Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Mechanik w Poznaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemasso

Przemasso

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:56

Szukam sprawdzonego mechanika do mojego PT (2001r. wersja Touring) z Poznania lub okolicy. Sprawa tyczy się skrzyni biegów (manualnej). Od pewnego czasu "1" i "2" wskakiwały z pewnym oporem ale temat zlewałem bo występowało to dość sporadycznie. Ostatnio problem się nasilił i zaczął występować też przy wrzucaniu "3" i "4". Co ciekawe opór pojawia się dopiero po paru przejechanych km. Na przykład wczoraj, w trasie Toruń - Poznań dopiero przed Gnieznem zaczęły się problemy. Ma ktoś kontakt do sprawdzonego magika ?



#2 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:08

Szukaj Magika który ci wymieni sprzęgło bo ci się kończy.
Na zimnym silniku wszystko ok a po rozgrzanie biegu ciężko wchodzą miałem to samo wymieniłem sprzęgło i po problemie.
  • Przemasso lubi to

#3 Przemasso

Przemasso

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:52

Szukaj Magika który ci wymieni sprzęgło bo ci się kończy.
Na zimnym silniku wszystko ok a po rozgrzanie biegu ciężko wchodzą miałem to samo wymieniłem sprzęgło i po problemie.

Tak też podejrzewam, ze to może być sprzęgło - dzięki za odpowiedź! Czy w takim razie ma ktoś sprawdzonego mechanika z Poznania ? :)



#4 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:12

Ciezko z tym moze byc. Sam szukałem ale nie znalazłem z pomocą doktorów klubowych wymieniłem we własnym zakresie w garażu

#5 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:53

Tak też podejrzewam, ze to może być sprzęgło - dzięki za odpowiedź! Czy w takim razie ma ktoś sprawdzonego mechanika z Poznania ? :)

A ja polecam VICKCARS na Górczynie. "Młody" chłopak - Krzysiek znający sie na rzeczy i nie zgrywający bohatera ze śrubokrętem. Ja jeżdżę do niego ze swoim PTkiem i odnoszę wrażenie, że nie uczy się na mnie. 


  • Przemasso lubi to

#6 Przemasso

Przemasso

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2016 - 23:31

A ja polecam VICKCARS na Górczynie. "Młody" chłopak - Krzysiek znający sie na rzeczy i nie zgrywający bohatera ze śrubokrętem. Ja jeżdżę do niego ze swoim PTkiem i odnoszę wrażenie, że nie uczy się na mnie. 

Dzięki za kontakt. W międzyczasie wynalazłem tych ludków http://mechanicsgarage.pl/ . Jutro jadę żeby zobaczyli co i jak. Dużo dobrych opinii na dobrymechanik.pl więc może dadzą radę i nie oskubią :)



#7 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 wrzesień 2016 - 15:40

Dzięki za kontakt. W międzyczasie wynalazłem tych ludków http://mechanicsgarage.pl/ . Jutro jadę żeby zobaczyli co i jak. Dużo dobrych opinii na dobrymechanik.pl więc może dadzą radę i nie oskubią :)

to daj znać jakie będą wrażenia PO... Dobrze mieć alternatywę.



#8 Przemasso

Przemasso

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2016 - 23:21

to daj znać jakie będą wrażenia PO... Dobrze mieć alternatywę.

 

Jeśli jest jeszcze zainteresowanie tematem to pojechałem do wyżej wymienionego zakładu, pracownik na miejscu stwierdził, że to raczej pompa niż sprzęgło oraz, że da znać jak znajdzie część. Do dzisiaj nie ma odzewu więc jakby nie znalazł :)



#9 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 00:08

Jeśli jest jeszcze zainteresowanie tematem to pojechałem do wyżej wymienionego zakładu, pracownik na miejscu stwierdził, że to raczej pompa niż sprzęgło oraz, że da znać jak znajdzie część. Do dzisiaj nie ma odzewu więc jakby nie znalazł :)


He he. Odnioslem wlasnie wrazenie, ze robie za marketingowca bo przed chwila w innym poscie tez pisalem o ulubionym warsztacie na Gorczynie. Sprobuj na Steszewskiej w VicCarsie. Maly warsztacik z malymi kosztami utrzymania. 😉

#10 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:01

Ja moge sie wlaczyc w temat .... jest fajny mechanik ale w korniku naprawia samochody wszystkie niemieckie ale podjol sie mojego pt 2.2 crd jak wszyscy inni mieli mnie w dupie bo to amerykanskie gowno i nigdzie nie idzie sie dostac tak twierdzili w moim poszla stacyjka w mak i imo ... wszyscy debile twierdzili ze to rozruszbik bo zima poradzil sobie jest konkretny i tak jak mowi tak jest wiec sam zamawia czesci z roznych stron najpierw pyta mowi ile kosztuje i czeka na decyzje .... w moim przypadku kilka razy naprawial i ja jestem zadowolona nie krytykuje nie komentuje robi i oddaje i nie jest drogi :) wyrabia sie w 2 dni czasem 1

#11 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:15

Tak działa urok kobiety.



#12 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:26

Nie nie :)

#13 Bezimienny Gość.PTKris_*

Bezimienny Gość.PTKris_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 lipiec 2020 - 21:57

Cześć Wszystkim  :)
Wpisu trochę stare, więc odświeżę wątek pytaniem:
czy może ktoś polecić doświadczonego mechanika aby zajmował się moim "nowym" PT - Poznań, Nowe Miasto ...
Z góry dzięki !!!


Użytkownik PTKris edytował ten post 11 lipiec 2020 - 21:58


#14 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipiec 2020 - 22:12

Cześć Wszystkim :)
Wpisu trochę stare, więc odświeżę wątek pytaniem:
czy może ktoś polecić doświadczonego mechanika aby zajmował się moim "nowym" PT - Poznań, Nowe Miasto ...
Z góry dzięki !!!

Na Górczynie polecam qmatego i sprawdzonego. Tam u Ciebie, wysoko na północy to nie znam. Unikaj serwisu na Sw.Michale.

#15 Bezimienny Gość.PTKris_*

Bezimienny Gość.PTKris_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 lipiec 2020 - 21:29

Bardzo dzięki.
Można prosić o bliższy namiar?



#16 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2020 - 05:08

Bardzo dzięki.
Można prosić o bliższy namiar?

VickCars na Steszewskiej

#17 Przemasso

Przemasso

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2020 - 13:58

Witam po dłuższej przerwie! Odświeżam troszkę temat po przebytych ostatnio przygodach :)

Temat z pierwotnego posta zakończył się wymianą pompki sprzęgła u mojego "domowego" mechanika w Toruniu. Do dnia dzisiejszego z pracą skrzyni biegów (odpukać) nie ma problemu.
 

Ostatnio natomiast pojawiła się nowa przypadłość - bulgotanie po wyłączeniu silnika (nie zawsze, raz przytrafiło się w trakcie jazdy). Poczytałem na forum co to może być i postanowiłem uderzyć do VickCars. Termin dostałem niestety odległy więc póki co podziękowałem i stwierdziłem, ze poszukam dalej. Podobnie sprawa się miała z poleconym przez znajomego, mechanikiem na Szczepankowie (http://www.automarcinkowski.com/), który serwisuje mu Mietka 190. Poszukałem trochę i okazało się, że całkiem niezłe opinie ma warsztat samochodowy niedaleko mnie, na ul. Dalekiej 31. Po paru telefonach udało się umówić w miarę zadowalającym mnie terminie. Po przyjechaniu na miejsce i pokazaniu co udało mi się odnaleźć (przeciek w okolicy zbiornika wyrównawczego) dostaję informację, że mechanik od razu zamawia nową część. Myślę sobie, że ok, może w formie zabezpieczenia sytuacji, gdyby nie udało się odnaleźć źródła przecieku, można mieć pod ręką nowy zbiorniczek. Po paru godzinach dostaję telefon, ze kaplica, auta się nie naprawi bo nie dostał nigdzie zbiorniczka. Po krótkiej wymianie zdań dowiedziałem się, że źródła wycieku też nie ustalono i w skrócie nie da rady :) Generalnie wizyta się skończyła uszczupleniem portfela o 20 zł (mechanik twierdzi, ze dolał płynu do zbiornika). Po moich obserwacjach stwierdzam, że auto nawet nie było zabrane na kanał żeby podejrzeć skąd płyn uchodzi.

W skrócie, jeśli kogoś odpycha ilość tekstu, nie polecam mechanika na ul. Dalekiej 31 (Górczyn). Może z innymi autami radzi sobie lepiej ale odnoszę wrażenie, że od pierwszego hasła "PT Cruiser" przez telefon, mechanik się poddał :)



#18 nijagi

nijagi

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2214
  • Dołączył:  20 gru 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:Silnik 2 0 M
  • Imię:Waldek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:30

spróbuj , porozmawiać przynajmniej , na Składowa 8 , mojego PT już tam znają , działał konkretnie , rzeczowo i szybko ,



#19 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2020 - 21:05

Czemu ci mechanicy tak boją się cruiserów? Ja myślę że z wieloma innymi markami też tak robią. Mój kolega Forda Mondeo 3 naprawiał u 5 mechaników i wydał na naprawy 8tyś, miał problem z dostawaniem się lewego paliwa w dieslu. Ogólnie to bym ich teraz nazwał wymieniacze części.
  • Dorka lubi to

#20 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7791
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 sierpień 2020 - 10:36

Ogólnie to bym ich teraz nazwał wymieniacze części.

zgadzam się, większość z nich to wymieniacze 





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)