Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Przegrzewanie po dłuższym postoju.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.toniqq_*

Bezimienny Gość.toniqq_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 lipiec 2017 - 21:10

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem  grzejącego się  PT Cruisera 2,4  150KM.

Od kilku tygodni walczę z tym zjawiskiem  i  tak na pierwszy ogień poszły płukanka do układu  i nowy termostat- nie pomogło.

Podejście drugie kolejny termostat   (pierwszy okazał się wadliwy)  i korek chłodnicy potem chwila zabawy z odpowietrzaniem  (poszło bardzo szybko kiedy auto było pochylone - prawe koło  wysoko) i sukces tydzień codziennej jazdy bez grzania  nie zależnie od warunków  korek, autostrada, ruch miejski.

Po tym czasie auto nie było używane przez tydzień  i wszystko wróciło. W prawdzie  pod autem nie mam  kałuży  ale przypuszczałem że może się zapowietrzać  i dziś rozebrałem cały układ sprawdzając element po elemencie  zbiorniczek chłodnice węże  i obudowe termostatu i bingo. Uszczelka łącząca obudowę  termostatu z blokiem  silnika  kompletnie rozsypana  a miedzy blokiem a obudową masę  osadu z płynu nie widać wycieku bo płyn z tego miejsca  płynie po boku silnika i cieknie tak ze krople spadają za silnikiem ( było widać  przy odkręcaniu). Teraz mam problem  bo nigdzie nie widzę tej uszczelki. 

http://www.autozone....59_308957_15298  nie  umiem tego znaleźć   na hurtowniach ani po nazwie ani kodzie. To jak wyglądała moja możecie zobaczyć na załączonym foto.

Jeśli ktoś potrafi namierzyć tę uszczelkę proszę o pomoc,  nie chce składać tego na silikonie.

Załączone pliki



#2 Sabina

Sabina

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 290
  • Dołączył:  22 maj 2015
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Sabina
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 lipiec 2017 - 05:37

kolego pierwsze to się przywitaj w odpowiednim dziale pozdrawiam



#3 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 lipiec 2017 - 08:43

Oj, wypadało by, przecież nie jesteśmy botami. A, tak na temat, dotnij sobie taką uszczelkę z odpowiedniego materiału. Kształt uszczelki nie jest skomplikowany.



#4 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:12

kawałek kryngielitu i po problemie + nożyk do tapet


Użytkownik chromek 1 edytował ten post 26 lipiec 2017 - 12:13


#5 Nexowski

Nexowski

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 69
  • Dołączył:  13 lut 2017
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0A
  • Imię:Miłosz
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:31

tez mialem problem ze znaleziem tej uszczelki, w koncu skleilem na czarny silikon wurtha, zero wyciekow i problemow.



#6 Bezimienny Gość.toniqq_*

Bezimienny Gość.toniqq_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 lipiec 2017 - 12:06

Witam  wycięcie samej uszczelki faktycznie nie jest problemem   problemem jest to, że  fabrycznie  ma ona w środku uszczelnienie gumowe (taki wałek  grubości  bo ja wiem 2-3 mm - na fotkach z katalogu jest czerwone).  Ostatecznie  obie płaszczyzny wyczyszczone drobnym papierem na bardzo twardym klocku  doczyszczona stara uszczelka metalowa + silikon do silników cały układ poskręcany i śmiga aż miło.

Auto nie grzeje się w żadnej sytuacji upał,  korek, autostrada,  korek na autostradzie :d  a na silniku nie ma śladów wycieku.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych