Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Prośba o rzut okiem na ofertę i Wasze fachowe opinie :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 08:37

Witam Wszystkich :)

 

Mam zamiar zakupić swojego pierwszego Pitka , przeglądam różne serwisy moto z ofertami - i ta tymczasem wydaje mi się najbardziej rozsądna i kusząca. Szukam w miarę "nowego" , ekonomicznego z rozsądnym przebiegiem i w benzynie/ ew. LPG. Wg. mnie cena uczciwa przy takich parametrach faktycznych. Proszę Was o obiektywną ocenę na podstawie zamieszczonych zdjęć i informacji, na co miałbym zwrócić w pierwszej kolejności uwagę. W tę sobotę prawdopodobnie pojadę obejrzeć autko, i być może zakupić . Stąd prośba, czy Wasze fachowe oko nie wypatrzy czegoś , na co warto by było przypatrzyć się z bliska. Ja niestety blisko nie mam - autko jest w Gdańsku, a sam mieszkam w Białymstoku. Czy waszym zdaniem to dobra oferta ?

 

https://www.otomoto....y-ID6z3VWB.html



#2 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:36

ze zdjęć to ja niestety nic nie widzę, a w sobotę akurat nie dam rady podjechać do Gdańska coby ci pomóc rzucać okiem.

Sprawdź klimę ,czy chłodzi.



#3 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:37

Silnik 1.6 jest mało awaryjny , na łańcuszku



#4 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:35

a co najszybciej się "kończy" w tym modelu ( 1.6 po lifcie ) - są jakieś miejsca szczególnej troski ? Pytałem Właściciela  czy były jakieś naprawy, wymiany podzespołów w ostatnim czasie - to Właściciel określił to mianem "tylko normalna eksploatacja". W sumie co auto - to co innego, bo każde jest inaczej  eksploatowane, a ja przyznaję - nie znam się zupełnie na samochodach , całe życie tylko 2 kółka - ten będzie pierwszy ;-)  Stąd silnik 1.6 -  mniej awaryjny ( bazuję na opiniach i wpisach na forum ), choć tak całkowicie lajkonikiem nie jestem - motorki do ostatniej śrubki rozbieram  - przy aucie pewnie też będę pchał rączki gdzie się da ;-) 



#5 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:13

Mam rok starszego z przebiegiem ponad 82000 i tylko simeringi przód oraz parownik klimatyzacji . Reszta bez napraw czy wymiany.



#6 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:31

Samochód wygląda rozsądnie ale sprzedawca kłamie

 

" spalanie w mieście 7,8l/100km". Tiaaaa... chyba jeżeli wyłączy silnik i wpycha samochód na górki aby następnie się nim stoczyć, bez włączenia silnika.

 

Jeżeli kłamie w takiej sprawie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w innych sprawach, mniej błahych, kłamie również albo i bardziej.

 

Auto do ewentualnego sprawdzenia ale w żadne słowo sprzedawcy to bym w tej sytuacji zwyczajnie nie wierzył.



#7 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:33

Mój ma ponad 200000.Sprzęgło,uszczelniacze,hamulce,gumy w zawieszeniu i tylnie amorki.Czyli sama eksploatacja.
Co może się zepsuć:przepustnica,kolektor wydechowy czasami pęka.
Ogólnie tankować i jeździć.
I sprawdź błędy metodą kluczykową.

Użytkownik kade edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 12:34


#8 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 14:08

Samochód wygląda rozsądnie ale sprzedawca kłamie

 

" spalanie w mieście 7,8l/100km". Tiaaaa... chyba jeżeli wyłączy silnik i wpycha samochód na górki aby następnie się nim stoczyć, bez włączenia silnika.

 

Jeżeli kłamie w takiej sprawie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w innych sprawach, mniej błahych, kłamie również albo i bardziej.

 

Auto do ewentualnego sprawdzenia ale w żadne słowo sprzedawcy to bym w tej sytuacji zwyczajnie nie wierzył.

...akurat tę informację od razu poddałem w wątpliwość, zważywszy że aby auto "jechało" należy wysoko kręcić motorek  i spalanie wzrasta, więc parametry czysto książkowe - teoretyczne - w praktyce raczej tak różowo nie będzie. ;-) Oby reszta danych grała he he...  I dziękuję za podpowiedzi. Metoda kluczykowa - już gdzieś poczytałem. Sprawdzę. Zawsze to jakaś informacja o potencjalnych problemach. Jest gdzieś w jednym miejscu pełna baza z opisem kodów błędów ? ( ...i kosztów z tym zwiążanych , he he...?;-)  ) Bo wpisów z tym tematem jest całe mnóstwo... już się powoli gubię. Tyle wiadomości do ogarnięcia na raz. 



#9 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 21 wrzesień 2017 - 16:04

Jesteś pewien że chcesz się pakować w ten silnik??? 1,6 to trochę mało jak na prawie 1,5 tony wagi..... ale twój wybór....



#10 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 wrzesień 2017 - 20:12

czy mało? sporo osób jeździ 1.6 i nie narzekają. Do jazdy po mieście spokojnie wystarcza, jest ekonomiczny. Ja mam 2.4 ale u mnie nie silnik był ważny a kolor  :mniam  - gdyby miał 1.6 to też bym go kupiła.



#11 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 20:50

Dora 1,6 EKONOMICZNY hmm  :cwaniak  :cyc prosza cie



#12 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 wrzesień 2017 - 20:53

Dora 1,6 EKONOMICZNY hmm  :cwaniak  :cyc prosza cie

a nie? Kade ciągle mówi, że jest Gustav też. A nawet F16 ostatnio wyprzedzili  :blabla



#13 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 21:34

Dora 1,6 EKONOMICZNY hmm :cwaniak :cyc prosza cie

To ile Cie kosztuje 100 km?

#14 bart1771

bart1771

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 533
  • Dołączył:  09 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4
  • Imię:Bartłomiej
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 22:17

A nie za słaby ten 1.6 aby ?



#15 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 23:09

hmmm... jak na pierwsze w życiu 4 kółka wystarczy mi 1.6 Bardziej stawiam na niezawodność jednostki/ koszty eksploatacji - jak osiągi . To ma być autko do miasta, od czasu do czasu na wakacyjne wyjazdy dwa razy do roku. i jakby tu się .... nooo... ten, tego... mimo żem rycząca czterdziestka - kończę  kurs na  "B" ( jeszcze mam 4h jazdy i egzamin... 3-majcie kciuki ;-)  ) , więc szarżować nie będę na pewno! ;-)



#16 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 23:29

Mam 1.6 +lpg polifta(czyli ten ładniejszy :diabelek ) Moc 116 km nie robi wrażenia,ale umiejętne posługiwanie się pedałem gazu i lewarkiem skrzyni biegów sparawia,że ten silnik daje radę na mieście.W trasie do przepisowej jazdy( ;) ) też wystarcza.Jeżeli chcesz poszaleć to szukaj 2.4 gt turbo albo coś innego niż pitek. :1.6 



#17 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 wrzesień 2017 - 20:46

Robert- i jak? byłeś oglądać?



#18 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2017 - 09:34

Witam Robercie!

 

Jeśli jesteś pewien tego modelu, tej pojemności i tylko PITEK - to jestem na TAK.

Co do tego Pitka - sentyment - miałem ten sam kolor, rocznik oraz pojemność dodałem elpedzi i byłem zadowolony.

Spalanie LPG w trasie nawet do 8,0 - w mieście ok 10 litrów, miałem problem z układem elektrycznym co rzutowało na przepustnicę (P2107 - opisywany na forum) - poradziłem sobie i było super.

Silnik oceniam na bardzo dobrze - kwestia wymiana olejów, filtrów na czas (tylko oryginały), zawieszenie (PL - drogi), akumulator.

Jedyny problem to kolektor wydechowy - dokładnie sprawdzić (można regenerować i ładnie pospawać) - nowy zapomnij, używka ciężko do chwycenia - ja znalazłem po regeneracji i śmigał.

Pozostałe rzeczy to mankamenty Pitków - wentylator chłodnicy i typowe dla 10-latków dolegliwości.

Na "oko" widać zadbany - na pewno podjechać do serwisu ASO (jeep, mercedes może nawet fiat) - na komputer i sprawdzić wszystko.

Po zakupie (jak takowy nastąpi) - przejechać ok 2 - 3 tysiące i jak będzie "bzykał" bez problemów - zamontować lpg i cieszyć się jazdą.

 

Powodzenia i będzie Pan zadowolony ;)

 

Poprzedni Pitek w załączniku :1.6

Załączone pliki


Użytkownik jacaplaca0007 edytował ten post 25 wrzesień 2017 - 09:42


#19 74nitro

74nitro

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1119
  • Dołączył:  17 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Bialystok City
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2017 - 11:47

Dziękuję za odzew z Waszej strony, te sugestie, opinie - są bardzo cenne dla mnie, bo jako totalny początkujący nie mam jeszcze pojęcia o kupnie używanego auta. Czyli po wstępnych oględzinach pojechać do dowolnej stacji diagnostycznej na komputer, posprawdzać co wywali, i po ew. skasowaniu błędów jeszcze raz sprawdzić ?Ta procedura jest tożsama z metodą kluczykową ?( sygnalizacja usterek/ uprzednio nie skasowanych błędów ? W sobotę nie pojechałem :-(  Mój "kierowajec" dostał "fuchę" i przełożyliśmy oględziny na pierwszy tydzień października , bo oboje mamy urlopy w tym terminie  *( może  autko będzie jeszcze stało... )  . Ew. wyszukałem alternatywną ofertę w Poznaniu 

 

https://www.olx.pl/o...D5-IDncZX2.html

 

prosiłem o dosłanie więcej zdjęć, dostałem, i dużo mądrzejszy nie jestem, bo na klapie z tyłu pod logiem i na progu są ciemne zacieki, i nie wiem czy to brud czy rdza ? , zadzwonię przed ew. wizją lokalną. Z napraw prawdopodobnie była tylko wymiana zderzaka po spotkaniu z psem. 



#20 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:16

Polift ;P







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych