Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jaki olej silnikowy do 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Izabella72_*

Bezimienny Gość.Izabella72_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 lipiec 2017 - 11:00

Mam problem bo nie wiem ,czym wcześniej był zalany silnik ?  PT 2.0 manualna skrzynia, 2001 rok produkcji. Proszę o pomoc .



#2 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2017 - 17:39

I jakiej pomocy oczekujesz?

Zakładam, że nikt nie wie czym wcześniej był zalany silnik.

 

 

Jeżeli chodzi ci o to jaki olej wlać do silnika ?

to od 5W30/40 do 10W/40

Producent oleju według osobistych preferencji.



#3 bart1771

bart1771

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 533
  • Dołączył:  09 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4
  • Imię:Bartłomiej
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2017 - 19:52

Ja jeżdżę na tym oleju po konsultacji z Andrzejem, wcześniej jeździłem na MOPAR 5W30

Załączone pliki


Użytkownik bart1771 edytował ten post 14 lipiec 2017 - 19:52


#4 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 lipiec 2017 - 20:10

Witam

 

Kup płukankę do silników liuql moly. Postępuj według instrukcji. Potem zalej silnik 5w30 liuql moly albo Total Qarc albo Shell ultra i po kłopocie. Więcej na temat oleju znajdziesz na forum. Użyj szukajki. Temat walkowany jak mało który.

Pozdro :bigmeen


Użytkownik bigmeen edytował ten post 14 lipiec 2017 - 20:12


#5 Bezimienny Gość.Izabella72_*

Bezimienny Gość.Izabella72_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 lipiec 2017 - 22:04

Właśnie nie wiem, co ma wlane. Podobno półsyntetyk ale pewności nie mam. A nie chcę silnikowi zaszkodzić.



#6 seba21

seba21

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 238
  • Dołączył:  04 sty 2017
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Sebastian
  • Skąd::Bielsko-Biała
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 lipiec 2017 - 02:06

Ja po zakupie miałem ten sam problem. Właściciel twierdził, że syntetyczny, ale podawal w rozmowie symbol półsyntetycznego... Zalałem Shell Helix Ultra 5W30 i żadnych problemów nie ma do tej pory (dobre pół roku) - i pewnie nie będzie. A następny w kolejce prawdopodobnie będzie Liqui Moly.
Generalnie jak już jeden z kolegów wcześniej napisał, tematów o olejach jest od groma tutaj. Poszukaj i na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

#7 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 lipiec 2017 - 05:42

Olej to jaki masz olej i zrób jak bigmeen pisze.

#8 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 lipiec 2017 - 11:04

Witam

Nie zaszkodzisz. Płukaj, lej i ogień.

Pozdro. :bigmeen



#9 Bezimienny Gość.Izabella72_*

Bezimienny Gość.Izabella72_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 lipiec 2017 - 11:09

Dziękuje wszystkim za pomoc.



#10 lutek34

lutek34

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 141
  • Dołączył:  18 lut 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Krosno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 lipiec 2017 - 08:13

Ja wczoraj wymieniałem w córki Pitku olej i tym razem zalałem  Valvoline MaxLife 5w30. Wcześniej były pólsyntetyczne Elf i Petro Canada oczywiście 5w30.

 

Załączony plik  20170727_190609.jpg   1,91 MB   4 Ilość pobrań

 

 



#11 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 lipiec 2017 - 21:19

Valvoline to tylko do FIATA,  to jest podróba oleju, ludziska opamiętajcie się :kawka  :glupek  Valvoline jest wymyślony po to by zabrać gwarancję temu co nie stosuje  FIAT z tego żyje :glupek  ;P



#12 lutek34

lutek34

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 141
  • Dołączył:  18 lut 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Krosno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2017 - 14:23

Valvoline to tylko do FIATA

 

 

Mnie takie argumenty w ogóle nie ruszają, lałem Valvoline do Questa, Voyagerów, Pacifici i nic się silnikom nie działo. Podążając Twoim tokiem rozumowania, to co z olejami Valvoline na rynku amerykańskim? Tam Fiata 5 lat temu jeszcze nie było i też go podrabiają?  ;)

 

Załączony plik  IMG_20150425_090906.jpg   3,25 MB   15 Ilość pobrań



#13 lutek34

lutek34

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 141
  • Dołączył:  18 lut 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Krosno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2017 - 19:50

Można i LOTOS'a zalać, nawet mineralny i też się nic nie stanie

 

a masz coś merytorycznego przeciwko olejom LOTOS, że podajesz je jako przykład najgorszego badziewia? Silnik w Pitku nie jest silnikiem rakietowym i zalewając go olejem spełniającym specyfikacje producenta plus co ważne wymieniać go również zgodnie z zaleceniami producenta to mu nie zaszkodzimy. Ja osobiście wymieniam olej co 7-8kkm.



#14 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 lipiec 2017 - 21:30

Ach, żeś się jednego słowa czepił... ;) Nie to miałem na myśli. No, ale pociągnę temat. Idąc za Twoim rozumowaniem, jeżeli nie dokonasz osobiście badań wszystkich specyfików i to w dodatku osobiście, nie masz prawa się o nich wypowiadać? Z drugiej strony, ufasz producentom i to chyba bezgranicznie. 

To jak? Myślisz, że ja jak przeczytam, prześledzę różne fachowe publikacje, skorzystam z opinii znajomych, porównam rankingi to nie mogę mieć nic przeciwko danej marce? A Ty jak gdzieś się dowiesz, że producent coś zaleca, to jest pewnik?

Prawdę mówiąc, każdy olej spełni swoją rolę..., ale do czasu. I nawet jeśli mamy coś do zarzucenia danemu olejowi, to pewnie nie wyjdzie to przy pierwszej wymianie..., ale chyba można mieć swojego faworyta? Co?

PS.

A ja zmieniam co 20 000. :) Shell Helix Ultra.



#15 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2017 - 21:59

Ja pierwszą wymianę zrobiłem na Shell Helix Ultra 5w30 i kultura pracy jest bardzo dobra. Nie wiem co było wcześniej lane, ale był głośniejszy. Zrobiłem na nim już 12 tys i jest pięknie. W sierpniu oddaje na wymianę oleju i filtrów i będę kupował albo Shella albo LiquiMolly 4200. Trochę droższy, ale autem chce jeździć kolejne lata więc czuję że to będzie dobry krok. Oczywiście sugeruje się tylko i wyłącznie zdaniem doktora z forum ;)

#16 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:17

Marcin (bratex), zalej tym liqui molly, a odczujesz delikatnie jeszcze większą kulturę pracy silnika.



#17 Tommy

Tommy

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 52
  • Dołączył:  10 gru 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Polska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2017 - 00:49

Mnie takie argumenty w ogóle nie ruszają, lałem Valvoline do Questa, Voyagerów, Pacifici i nic się silnikom nie działo. Podążając Twoim tokiem rozumowania, to co z olejami Valvoline na rynku amerykańskim? Tam Fiata 5 lat temu jeszcze nie było i też go podrabiają?  ;)
Valvoline to jeden z lepszych olejow na rynku polskim. Znany i polecany od wielu wielu lat na rynkach zachodnich i w USA. Polecam poczytac osobom kwestionujacym Valvo, zachodnie testy branzowe. Ashland robi swietne oleje, znane i polecane nieomal na calym swiecie. Podobnie Amsoil, klasa sama w sobie.
 
attachicon.gifIMG_20150425_090906.jpg



#18 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:12

lutek34 nie będę się tu rozpisywał i powielał poprzedników, w/g mnie, nie masz pojęcia o czym piszesz, dla mnie to możesz jeździć na rzepakowym :cwaniak  jak ci przez lata nie uszkodził silnika :kawka


andmis :yodarek  :tak  :tak  :tak  :tak

Jak by Juras chociaż raz zobaczył olej spuszczany z jego bryk, to by inaczej na to popatrzył :kawka


Użytkownik chromek 1 edytował ten post 30 lipiec 2017 - 12:16


#19 lutek34

lutek34

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 141
  • Dołączył:  18 lut 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Krosno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2017 - 22:15

w/g mnie, nie masz pojęcia o czym piszesz, dla mnie to możesz jeździć na rzepakowym   jak ci przez lata nie uszkodził silnika

 

najważniejsze kolego, że Ty wiesz o czym piszesz, ale jakbyś mógł chociaż jeden argument przytoczyć oczywiście potwierdzony badaniami, ekspertyzami że olej Valvoline jest to podróba (w sumie nie wiadomo czego) i nadaje się tylko do Fiata?

 

Jak by Juras chociaż raz zobaczył olej spuszczany z jego bryk, to by inaczej na to popatrzył

 

Krzysiu, ja olej w swoich brykach osobiście wymieniam, tak więc wiem jak on wygląda jak go spuszczam, nie męczę silników po 20kkm na jednym oleju, wole częściej  i nie koniecznie olej z rzekomo najwyższej półki, nie wierzę że super olej XXX LL można eksploatować po 20kkm.

I to wszystko odemnie w tym temacie.



#20 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2017 - 07:18

Jureczku co ty się tak unosisz, nie zrozumiałeś mnie do końca.Tak jak prosisz dam ci przykład. Mam też citroena c3, od nowości tam kazali lać TOTALA więc taki lałem przez jakiś czas, oczywiście przy spuszczaniach mnie nie było bo serwis cytryny nie pozwalał, na gwarancji częste usterki silnika itp itd, skończyła się gwarancja i przyszedł czas na wymianę oleju, syf jaki zobaczyłem po 5tyś ( olej wymieniam co rok) powalił mnie na kolana, od sześciu lat używam MOBILA olej spuszczony wygląda jak " tydzień wcześniej" wlany, silnik pracuje ciszej i kulturalniej, no i oczywiście maskę podnoszę tylko po to by uzupełniać płynu :kawka







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych