Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Mechanik-Zielona Góra,skrzynia biegów

mechanik Zielona Góra skrzynia biegów cieknie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.lukasz.s_*

Bezimienny Gość.lukasz.s_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:31

Witam Panowie. 2tygodnie temu kupiłem pt cruiser 2.0 manual 2001r. kilka dni temu nie chciał wbić się wsteczny i trzeba było użyć większej siły przy wrzuceniu jedynki.Tak jakby biegi nie chciały wbić się do końca.

Przeczytałem kilka tematów i postanowiłem dolać olej do skrzyni(MOPAR ATF +4),faktycznie brakowałlo z 4 setki. Przy okazji tego zabiegu zauważyłem że ze skrzyni cieknie mi olej. Krople oleju spływają po skrzyni. Mieszkam w Zielonej Górze,szukałem jakiegoś mechanika który zdiagnozowałby dokładną przyczyne i zajął się tym tematem bo sam pod blokiem nic nie zdziałam. dzwoniłem po kilku warsztatach i nikt się tego nie chce podjąć.

Czy są na forum osoby z lubuskiego które mają namiar na jakiegoś mechanika z okolic Zielonej który podjął by się tego zadania?



#2 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 12:31

Jesteś pewien,że to skrzynia cieknie?



#3 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 18:28

...może cieknie spod uszczelniacza wału. ...masz 100% pewności, że jest to olej?

 

...już dzisiaj na forum opisywałem swoje przeboje z biegami, ale u mnie było i jest wszędzie sucho.

 

...stawiam na ograniczoną skuteczność układu hydraulicznego pompy i/lub siłownika sprzęgła.

 

 

Fakt, że w Pitkach jest jakoś wszystko odwrotnie niż zwykle, ale przy bliższym poznaniu jest to auto jak inne.


Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 18:34


#4 Maja1313

Maja1313

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1423
  • Dołączył:  02 lut 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agata
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Kobieta

Napisano 29 czerwiec 2017 - 18:40

Jestem z Gorzowa również szukałam dobrego mechanika od Piti w lubuskim i niestety najbliższy dr.Max Szczecin

Użytkownik Maja1313 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 18:41


#5 Bezimienny Gość.lukasz.s_*

Bezimienny Gość.lukasz.s_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2017 - 22:37

Sprawdzałem regularnie poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy-jest ok. Poziom oleju w silniku
 jest ok bez zmian.Olej wspomagania - poziom bez zmian.Czytałem też o wysprzęgliku poziom płynu w jego zbiorniczku też się nie zmienia.

Płyn/Olej który skrapla się pod autem jest kolory czerwonego/różowego. Na 90% wydaje mi się że to olej ze skrzyni.

Byłem rano u mechanika który zgodził sie zerknąć co się dzieje ze skrzynią.

cała była w oleju więc wyczyścił ją z wierzchu jakimś sprayem-po tym zabiegu była czysta i sucha.

Mam do niego podjechać jeszcze jutro żeby dokładnie zlokalizować wyciek.

Wszystko idzie w dobrą strone. Mam nadzieję że nie wymięknie jak dojdziemy do tego skąd jest wyciek.

Mimo wszystko dalej proszę o jakiś namiar na mechanika który pomógł w lubuskim jakiemuś forumowiczowi.


Użytkownik lukasz.s edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 10:05






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mechanik, Zielona Góra, skrzynia biegów cieknie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych