Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Serwis automatu we Wrocławiu lub okolicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 listopad 2016 - 07:40

Witam dobrych ludzi.
No i stało się check P0700 się zaświecił a po krótkim czasie wbijam D a PT stoi i wyje. U mowiłem się w ASB Długołęka na diagnostykę i ewentualną wymianę oleju z filtrem. Czy ktoś tam serwisowal swoj automat? Polecacie? Ja namiar dostałem od właściciela audi ze skrzynią DSG, ale on tylko obsługa olej + filtr. Ewentualnie może polecicie jakiś sprawdzony serwis we Wrocku? Pozdrawiam.

#2 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 04 listopad 2016 - 10:42

Nie byłam, ale wiele osób poleca właśnie ich jako najlepszych speców w tym regionie.



#3 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 listopad 2016 - 12:56

No własnie słyszałem, że nawet z ASO VW odsyłają tam jak mają problemy. To w środę będę musiał się tam dotoczyć. Mam nadzieję że nie utknę na obwodnicy.😢.

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2016 - 14:19

Też w naszej okolicy zachwalają ten zakład. nawet moi sąsiedzi tam byli ze swoimi autami i byli bardzo zadowoleni. 

Naprawy nie są tanie, ale robią dobrze i dają pisemną roczną gwarancję.



#5 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 listopad 2016 - 02:53

Dziś wybrałem się do serwisu ASB Długołeka, no i sobie wykrakałem - nie dojechałem  :sciana . Dobrze że choć zjechałem z obwodnicy Wrocławia, na łączniku ,3 km przed serwisem zatrzymałem się na światłach i już nie wystartowałem. Przy ruszaniu silnik zawył, usłyszałem odgłos poślizgu i koniec. Włączyłem awaryjne i słuchałem pięknych dźwięków dochodzących z zewnątrz. Nawet nie wiecie ile rodzajów klaksonów maja samochody. Po dwóch cyklach udało mi się ruszyć ze świateł, zmieniłem pas na prawy (bo oczywiście ustawiłem się na środkowym aby wszyscy z lewa i prawa mogli oglądać PiTi z każdej strony) i dotoczyłem się jeszcze jakieś 200-300 m na pas awaryjny i klapa. Do serwisu zajechałem jak hrabia na powozie, wysoko, wszyscy oglądali Czarnego Pana na poziomie paki lawety.

W serwisie oczywiście, po czasie, 2 godziny opóźnienia, nie odesłali mnie w diabły ale przyjęli po wysłuchaniu co sie działo. Powiedzieli że jak się zluzuje to wrzucą na komp i podnośnik i zadzwonią co z pacjentem.

Za dwie godziny telefon i serwisant mówi : "nie mam dobrych wiadomości, posypała się skrzynia, jak otworzyli to rozszedł sie smród spalenizny. Góra skrzyni ponoć była zabryzgana olejem który wyciekł przez jakieś uszkodzenie uszczelnienia, jechałem na sucharze i spaliłem sprzęgła, skrzynia do remontu. Koszt szacunkowy 4,5 tys.". Miesiąc temu sprawdzałem olej i było ok, wczoraj jak zaglądałem to poziom wydał się bardzo niski na bagnecie ale myślę jutro i tak jadę to zobaczą. No i się przemyślałem,  :sciana. Ale coś mi sie wydawało ze widzę mokro po parkowaniu tylko nic mnie nie tknęło  :glupek. drogo kosztuje nauczka. Check się świecił a ja chciałem ten 1000 km zrobić.

Teraz pytanie czy remontować za te 4,5 tys czy może kupić używkę na allegro i zamontować, chodzą poniżej tysiąca + robocizna no i koszty diagnostyki w ASB (i laweta) moze wyjść 2-3 tys. ale czy warto? 

 

a i pozdrawiam kierowcę mijającego mnie PT na Kłodzkich tablicach, śmignął jak czekałem na dorożkę. Patrzyłem z zazdrością. :pa



#6 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 listopad 2016 - 08:14

Góra skrzyni ponoć była zabryzgana olejem który wyciekł przez jakieś uszkodzenie uszczelnienia, jechałem na sucharze i spaliłem sprzęgła, skrzynia do remontu. Koszt szacunkowy 4,5 tys.

 

Jeżeli już zdałeś się na serwis to musisz przyjąć ich wersję, ale gdyby byłoby sucho to by  nie jechało. Aby wyciekło żeby pompa nie pociągnęła to pod autem miał byś kałużę.



#7 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2016 - 19:02

PT został w ASB na naprawdę. Skrzynia do remontu, uszkodzona jest przekładnia planetarna, sprzegła etc. Olej wyciekł przez uszkodzenie poza skrzynią dlatego była zachlapana jej górna część obudowy, wyciek najprawdopodobniej w czasie jazdy do serwisu. Ruszyłem z olejem i po drodze zrzut na drogę. Tak mi powiedziano w serwisie. Skrzynię wyremontują, znajdą miejsce wycieku i też naprawą. A później skasują mój portfel. Ale dają gwarancję na 50 tyś.km. Odbiór w przyszłym tygodniu. Od razu robię rozrząd aby innej niespodzianki na święta nie było. A gdzieś czytałem że kwota zakupu PT to najmniejsza kwota jaką się na niego wydaje😂. Ale cóż wzbudza emocje jakich żadne inne moje auto mi nie dostarczyło. A było z nimi różnie.

#8 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 grudzień 2016 - 02:53

Witam. Skrzynia wyremontowana. 😆 portfel lżejszy 😤. W międzyczasie rozrząd wymieniony. I znów z portfelika poszło.... ale jak odebrałem z warsztatu to zrobiłem jazdę próbną i zdechło wspomaganie 😠. No to znów na warsztat. Może mechanik coś namieszal jak demontował silnik. Jakaś pechowo seria dopadła czarnucha. ale bledow mi nie wyświetla. To sukces. A i polecam serwis skrzyń ASB Długołęka. Drogo ale skrzynia chodzi jak marzenie. Zero szarpnięć.

#9 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 grudzień 2016 - 09:01

Ile taka przyjemność kosztowała? i co wymieniano?.

 

I po ilu km zalecają wymianę oleju, bo po remoncie  pierwszą wymianę robi się chyba szybciej, tak mi zalecano w innym modelu.



#10 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:23

Wymiana wszystkich wnętrznosci: przekładnia planetarna, conwerter, elektrozawory, sprzęgła, regeneracja sterownika itp. Jak czytalem opis to wydaje mi sie ze została tylko obudowa. Koszt 4,5 tys. Gwarancja na rok lub 50 tyś. A wymiana oleju po 2 tyś i po 35 tyś. Inaczej brak gwarancji.
A dzisiaj już wiem co ze wspomaganiem. Wysunęła się oś z kołem pasowym. Pompa chyba do wymiany. A może jest tam jakieś zabezpieczenie które spadło? Czy na wcisk w łożysko, wie ktoś jak to zbudowane?

#11 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:14

To faktycznie niemało, a jeszcze przy jakim przebiegu padła?



#12 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:23

Na liczniku mam 93 tyś 😆. Tylko ze auto mam od lipca 😆. Wyciekło z chłodnicy oleju w czasie jazdy. A zarżnąłem ją jeżdżając na pobocze z środkowego pasa obwodnicy.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych