Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


AUX w orginalnym radiu CD/Kaseta-zrób to sam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Mnich_18_*

Bezimienny Gość.Mnich_18_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 grudzień 2015 - 21:43

Poradnik tyczy sie radia CD/Kaseta bo na takim dokonalem ponizszej przerobki (foto nr.1).
Robilem to sam i pisalem rownierz sam...wiec jesli ktos dopatrzy sie jakis bledow pisac smialo.
Jesli czytasz i nie rozumiesz-NIE ROB TEGO SAM i NIE PISZ BZDURNYCH I NIC NIE WNOSZACYCH KOMENTARZY.
No i standardowo wszystko robicie na wlasna raczke.
Nie mam kompletu wszystkich fotek,bede sie posilkowal fotkami zastepczymi.Jesli ktorys z was bedzie robil przerobke i dorabiłby brakujace fotki-byloby nice :-)

Zaczynamy od zdjecia gornej pokrywy radia.

Nastepnie zdejmujemy panel frontowy-2sruby z lewej i prawej strony-sciagamy galke od glosnosci i sówaki Bass/Treble.Ściagamy panel.

Naszym oczom ukazuje sie plytka (tu zdjecie pomocnicze z nr.2) na fotce zaznaczylem wasy ktore sa przylutowane do plytki-jesli dobrze pamietam na plytce pod panelem frontowym sa 2 takie.
Mozna sobie z tym poradzic na 2 sposoby-odsysarka lub +/-5cm odizolowanego przewodu typu linka.Jesli sposob na drucik-to grzejemy cyne przy wasie w sposob nieprzerwany i powoli przeciagamy drucik przez cyne.Drucik nasacza sie cyna i usowa nam ja prawie w calosci z tegoz wasa.
Wasa prostujemy kobinerkami tak zeby mogly swobodnie przejsc przez otwor w plytce.
Wyjmujemy plytke.

Teraz musimy usunac naped CD.
Od gory musimy odkrecic 4 srubki.
A pod plytka ktora usunelismy (z pod przedniego panelu) odkrecamy jedna (jak u mnie) lub 2 bo jest taka mozliwosc.
Wyjmujem naped CD do gory i odkladamy go na bok.

Dotarlismy do celu naszej dlubaniny.
Pod napedem CD jest plytka do ktorej musimy sie wlutowac w zaznaczonych na fotce nr.3 miejscach.
1.Kanal prawy R-CH
2.Kanal lewy L-CH
3.Minus/masa-ta grubsza sciezka

Co do kabelka-powinien byc cienki z dwiema izolowanymi zylami z wspolna lub separowana masa.Jesli masa jest separowana skrecamy obie do kupy i lutujem do grubszej sciezki na plytce (foto nr.3 pozycja 3)

No i bym zapomnial...trzeba rozebrac cala reszte flakow i wyjac plytke glowna by dobrac sie do magnetofonu-moze kto zna lepszy/krotszy sposob...ale do brzegu.
Trzeba odlutowac tasme od glowicy magnetofonu foto 4 i 4a.
Mozna powiedziec ze poszedlem na latwizne czyli-wkladam sobie kasete ktora ma za zadanie wzbodzic caly mechanizm ale po odcieciu glowicy nie przekazuje sygnalu dalej w tym miejscu idzie sygnal z naszego AUX-a.
Mozna to ogarnac inaczej...ale po co?

Co do samego gniazda...ja wyprowadzilem je na przednim panelu radia ale mozna je wyprowadzic w dowolnym miejscu w aucie na ale drogo pod wpisem "gniazdo aux" mozna znalezc cuda.

No i juz....gra

Załączone pliki


Użytkownik Mnich_18 edytował ten post 29 grudzień 2015 - 23:17

  • Nazwa lubi to

#2 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 00:11

Michał, jak dla mnie mistrzostwo świata. Może wiesz jak to zrobić z RB3? :)



#3 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 00:24

Fajnie ta przeróbka wygląda, mam to sama radio wwiec będę się przymierzal aby ją zrobić. Niestety czytając tą instrukcje kilkukrotnie mam sporo niejasności wynikających z Twoich skrótów myślowych (widzę że znasz sie na tym bardzo dobrze przez co pomijasz pewne podstawy dla początkujących). Brakuje mi głównie dlaczego robimy pewne czynności np. Odlutowywanie czegoś- może gdyby było to wyjaśnione byłoby to łatwiej zrozumieć.

Napisałeś o tych gniazdach AUX z allegro, da się pod Twoją modyfikacje podpasować wejście USB (takie też wyniki wyskoczyly mi na allegro)

Użytkownik nssk edytował ten post 30 grudzień 2015 - 00:26


#4 Bezimienny Gość.Mnich_18_*

Bezimienny Gość.Mnich_18_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 08:52

Sprostuje cos-nie jestem szpecem.Moj ojciec nim byl mnie to tylko interesowalo :-)
Coś tam kumam i tyle.Takie przerobki robilo sie z karzdym kaseciakiem.
Yodarek jesli RB3 ma kasete to mozna ogarnac.
Nask zaczniesz rozbierac radio to wiele zeczy stanie sie zrozumialych ale napewno musisz miec chociaz jakas podstawowa wiedze...aux to sygnal audio a usb to transfer danych lub ewentualnie samo zasilanie.

#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 09:37

Niestety, RB3 to radio z nawigacją i kasety nie ma, tylko CD... :(



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:28

Dla wyjaśnienia dla mniej zrozumiałych - taśmy sie nie odlutowywuje od głowicy , bo układ wzmacniacza i tak działa a należy odłączyć przedwzmacniacz sygnału z głowicy - to prawidłowa opcja , w opcji jak robisz to Ty miejsce po wylutowaniu taśmy trzeba zblokować rezystorami aby je wyciszyć i aby sie nie wzbudzało , co do taśmy należy zblokować swich na płytce odpowiedzialny za info o obecności kasety .
Temat dawno opisywany na elektrodzie - ale fakt na forum nikomu sie nie chciało tego robić .

Darku
CD w ten sposób nie zrobisz wymagany jest emulator wejścia zmieniarka i jest to wówczas prawidłowa przeróbka .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 11:28


#7 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:56

Jak wygląda jakość dźwięku z takiego aux  ?



#8 Bezimienny Gość.Mnich_18_*

Bezimienny Gość.Mnich_18_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 12:11

Jest zalaczony filmik...wszystko ok.
Jedyn problem ktory Dzis zauwarzylem-kiedy podlaczam telefon pod ladowarke to burczy mi w glosnikach...kwestia lepszej masy-problem do rozwiazania.Poza tym gra wszystko zajebiscie.

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 12:16

To nie problem złej masy tylko nie właściwej masy , cześć obwodów jest separowana , ładowarka to przetwornica PWM sterująca masa w momencie podłączenia ładowarki i drugiej masy z radia mozesz spalić telefon - pozdr. Dla przyszłych elektroników ?

#10 Bezimienny Gość.Mnich_18_*

Bezimienny Gość.Mnich_18_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:10

Andrzej widze kuma niz ja...wiec tu prosba-pokaz na plytce co trza odciac i gdzie i bylby komplet info.
  • lowermann lubi to

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:21

Po nowym roku jak złoże choinkę i będę miał dostęp do części od radia :haha , to dołącze do opisu to co jeszcze trzeba zrobić i będzie ok .j

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 13:21


#12 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:11

I jakbyś mógł to jeszcze może z tym emulatorem wejścia zmieniarka, hę? :d Trzeba coś kupić, zrobić samemu czy cóś?



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:20

Nie przeskoczysz tego kupić emulator - jest tylko jedno ale do RB3 nie jest on dostępny w kraju , sa na ebay-u w dość wysokiej cenie od 400-1000 zł , ogólnie RB3 jest w tej materii problematyczne .

#14 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:37

No i Darkowi Endriu wylał kubeł zimnej wody na gowa :snieg  AUXA ni bydzie :kawka  :lala


Yoda   :pociesza



#15 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:41

Coś kosztem czegoś Krzysiek... RB3 to zaebyste radyjko. A coś na ten kształt będzie ;P



#16 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:45

Coś kosztem czegoś Krzysiek... RB3 to zaebyste radyjko. A coś na ten kształt będzie ;P

:jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :ziomJa tam wole chromki ;P  ;P


Użytkownik chromek 1 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 20:47


#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:31

Przerabiałem ten temat też z RB3 i fakt radio jest nie porównywalne z zwykłym modelem , ale ma ograniczenia .Dla beckera sa przejściówki ale pod Becker-Chrysler juz nie jest tak różowo .Temat śledzę Darku jak coś wynajmę w dobrych pieniążkach to dam znać a sam chętnie wrócę na te radyjko .

#18 Bezimienny Gość.Brzochu_*

Bezimienny Gość.Brzochu_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 maj 2016 - 23:46



Generalnie nie trzeba odlutowywac sygnalu z magnetofonu. Jesli do jacka nie jest nic podpiete sygnal na glosniki leci z kasety. Po podpieciu np telefonu do jacka sygnal z kasety jest blokowany i leci nam tylko z auxa. A co do masy to ja zrobilem tak jak na fotce.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpeg   128,42 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik Brzochu edytował ten post 09 maj 2016 - 23:48


#19 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2016 - 00:13

Załączony plik  miniatura4.jpg   48,65 KB   7 Ilość pobrańMam pytanie radio mam niby takie samo jak na zdjęciach ale trochę inne czy w środku będzie też inaczej ?



#20 Bezimienny Gość.maxiret_*

Bezimienny Gość.maxiret_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 czerwiec 2016 - 10:30

attachicon.gifminiatura4.jpgMam pytanie radio mam niby takie samo jak na zdjęciach ale trochę inne czy w środku będzie też inaczej ?

 

Podobnie, różnice głównie są na pierwszej płytce (tej z wyświetlaczem). Powodem różnic jest to, że masz radio z USA a kolega Mnich_18 ma z Europy. :)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych