Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Audio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 luty 2016 - 23:45

Witam chodzi o zmianę audio w moim pt cruiserku ktoś mówił że wystarczy włożyć subwoofer aktywny pod siedzneia i bedize ok. Zależy mi bardzo na jakości dźwięku i głośności. Czy seryjne radyjko to wsyzto pociągnie czy raczej wzmacniacz potrzebny?



#2 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2016 - 13:32

Subwoofer aktywny pod siedzenie będzie dawał radę jedynie na postoju, ale nie spodziewaj się, że zatrzęsie lusterkami. Podczas jazdy bas zginie. Miałem takie cudo, co prawda nie w PT, ale moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką zabawkę, zważywszy na to, że seryjne głośniki w PT grają bardzo ładnie.

 

Efekt końcowy będzie uzależniony od nakładu czasu i pieniędzy. Jeżeli tego drugiego masz pod dostatkiem to zleć tuning audio firmie, która zajmuje się tym na codzień. Jeżeli nie, to kup coś takiego: http://allegro.pl/bl...p2,1&bi_c=80083 i na początek Ci wystarczy.



#3 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2016 - 14:07

Wojtek wszystko zależy od tego czy chcesz mieć efekt na zewnątrz auta czy w środku mi latające lusterka nie są potrzebne więc subwoofer pioniera pod siedzenie daje efekt wystarczający.takie moje zdanie.
plus nie zajmuje miejsca w bagażniku.

#4 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2016 - 15:56

Wiadomo, że każdemu pasuje co innego, ale jeżeli koledze zależy na jakości dźwięku i głośności zarazem to niestety subwoofer pod siedzeniem nie załatwi sprawy. Na postoju może będzie poprawa, ale podczas jazdy niestety basik zawsze ginie, a w szczególności w naszych głośnych PiTkach. 

 

Kolega Hirek ma do Ciebie niedaleko, więc wsiadać w auto i jechać na odsłuch...



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2016 - 16:09

Subwoofer aktywny pod siedzenie będzie dawał radę jedynie na postoju, ale nie spodziewaj się, że zatrzęsie lusterkami. Podczas jazdy bas zginie. Miałem takie cudo, co prawda nie w PT, ale moim zdaniem szkoda pieniędzy na taką zabawkę, zważywszy na to, że seryjne głośniki w PT grają bardzo ładnie.

Efekt końcowy będzie uzależniony od nakładu czasu i pieniędzy. Jeżeli tego drugiego masz pod dostatkiem to zleć tuning audio firmie, która zajmuje się tym na codzień. Jeżeli nie, to kup coś takiego: http://allegro.pl/bl...p2,1&bi_c=80083 i na początek Ci wystarczy.

Następna bzdura , chopie pod siedzeniem subwoofer chodzi bardzo dobrze i uzupełnia perfekcyjnie bas i nic nie ginie w czasie jazdy - może nie do końca miałeś sprawny lub zle podłączony .

Co do jakości i głośności nie szuka sie dźwięku bez wzmacniacza i nie musi to być duzo wystarczy rzeczywiste 25 -40 watt na kanał w sinusie , co do subwoofera to minimum 80 watt sinus aby bas był szybki i kontrolowany , wybor wielkości głośnika to tylko kwestia czy ma być uzupełnienie głębokim mocnym basem czy tez duden na zewnątrz : do odsłuchu wystarcza 16-20 cm , do efektów na zewnątrz i drżenia karoserii 25-30 cm i wzmacniacz ok 150 watt sinus .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 luty 2016 - 16:20


#6 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2016 - 08:29

Co do basu niestety jesteś w błędzie. Na jego głębie, kontrolę, głośność nie wpływa jedynie moc, ale masa membrany przetwornika, jej wychył, powierzchnia, efektywność, rodzaj użytej obudowy i jej zestrojenie. 

 

Widzę, że wypowiadają się wszyscy, tylko nie zainteresowany, więc szkoda wdawać się w dyskusje i wypisywać kolejne "bzdury".

 

Reasumując każdy ma inny słuch, inne preferencje muzyczne, więc najlepiej będzie jeżeli autor tematu pojeździ popyta, posłucha różnych konfiguracji audio, bo wydać te 500 czy 600zł nie jest trudno, a później może okazać się, że jednak czegoś brakuje i za wydane pieniądze można by stworzyć dużo lepszą konfigurację. 



#7 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2016 - 12:40

Skoro masz tak długie doświadczenie to powinieneś mi przyznać rację. Jeżeli robiłeś zabudowy to musiałeś również liczyć obudowy i je dostrajać. Z takim doświadczeniem powinieneś wiedzieć również, że charakterystyki częstotliwościowe praktycznie nigdy nie pokrywają się z wrażeniami przy odsłuchu. Tak jak już wspomniałem jeden słyszy tak, a drugi inaczej. Poza tym kierujesz się swoimi odczuciami, a powinieneś wziąć pod uwagę wiek autora, a nie mój!

 

Andrzeju, nie chciałem urazić Twojej dumy, nie neguję Twoich umiejętności i wiedzy, a wyraziłem tylko swoją opinię i zostałem za nią zbluzgany. Wydawało mi się, że forum nie służy do przechwalania się swoim ego tylko do pomocy innym użytkownikom kiedy o nią proszą. 

 

Wracając do tematu.... Autorowi wątku zależy na głośności i jakości dźwięku.

 

Z mojej strony mogę powiedzieć jedynie, że na początek mógłbyś zrobić porządne wytłumienie drzwi. Jakość poprawi się znacznie. Jeżeli chcesz mieć "kopnięcie" to przygotuj sobie instalacje pod wzmacniacz i jedź do jakiegoś dobrego sklepu caraudio. Zagadasz ze sprzedającym to pozwoli Ci podpiąć kilka subwooferów i wybierzesz odpowiedni dla swoich preferencji czy to pod siedzenie czy to do bagażnika. Dzieci jeszcze pewnie nie masz to miejsca nie potrzebujesz kto wie ile - pole do manewru masz szerokie.


  • wnusiooooo lubi to

#8 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2016 - 16:49

wczoraj coś mi się post nie dodał, ale masz rację zacznę od wytlumienia dzrzwi i wszyto zrobię małymi kroczkami :d



#9 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2016 - 18:46

Powodzenia! I pamiętaj, że gdybyś szykował coś mocniejszego, zawsze musi być bezpiecznik na głównym zasilaniu, najbliżej akumulatora jak się tylko da. Widziałem raz na dbDragach płonące auto szykowane na szybko... zapomnieli właśnie o bezpieczniku. Na szczęście nic wiele się nie stało, bo szybko ugasili.



#10 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 luty 2016 - 18:52

jak będę robił coś więcej to udam się do kogoś kto się zna :d  na ten moment kupiłem felgi z route 66, więc kapuchy znów trzeba nazbierać :d



#11 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 luty 2016 - 10:26

Zapomniałem dopisać, że zapłon nastąpił przez przetarty do karoserii przewód zasilający. Co w tym śmiesznego?



#12 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2016 - 16:41

Odświeżam temat :) jakie radio polecacie do przedlifta chodzi o radio z myślą o zmianie całego audio w samochodzie wraz z głośnikami

#13 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:46

W moim eks zmieniłem na JVC.Zależało mi na wejściu USB.Dodatkowo miał elementy chromu co komponowało się z dodatkami Startecha.

Po jakimś czasie założyłem subwoofer / wzmacniacz pod siedzeniem/z tubą w bagażniku gdyż te pod fotele mi nie odpowiadały.

Robiłem próbę także z jakimś chinolem dotykowym - ale totalna porażka więc sprzedałem i założyłem JVC.Gdzieś powinno być zdjęcie na forum.


Zapomniałem także o istotnym fakcie ;)

http://ptclub.pl/ind...tylna-głośniki/

Foto już nie działa :(



#14 Bezimienny Gość.Krisscars_*

Bezimienny Gość.Krisscars_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:31

JVC  KD-R851BT polecam. jest usb jest cd. radyjko ma wiele ustawien. moze brak jesty zielonego podswietlenia  a moze nie wiem jak je zmienic.   ale do rzeczy.  radyjko mam juz ponad rok czasu. kosztowalo mnie jakies 400zl dzis pewnie jest juz tansze. najwazniejsze dla mnie bylo sterowanie subwooferem  oraz bluetooth do łaczenia sie z telefonem. radio bylo w fordzie transit,. mercedes vito  oba diesle i normalnie moznabylo rozmawiac podczas jazdy. mikrofon na długim przewodzie naprawde robi robotę. wczesniej mailem sony xplod z mikrofonem w panelu ......   Niebo a Ziemia



#15 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2016 - 18:56

chyba podjade do sklepu audio i zrobie sobier rozpiske co i jak wiem ze bede sie brał sam na wygłsuzanie drzwi



#16 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2016 - 14:09

Jakieś postępy? Jestem ciekaw co wymodziłeś.



#17 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 sty 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:24

Zapomniałem się pochwalić. Jest cudo wieczorem zdjęcia :)

#18 Wojtas

Wojtas

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 131
  • Dołączył:  16 paź 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Wojtek
  • Skąd::Rakszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:27

No to dawaj, bo jestem ciekaw co tam ulepiłeś kolego.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych