTY, teraz poczytałem to tajwańska robota, cóż w praniu wyjdzie, podzielę się opinią za jakiś czas, mam nadzieję , że pozytywną ...


Pocieszam się, że na zestaw rozrządu z pompą NTY  dają 2 lata gwarancji



#45 Bezimienny Gość.dragonds_*

Bezimienny Gość.dragonds_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:54

Witam ponownie-

Dziś odebrałem pitka z warsztatu. Wszystko jest w porządku. Chłopaki z Gajowickiej spisali się jak trzeba. Drobna wpadka z niedociśniętą wtyczką na sprężarce klimy, jednak na miejscu przy próbie auta szybko poprawione. Gdyby ktoś wymieniał z okolic Wrocławia, polecam ten warsztat.



#46 Bezimienny Gość.dragonds_*

Bezimienny Gość.dragonds_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 lipiec 2017 - 01:57

Info dla Buncol 1985: 

 

Zajrzyj na You Tube, jest kilka ciekawych filmików odnośnie wymiany rozrządu w PT. To przykładowe:

 

 

 

 

ten jest z 2.4 benz, ale dokładny w opisie czynności:

 

 

 

Aby dojść do wszystkich elementów- jeśli nie wyciągasz silnika, to 

niektórzy demontują przedni zderzak i lampę przednią prawą, niektórzy demontują rurki klimy ( trochę kłopotliwe, ale ... , też poszerza dostęp, no i jeśli nie wyciągamy silnika, po demontażu prawej dolnej poduchy silnika , aby mieć dojście do poszczególnych elementów rozrządu, należy po uprzednim podparciu silnika na lewarku hydraulicznym opuszczać go po trochę raz na dół , to do góry, by zrobić dostęp do poszczególnych wałków i kół. 

Pozdrawiam







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych