Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Czerwony PiTeK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2016 - 12:59

No to dzis sobie wymienilem lampy
Moim zdaniem rarytas. Orginalne w stanie idealnym jak nowe z 2003r.
Byly zamontowane takie oslonki made in Australia. Juz mam plan na nie.
Jak to w PT pewnie kazdy mial lub ma problem z p. zespolony w kazdym ktory mialem pt jest to samo i zrobilem sobie tak jako ze tu mozna .
Kupilem zaroweczki LED do halogenow odciolem kable zrobilem nowa instalacje z przekaznikiem i przelacznik w kabinie w 1 pt a w 2 pt pod zapalniczke gorna i po odpaleniu auta zapalaja sie moje swiatla do jazdy dziennej :) w tym pt dla bajeru oklejlem zolta folia .

Załączone pliki


Użytkownik sylvo edytował ten post 13 wrzesień 2016 - 13:07


#2 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:26

Takie cudactwo dla dzieciakow dzis zakupilem za grosikow pare i dziala lux
Szkoda ze nie czarne ale pasuje do slupkow i podsufitki.

Załączone pliki



#3 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:36

No super sprawa też rozglądałem się za czymś takim dla moich urwisów ,jak za grosików parę to daj może jakieś namiary gdzie kupiłes.



#4 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:50

Carboot sale :) w kazdo niedziele, pek kabli i 2 zaglowki , sprzedawca nie wedzial czy dzialaja czy nie ale za £10 nie wybredzalem.

Użytkownik sylvo edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 21:51


#5 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2016 - 22:48

Faktycznie za te pieniądze nie było co wybrzydzać tez bym łykał na ebay widziałem za 200euro 



#6 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 wrzesień 2016 - 23:07

Faktycznie za te pieniądze nie było co wybrzydzać tez bym łykał na ebay widziałem za 200euro


Ja ma te ale bez akcesoriów , caly komplet £125 czytaja dvix usb dla dzieci lux cisza i spokoj
http://m.ebay.co.uk/itm/371240032481

#7 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2016 - 14:51

We wtorek gadżeciasz w telewizorze demonstrował samochodowy wyświetlacz /typu HUD - jak w samolocie/ podłączany do gniazda diagnostycznego, Wyświetlał prędkość i coś jeszcze. Podano cenę 220 PLN. czy ktoś to widział w użyciu i w sprzedaży?



#8 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2016 - 15:59

We wtorek gadżeciasz w telewizorze demonstrował samochodowy wyświetlacz /typu HUD - jak w samolocie/ podłączany do gniazda diagnostycznego, Wyświetlał prędkość i coś jeszcze. Podano cenę 220 PLN. czy ktoś to widział w użyciu i w sprzedaży?

 

Znam trochę inne rozwiązanie. Tego typu opcje ma zdaje się aplikacja na komórkę TorquePro. Komunikuje się interfejsem przez Bluetootha. Komórka ma możliwość wyświetlania obrazu w odbiciu lustrzanym co przy ustawieniu ekranu telefonu w kierunku szyby daje efekt HUD.

Są wyświetlane zarówno podstawowe parametry ale i również parametry bardziej zaawansowane. Sztucznego horyzontu jednak to nie wyświetla. Niestety nie ma też wskazań wysokościomierza, zakrętomierza i wariometru. Nie ma również detekcji "swój-obcy" oraz stanu uzbrojenia ;-)

Podobna opcja HUD jest z resztą w kilku nawigacjach n.p. Sygic. Może jednak to co pokazywano było rozwiązaniem bardziej zaawansowanym niż to co znam z komórki.

 

TorqueLite (bezpłatne)

TorquePro (płatne)

Interfejs

 


Użytkownik Al Capone edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 16:08


#9 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2016 - 17:09

Demonstrowane urządzenie miało rozmiar smartfona 4 calowego i tylko tym podobne było do komórki, wyświetlało i to czytelnie 3 czy 4 parametry

Wykorzystanie informacji o których mówisz i przykładowo demonstrujesz wymagało by umiejętności prowadzenia wg przyrządów bo skutki mogły by być smoleńskie.



#10 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 wrzesień 2016 - 19:01

Romek, tak jak Al pisze, spróbuj sobie zaintsalować na komórkę aplikację. Wyświetlanie prędkości można bez łączenia się z elektryką samochodu o ile masz smartfona z GPS.



#11 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:47

Przegladalem te ustrojstwa na ebay uk i jest tego troche od £20 do £30 ladne sie kupi pokazuja predkosc obroty. Kontrolki z licznika Temperatura i spalanie ale watpie ze wszystko bedzie dzialalo z PT

Użytkownik sylvo edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 20:48


#12 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:55

We wtorek gadżeciasz w telewizorze demonstrował samochodowy wyświetlacz /typu HUD - jak w samolocie/ podłączany do gniazda diagnostycznego, Wyświetlał prędkość i coś jeszcze. Podano cenę 220 PLN. czy ktoś to widział w użyciu i w sprzedaży?

 

Torque można znacznie uprościć. Może np. podawać wyłącznie prędkość zarówno jako odczyt analogowy jak i cyfrowy. Na filmie jest tablet ale nie ma problemu aby to uruchomić na 4 calowej komórce. Minus. Jest to rozwiązanie raczej na noc.

Z technologicznego punku nie ma problemu aby fabrycznie w samochodzie zastosować ekran OLED pełniący rolę HUD-a.

Nie wiem dlaczego firmy tego nie robią. Być może przepisy stoją na przeszkodzie.

Wiem, że trochę odbiegam od tematu ale poniżej ciekawostka (to tak apropos możliwości technologicznych)



#13 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:29

Zajefajne te tv. Wyswitlacze HUD sa juz montowane w autach widzialem i kilku modelach na pewno Mazda 3 i 6 , Peugeot i chyba Mercedes Volvo jest napewno wiecej aut.

#14 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2016 - 21:22

Zmiana zarowek podswietlenia zegarow na 2w
podswietlenie na max i na polowe.

Załączone pliki


Użytkownik sylvo edytował ten post 23 wrzesień 2016 - 21:23


#15 Sabina

Sabina

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 290
  • Dołączył:  22 maj 2015
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Sabina
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 24 wrzesień 2016 - 21:49

super







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych