Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Bulgotanie i Wywala plyn ze zbiorniczka wyrownawczego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:06

Jak w temacie jechalem autem okolo 40 min podjechalem pod szkole zgasilem auto i nagle bulgotanie glosnie po chwili para z spod maski szybko otworzylem i widac jak troche wywala plyn z zbiorniczka na oslone kolektorow. Tak jak by sie gotowala woda w zbiorniczku Po chwili ustalo i slychac jak cos sie przelewa w okolicach korka i termostatu Dzwiek przechodzi gorna rora pod kolektorem ssacym i do gumowej rory chodnicy i cisza. Za 10 min odpalilem auto i po 30min jazdy nic jest normalnie . mialem podobny przypadek okolo 2 miesiace temu na swiatlach stalem i wielka para spod maski zgasilem auto ale nic nie slychac bylo i widac wiec pojechalem i tak po 2 miesiacach z nowu jednorazowo.

O co chodzi ?

Temperatura na srodku nie wychyla sie nawet na mm wiatrak sie zalacza normalnie w korkach itd .
Olej niedawno zmieniany czysciutki .
Stan plynu w normie nie dolewam nic .

#2 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:44

Tak profilaktycznie to postaraj się zmierzyć jaką ma temperaturę wrzenia płyn w układzie.

Zawsze możesz dodać koncentratu albo wymienić całość z nadwyżką koncentratu.

Sprawdz też czy lamelki chłodnicy nie zamieniły się gdzieś w plaster miodu. Latarka jest dobra do tego prześwietlenia.



#3 marszand

marszand

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  30 sie 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Polanica Zdrój
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:13

uszczelka głowicy

miałem podobnie i skończyło się to wielkim remontem silnika



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:33

Uszczelka trachnieta w 100%

#5 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:20

Jutro zbadam chlodnice , ale czy przy uszczelce walnietej robi sie tak co jakis czas? Czy ciagle? Od Pierwszego wywalenia plynu bez bulgotania minelo kawal czasu w najwieksze upaly Smigalem autem w trasy nawet 450 - 500km bez przerwy. Jest zrobione kilka dobrych tys idzis pojawilo sie to znowu w poludnie dolalem do zbiorniczka wody destylowanej( plynu nie mialem a i tak zamierzalem wymienic na zime) bo bylo ponizej minimum dzis jeszcze zrobilem z 50km spokojnie. I nic nie dzieje sie olej lux woda jest dziwne nie spotkalem sie z czyms takim. Moge powiedziec ze plyn jest troche rdzawy jakoby ale taki byl jak kupilem

#6 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:59

Wywal to co masz w układzie chłodzenia.

Z tą wodą to przesadziłeś.

Jak masz za dużo wody w układzie to przy 100 stopniach woda się w głowicy zagotuje i stworzy pęcherze powietrza pod wysokim ciśnieniem co skutkuje wywaleniem nadmiaru płynu/wody z układu.

Po spuszczeniu tzw. płynu przepłukaj układ np. wężem ogrodowym.

Wlej koncentrat wg. pojemności układu z lekkim plusem a resztę dopełnij wodą destylowaną.


Użytkownik bagro edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 21:02


#7 marszand

marszand

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  30 sie 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Polanica Zdrój
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:59

moje problemy zaczęły się wówczas kiedy spostrzegłem że poprzedni właściciel jeździł na wodzie a nie na płynie. w chłodnicy był rdzawy nalot więc spuściłem wodę przepłukałem układ środkiem do odkamieniania K2 i wlałem borygo. no i się zaczęło :/ na początku było OK później się raz zagotował zwaliłem winę na termostat po czym go wymieniłem wlałem znów płyn chwila spokoju i znów bulgotanie i gotowanie. wskaźnik do czerwonego ale dziwiło mnie że do Wrocławia nic a w drodze powrotnej masakra kłęby pary i przymusowy postój. oddałem w ręce mechanika mechanior zdiagnozował uszczelkę i wyjaśnił mi że poprzedni właściciel nie bez powodu jeździł na wodzie bowiem wsypał uszczelniacz aluminium czy coś takiego i to uszczelniało głowicę.

ten uszczelniacz nie miesza się z glikolem więc 1+1=2   

Załączone pliki



#8 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2016 - 19:58

Wczoraj jeszcze jezdzilem nic sie nie dzialo temp jak powinno byc na srodku tylko zauwazylem jak jade cisza a jak ustane po 20- 30sek. Zalacza sie wiatrak na chwile rusze jade i cisza parkuje i po chwili wiatrak , dzis zlalem wszystko z ukladu chlodzenia, az tak brudne u mnie bie bylo ale i czerwone nie taki lekko brazowo rudy jak stary i napewno plyn byl , korek wlewu plynu wzbudzil moje obawy gumowa uszczelka rozplaszczona z oporem wychodzil i wychodzil z obudowy plastikowej wiec wymienilem od innego PT , przeplukalem wszystko 2 razy koncentrat 4 -4.5 litry i reszta woda destylowana. Nic sie nie dziej przed chwilo jeszcze sprawdzalem po odkreceniu korka chlodnicy plyn full i odpalenie silnika ani drgnie plyn zadnego bombla ani wylewania wody. Olej lux Ale slysze jakis szum mielenie lekkie po lewej moze pompy wody siada lopatki i obieg slaby.
Pojezdzimy zobaczymy jak ustanie latwiej bedzie zdiagnozowac :)

#9 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2016 - 20:09

Korek układu chłodzenia do Twojego silnika ma mieć 16 bar i najlepiej aby był oryginalny.

Jeśli zaś chodzi o wpis Kolegi marszanda to dziwnym trafem w wielu moich przypadkach płyn chłodniczy godził się na uszczelnianie układów różnymi specyfikami.

A woda w układzie to jak woda w kawiarce i musi wywalić.

Owszem, można podłożyć dodatkową gumkę pod korek wlewu ale wtedy rozwali gdzie indziej bo para siłę niestety ma.



#10 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2016 - 21:09

Korek orginal dalem uzywany ale wizualnie w bardzo dobrym stanie ,te 2 wywalnia z zbiorniczka mogly sie zrobic zeczywiscie od wody w dniu zakupu mialem trase do domu 160 mil i poprzedni wlasciclel przyniusl mi dzbaneczek wody :) i dolalem za jakis czas mylem auto i tak se psiknelem z weza troszke :) bo mialem plan w listopadzie wymienic rozrzad pompe i plyn wiec nie bylo sensu wczesniej a niemialem pod reka juz zadnego plynu.
Mam nadziej ze bedzie ok czas pokaze jak by co zapasowy PT czeka ;-)

#11 Bezimienny Gość.MarWal_*

Bezimienny Gość.MarWal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 styczeń 2017 - 19:19

Sylvo, minęły 4 miesiące. Możesz coś napisać jak dalej potoczyły się losy Twojego PiTi ? Miałem te same objawy, ale jak jechałem w dalsze trasy. Różne zabiegi robiłem. Ostatnio był wymieniony korek na nowy i też wymiana płynu, wiec jakąś mam nadzieję, że to pomoże. Jednak jestem przed trasą Gdańsk- Warszawa, więc wtedy się okaże. Natomiast jestem ciekaw jak u Ciebie dalej. Pozdrawiam !



#12 Bezimienny Gość.sylvo_*

Bezimienny Gość.sylvo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 styczeń 2017 - 00:46

Hey. Jak pisalem wczesniej nastepnego dnia podmienilem koreczek chlodnicy zalalem świeży plyn i zero problemow w listopadzie zalalem znowu swiezy koncentrat weszlo tyle co do chlodnicy reszta zmieszla sie z tym co zostalo w bloku silnika po ostatniej wymianie. od grudnia bylem 2 razy w PL Pitkem ponad 10 tys km w niecale 2 miesiace :) tylko oliwe wymieniam. Smiga jak szalony.
Zero problemow.

#13 Bezimienny Gość.Jacol_*

Bezimienny Gość.Jacol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 luty 2017 - 15:39

czołem panowie.....poczytałem i zgupiałem-może ktoś mi powie co mam robić?wymieniłem uszczelke pod głowicą iszczotki w wentylatorze...wentylator co chwile się załącza , temperatury nie osiąga(chociaż w kabinie cieplo(dolny ąż od chłodnicy zimny)co robić??plissssss



#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 luty 2017 - 15:46

układ jest zapowietrzony ? - od czego ,auto potrzebne do diagnozy - ale w pierwszej kolejności sprawdzenie pompy wody , termostatu i przewodu łączącego zbiorniczek wyrównawczy z kroćcem przy chłodnicy .

#15 Bezimienny Gość.Jacol_*

Bezimienny Gość.Jacol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 luty 2017 - 16:11

 

układ jest zapowietrzony ? - od czego ,auto potrzebne do diagnozy - ale w pierwszej kolejności sprawdzenie pompy wody , termostatu i przewodu łączącego zbiorniczek wyrównawczy z kroćcem przy chłodnicy .

 

Termostat nowy, wężyk do zbiorniczka przedmuchany, korek w chłodnicy nowy, płynu w układzie pełno.....Może zamówić nowy termostat i korek, następne stówki polecą…

 

Jacol, nie ma potrzeby krzyczeć - poprawiłem. Pozdrawiam :) :yodarek



#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 luty 2017 - 16:17

Zamiast korka na chłodnicy podłączyć manometr i sprawdzić cisnienie obiegu płynu ?- jeśli dół chłodnicy jest zimny to nie ma obiegu , tylko termostat i pompa wody ma tu znaczenie i oczywiście sama chłodnica musi być drożna .Nie ma cudów to prosty układ coś przegapiasz przy sprawdzaniu .

#17 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 luty 2017 - 18:02

Zacznij od korka, latem miałem przypadek w Toledo, zanim zanlazł się właściwy mechanik trzasnęły dwa trójniki i wąż od pompy.



#18 Bezimienny Gość.jerzyk1_*

Bezimienny Gość.jerzyk1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 kwiecień 2017 - 15:38

widziałem pompę wody no name(chińczyk) która miała urwane wszystkie łopatki wykonane z 2mm. blaszki.Ale miała jedną zaletę-kosztowała tylko ok.100zł,bo facet chciał tanio. Pracowała 3 mc.



#19 Bezimienny Gość.Ivik_*

Bezimienny Gość.Ivik_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:08

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem PT w benzynie, silnik 2.0, ostatnio po 3 miesięcznej przerwie w jeździe postanowiłam wybrać się na przejażdżkę oraz UWAGA na myjnię. Tuż po wyprowadzeniu mojego cacka z garażu zrobiłam nim ok 30 km po czym podjechałam na myjnię, gdzie stałam w kolejce ok 20 minut na odpalonym silniku i w tym właśnie momencie zaczęło się kopcić z pod maski, woda w zbiorniku się zagotowało i ją zwyczajnie wywaliło. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów... Termostat działa, wentylator chłodzi, ogrzewanie w środku działa, ale chłodnica chłodna a ponoć powinna się nagrzewać... Proszę o pomoc, ponieważ nie jestem mechanikiem samochodowym a przy okazji jestem kobietą z zupełnie innymi predyspozycjami zawodowymi :p dodam, że zasięgnęłam też języka w temacie uszczelki pod głowicą, zamówiłam test na CO2, ale mam nadzieję, że to nie to, bo chyba będzie mnie to wtedy sporo kosztować :(

 

Pozdrawiam

 

Iwona



#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:20

Termostat uszkodzony , nie otwiera obiegu przez chłodnice , lub nie drożna chłodnica - to już określi mechanik mając auto na warsztacie .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 19:21






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych