Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Szyberdach - Potrzebna naprawa mechaniczna

szyberdach mechanika naprawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 październik 2017 - 15:38

Cześć,

 

Z jakiegoś niewiadomego powodu coś mi siadło w szyberdachu po jednej stronie (chyba się wyłamała jakaś plastikowa część, ponieważ chrobotnęło przy jakimś domykaniu) i jest tak, że nierówno się domyka.

 

Na razie problem jest jeszcze do przeżycia, bo nic nie przecieka, ale obawiam się, że w każdej chwili może całkiem paść, a wtedy będę miał powódź w samochodzie - niestety nie mam garażu, więc muszę się uporać z problemem jak najszybciej. 

 

Szukałem jakiegoś video na youtube, w którym jest to naprawiane, ale nie mogę nic znaleźć (Model, Touring 2004, wersja europejska). Sam bym się za to zabrał, ale nie wiem nawet jak się tam dostać...

 

Może ktoś naprawiał i coś pomorze? Chętnie też oddam do mechanika w Warszawie jeśli ktoś może coś polecić do takich zabaw :)

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc!

 

Bartek

 



#2 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 październik 2017 - 21:13

Witam

Bartku jak można Ci pomóc jak piszesz coś ktoś może po coś. Weź zobacz dokladnie co walnęło zrób jakieś foto to może ktoś ma takie coś i wie jak co i po co kto. Bo teraz to wróżenie z fusów.

Pozdro :bigmen



#3 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2017 - 09:33

Cześć,

 

Problem jest własnie taki, że nie potrafię się dostać do szyberdachu żeby to dobrze obfotografować, podpytać tutaj i potem kupić na allegro jakieś części i samemu naprawić. 

 

Zrobiłem kilka fotek poglądowych o co chodzi (STRONA PRAWA USZKODZONA I STRONA LEWA NIEUSZKODOZNA), a teraz podstawowa prośba - jak się tam w miarę dobrze dostać?! Ewentualnie jak nazwać część w wyszukiwarce allegro do zakupu :)

 

Tak tak... jak widać poprzedni właściciel stronę prawą naprawiał już w jakiś twórczy sposób i teraz trzeba po nim trochę poprawić...

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Załączone pliki



#4 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 kwiecień 2018 - 13:25

Napiszę w swoim temacie, by nie tworzyć kolejnych wątków.

 

Chce kupić cały szyberdach, których masa jest na allegro tak żeby podmienić same prowadnice będące uszkodzone co widać na zdjęciu.

 

Czy ktoś orientuje się czy szyberdach w wersji USA/europa się czymś różni?



#5 KUSTO

KUSTO

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 55
  • Dołączył:  24 gru 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Daniel
  • Skąd::Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 kwiecień 2018 - 22:21

tak pekly Ci plastikowe prowadnice, przerabiałem ten temat juz na forum i tylko wymiana na sprawny szyberdach cię ratuje. Wymiana banalnie prosta tylko sporo rozkrecania. 

 

Żeby zdjąć szklaną oslone by zobaczyc dokladnie co sie stalo musisz odkrecic 4 x torx widoczny na jednym ze zdjec


Użytkownik KUSTO edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 22:23


#6 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:44

Dzięki za odpowiedź. Właśnie okazało się, że szyber, który kupiłem na allegro w całości maił właśnie walnięte prowadnice, a że dopiero udało mi się za to zabrać to wzbogaciłem się o zbędny szyberdach do PT :)

 

Czy orientuje się ktoś czy są różnice w prowadnicach przed/po lift eu/usa?

 

Czy może da się gdzieś klupić same prowadnice?!



#7 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 lipiec 2018 - 22:25

Na ebay widze że są , ale wciąz nie wiem czy to takie same jest co wersja EU : https://www.ebay.com...YQAAOSwHnFVitxo



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 lipiec 2018 - 22:48

takie same Bartłomiej 



#9 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 lipiec 2018 - 08:57

Dziękuję Andrzeju.

 

Coś czuję, że to jedyna opcja kupić takie, mimo, że to drogie :/ zamawianie kolejnych szyberdachów gdzi emało, który sprzedawca, wie czy ma kompletny to chyba mija się z celem...



#10 Bezimienny Gość.bartello_*

Bezimienny Gość.bartello_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 lipiec 2018 - 10:25

Cześć,

 

Udało mi się do przed lifta wstawić szyberek po lifcie, różni się trochę kolorystyką sufitki (delikatnie jaśniejszy), ale nie mogłem znaleźć na allegro w dobrym stanie dokładnie takiego samego koloru.

 

Tak więc generalnie jakby ktoś miał problemy z szyberkiem można spokojnie wymieniąć, nawet sugeruję branie z po lifta, bo ma znacznie lepszy mechanizm i wygląda porządniej. Jest jakaś różnica w kostce (nie wykorzystałem całej), ale nie wiem za co może to odpowaidać w po lifcie i generalnie nie wpływa wcale na działanie :)

 

Ps: a jakby ktoś chciał jakieś części (np szyby mam już 2 zbędne) to służe pomocą, bo mi to niepotrzebne...

 

Załączony plik  IMG_20180714_185820.jpg   149,21 KB   2 Ilość pobrań


Użytkownik bartello edytował ten post 31 lipiec 2018 - 10:29






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szyberdach, mechanika, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych