Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nawiew/dmuchawa słabo dmucha

nawiew dmuchawa klimatyzacja słabo dmucha

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:06

Witam!
Z racji, że po przeglądnięciu działu technicznego do 2009 roku chyba, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem rozpocząć nowy temat.
Problem wygląda następująco: klima chłodzi, ale nawiew słabo dmucha. Wszystko w układzie klimatyzacji jest sprawne, ale powietrze leci jakby ktoś siedział za kratką i chuchał a normalnie w autach to na najwyższym biegu dmucha aż na tylną kanapę. Do czego się przyczepić? Czy jedyny wentylator, który wtłacza powietrze do środka to jest ten w podszybiu (mam wersję bez filtra kabinowego i z tego komina go widać)? Jak dokładnie się do niego dostać i co może mu pomóc lepiej dmuchać?
Proszę o pomoc albo o nakierowanie na odpowiednie materiały pomocnicze bo w upały to pomimo klimy na maksa ciężko wytrzymać w środku!
Pozdrawiam



#2 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2017 - 22:44

Myślę, że najlepiej by było odwiedzić elektryka samochodowego, niech posprawdza co jest grane.



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2017 - 23:38

Witam!
Z racji, że po przeglądnięciu działu technicznego do 2009 roku chyba, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem rozpocząć nowy temat.
Problem wygląda następująco: klima chłodzi, ale nawiew słabo dmucha. Wszystko w układzie klimatyzacji jest sprawne, ale powietrze leci jakby ktoś siedział za kratką i chuchał a normalnie w autach to na najwyższym biegu dmucha aż na tylną kanapę. Do czego się przyczepić? Czy jedyny wentylator, który wtłacza powietrze do środka to jest ten w podszybiu (mam wersję bez filtra kabinowego i z tego komina go widać)? Jak dokładnie się do niego dostać i co może mu pomóc lepiej dmuchać?
Proszę o pomoc albo o nakierowanie na odpowiednie materiały pomocnicze bo w upały to pomimo klimy na maksa ciężko wytrzymać w środku!
Pozdrawiam

Przecież Ty nie masz dostępu pełnego do działu technicznego to co mogłeś poprzeglądać ? , dostęp po napisaniu 50 postów lub dobrowolna darowizna na wsparcie forum .
Prawidłowo działająca klimatyzacja jest wystarczająca i schładza Pt skutecznie , i nadmuch absolutnie nie jest ustawiony na 4 lecz w pozycji 2. Co do siły nadmuchu różnie bywa i nie jest ona aż tak mocna jak sobie wyobrażasz ale wystarczająca , nie miałeś filtra kabinowego i prawdopodobnie masz zabita nagrzewnice - aby się dostać ..... trzeba wywalić konsole środkowa i pół auta 2 dni roboty aby zrobić poprawnie i dokładnie .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 22 lipiec 2017 - 00:37


#4 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 06:50

Miałem na myśli dział techniczny podstawowy.

 

Ok, dzięki za odpowiedź!
Leci chłodne powietrze z otworów ale 20 cm od nich już nie czuć ruchu powietrza, wentylator słychać, że działa, ale dmucha bardzo słabo.



#5 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 08:43

a przy wyłączonej klimie jak dmucha ?



#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:15

Czy jesteś pewien że nie masz filtra kabinowego ? Żeby się o tym przekonać sprawdź czy faktycznie za za zbiorniczkiem płynu spryskiwacza tam to nie ma. Słaby nadmych to najczęściej zanieczyszczone filtr.

#7 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:35

Tak, jestem pewien bo próbowałem go wymienić (pierwsza myśl dlaczego słabo dmucha) i w podszybiu nie ma nic poza taką blaszaną skrzynką na dnie której jest wentylator, i nie ma ma żadnego elementu, w który by można było ten filtr zamontować.

Przed chwilą na szybko skoczyłem do śpeca od klimy i prawdopodobnie to będzie zapchany parownik, poza tym znalazł problem ze sterowaniem czyli nie włączający się wentylator (w czasie jazdy jest ok ale na postoju regularnie wyłącza sprężarkę i wtedy w ogóle nie chłodzi dopóki ciśnienie nie spadnie) i jest temat na grubszą rozkminę więc nie będę sam szukał problemu tylko oddam do człowieka który się zna na tym.

Dziękuję za pomoc!



#8 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:40

poza tym znalazł problem ze sterowaniem czyli nie włączający się wentylator

W PT to częsta usterka, prawdopodobnie skończyły się szczotki na pierwszym biegu wentylatora - zacznij od usunięcia tej usterki.



#9 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:58

Nazwa W wentylatorze chłodnicy się to dzieje?

#10 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 10:08

Tak,  wentylator chłodnicy ma dwa biegi, po włączeniu klimy powinien pracować na pierwszym biegu.

Tu masz o szczotkach: http://ptclub.pl/ind...ki&fromsearch=1

Jak chcesz więcej na ten temat to u góry na srodku jest szukajka ;)



#11 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 10:46

Nazwa dzięki wielkie za tę informację! Lecę sprawdzić ten temat w takim razie!

#12 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 11:12

Pisałeś że w podszybiu nie znalazłeś filtra czy dostawales się tam od kabiny czy po zdemontowaniu zbiorniczka płynu? Bo to bezpośrednio za zbiorniczkiem jest filtr.

#13 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 11:42

Adames zdjąłem podszybie, zbiornik płynu i wszystko co tylko zasłaniało dostęp do miejsca gdzie powinien być filtr i filtra nie było, nie było również nic na czym mógłby ten filtr się trzymać ani być zamontowany, stąd mój wniosek, że filtra nie ma, wtedy też poszukałem w internetach informacji czy to było coś kombinowane czy były wersje bez filtra i tutaj na forum gdzieś trafiłem na info, że faktycznie jest taka opcja. Było za to coś na kształt blaszanego pudełka z dnem w kształcie ostrosłupa na którego końcu był wentylator (taki jakiś w kulistym kształcie). Próbowałem przedmuchać kompresorem te kanały od tej strony licząc, że coś wyleci i pomoże ale nie pomogło.

#14 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 11:43

@adames, ja w swoim nie miałem filtra kabinowego oryginalnie, nie było obudowy :) dokupiłem  dopiero jakieś trzy lata temu od Pitek78, 

 Jak dmucha wentylator kabinowy gdy klima jest off [czyli również nadmuch nie jest ustawiony na szybę oraz  szybę i nogi ?



#15 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 14:05

Czy z klimą czy bez dmucha słabo. Dużo słabiej niż w oplu astrze 3 co mam. Tam na 2 biegu podmuch jest wystarczajacy aby w temp. 30 stopni (parę dni temu nawet 33) schłodzić kabinę. Tutaj to se można dmuchać i tak nic z tego a na postoju albo w korku jeszcze gorzej.

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 14:32

Nie porównuj nawiewów z innymi autami tylko z drugim Pt , jeśli ci mówię ze przy 33 stopniach nie ma problemu z schłodzeniem kabiny to znaczy ze masz problem u siebie i podstawa to sprawna klimatyzacja - zwłaszcza ze u ciebie nie działa wentylator na 1 biegu i dopuki tego nie zrobisz to nigdy nie będzie dobrze bo tak prawdę mówiąc klima pracuje u ciebie tylko poprawnie podczas jazdy z prędkością powyżej 90 Km/h .

#17 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2017 - 20:01

Nie porównuj nawiewów z innymi autami tylko z drugim Pt , jeśli ci mówię ze przy 33 stopniach nie ma problemu z schłodzeniem kabiny to znaczy ze masz problem u siebie i podstawa to sprawna klimatyzacja - zwłaszcza ze u ciebie nie działa wentylator na 1 biegu i dopuki tego nie zrobisz to nigdy nie będzie dobrze bo tak prawdę mówiąc klima pracuje u ciebie tylko poprawnie podczas jazdy z prędkością powyżej 90 Km/h .


Bardzo dobrze wiem, że mam problem z klimatyzacją bo gdybym nie miał to bym nie pytał a druga sprawa to jestem świadomy tego, że klima nie powinna mieć problemu ze schłodzeniem kabiny nawet przy temperaturze zewnętrznej typu 40 st. Problem z wentylatorem wyszedł dopiero po wizycie w serwisie klimatyzacji, bo zwykle nie stoję nim długo w korkach (przejazd parę km) a wystarczy jechać z prędkością 50-60 km żeby chłodziła (dzisiaj robiłem testy - zwracałem głównie uwagę na temp powietrza a nie moc dmuchania). Tak więc temat wentylatora już zbadany, zostaje tylko problem z parownikiem bo prawdopodobnie to będzie problem z mocą nawiewu. Oddam do serwisu niech sobie grzebią w bebechach. Ja zmienię tylko szczotki w wentylatorze.

#18 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 22 lipiec 2017 - 21:09

Jeżeli sam wymienisz szczotki w wentylatorze to znaczy, że jesteś trochę mechanikowaty. Czyli przed oddaniem PT do serwisu sam odkręć wentylator nadmuchowy obadaj ręką co tam masz  za syf na parowniku ( najlepiej przydałaby się kamerka inspekcyjna). Dorób sobie do odkurzacza cienką giętką rurkę (ja użyłem takiej do ściągania wina 15mm) wyodkurzaj nieczystości po tym użyj pianki do odkażania klimy ,

opakowanie wystarczy na dwa razy. Po tym wszystkim odświeżacz do klimy i powinno śmigać.


tu pod koniec masz podgląd na ten układ.


  • Graver lubi to

#19 Graver

Graver

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 22
  • Dołączył:  18 cze 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Tarnów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 lipiec 2017 - 15:19

Jeżeli sam wymienisz szczotki w wentylatorze to znaczy, że jesteś trochę mechanikowaty. Czyli przed oddaniem PT do serwisu sam odkręć wentylator nadmuchowy obadaj ręką co tam masz  za syf na parowniku ( najlepiej przydałaby się kamerka inspekcyjna). Dorób sobie do odkurzacza cienką giętką rurkę (ja użyłem takiej do ściągania wina 15mm) wyodkurzaj nieczystości po tym użyj pianki do odkażania klimy ,

opakowanie wystarczy na dwa razy. Po tym wszystkim odświeżacz do klimy i powinno śmigać.


tu pod koniec masz podgląd na ten układ.

 

Dzięki za ten filmik!
Największy problem to nawet nie jest z rozebraniem tego badziewia, tylko z tym, że auto będzie unieruchomione przez kilka dni, co mi wyjątkowo teraz nie pasuje i muszę jakoś tak pomiędzy dniami roboczymi to zmieścić. A drugi problem jest taki, że też by pasowało wiedzieć co robić chociaż w przybliżeniu ;) oglądnę filmik i zobaczę czy będę miał cierpliwość.
Podobno (na forum wyczytałem), że do wentylatora można dostać się przez tę ciemną wykładzinę w nogach pasażera. Stamtąd da się jakość rzucić okiem na ten parownik? Jak w ogóle odpiąć bez uszkodzenia tę wykładzinę?



#20 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 23 lipiec 2017 - 18:50

Ta wykładzina trzyma się na dwie śrubki i rzep.Wentylator trzyma się na trzech czy czterech śrubkach plus odpięcie wtyczki elektrycznej.

Gołym okiem parownika nie zobaczysz jedynie możesz włożyć rękę i wyjąć większe zanieczyszczenia lub jak pisałem kamera inspekcyjna.


  • Graver lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nawiew, dmuchawa, klimatyzacja, słabo dmucha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych