Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Dziwny zapach górna osłona silnika

wtrysk osłona

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.PtBlack_*

Bezimienny Gość.PtBlack_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:48

Witam serdecznie

 

Dzisiaj poczułem dziwny zapach, jakby parafiny i usłyszałem cykanie spod maski, myślę że to wina wtrysku, mam nadzieje że tylko uszczelnienia. Chciałem zdjąć pokrywę plastikową osłonę górną zobaczyć co tam piszczy pod nią i jest problem, nakrętki kręcą się razem ze szpilkami, czy nie uszkodzę nic wykręcając te szpilki?  Czy może coś źle robię? znacie może kogoś co się zna na dieslach na podkarpaciu? dzięki za pomoc



#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:15

Odkręć spokojnie nakrętki ze szpilkami, nic się nie stanie, Po wyciągnięciu ich razem z osłona bez problemu odkręcisz same nakrętki.

Tak zapach może być też spowodowany pękniętymi wężykami przelewowymi z wtrysków, ale najpierw trzeba ściągnąć osłonę, bo bez tego to  jak wróżenie z fusów



#3 Bezimienny Gość.PtBlack_*

Bezimienny Gość.PtBlack_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:48

Dzięki za odpowiedź, Osłona ściągnięta, problem znaleziony, z drugiego wtrysku wydobywa się dym spalin, i czuć uderzenia powietrza.  Jutro mam trase 50km jak myślicie, jest jakieś ryzyko jazdy w tym stanie?  chyba wtrysk wymaga uszczelnienia....







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych