Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Miękkie sprzęgło tudzież jego brak

sprzęgło docisk płyn hamulcowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Albert1972

Albert1972

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 147
  • Dołączył:  06 lip 2013
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:CRD 2.2 M
  • Imię:Marek
  • Skąd::Wiedeń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2016 - 20:16

Kiedy sprzęgło w waszym Picie zrobi się miękkie jak dłoń zniewieściałego faceta nie histeryzujcie jak ja dziś rano. Nie zamawiajcie w ASO części na remont połowy Pita a już broń Boże nie  wydzwaniajcie do doktorów forumowych jak ja dzisiaj. No chyba że dokładnie jak ja, za tydzień się żenicie, a Wasza Pani nie wyobraża sobie jechać do ślubu czymś innym jak waszym Pitem. 

 

Przedtem jednak sprawdźcie czy:

1. poziom płynu hamulcowego jest w normie

2. płyn hamulcowy ( mimo zapewnień mechanika) na pewno został wymieniony na nowy i czy przy        odpowietrzaniu nowych hamulców na pewno został uzupełniony do normy.

3.Czy w pomiarze przewodności po wymianie płyn przypadkiem nie wykazuje 50% wody. (Albo diagnostyk miał walnięty przyrząd albo nie wiem jakim cudem nowy płyn dał taki odczyt).

4. Czy przy minusowej temperaturze przypadkiem nie zamienia się w sprzęgle w maź.

 

Oficjalnie chcę oświadczyć że Andreas7 zaoszczędził mi koszty wymiany sprzęgła, docisku, siłownika itp itd. 

 

Andreas7 wielkie dzięki za uratowanie mnie od dodatkowych kosztów w tym jakże trudnym (i kosztownym) przedślubnym tygodniu.

 

 

 

 

 

 



#2 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2016 - 20:52

nie jesteś pierwszym, którego Andrzej uratował od zbędnych kosztów :) ja też się przekonałem, że autem powinien zajmować się specjalista a nie kowal :d i że niektóre rzeczy da się naprawić bez potrzeby wymiany na nowe :d



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2016 - 21:32

Nie cukrować mi tu gargamele - cieszyć sie ze sie udało i jest ok to najważniejsze.Nie mniej jest to miłe i dziękuje za podziękowania .

#4 Albert1972

Albert1972

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 147
  • Dołączył:  06 lip 2013
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:CRD 2.2 M
  • Imię:Marek
  • Skąd::Wiedeń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2016 - 21:49

Jeszcze nie odpowietrzałem tylko dolałem jakieś 50 ml a już biegi prawie na paluszek wchodzą :d Pod autem sucho a problem zaczął się kiedy robili mi hamulce. Zobaczymy w najbliższych dniach ale myślę że sprzęgło jest ok. Jeśli coś jest nie tak to jakaś niedoróbka  po tym mechaniku.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sprzęgło, docisk, płyn hamulcowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych