Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

kolejny PT we Wrocławiu :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek74

Arek74

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 40
  • Dołączył:  28 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Arek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2017 - 13:20

witam Was

 

 

Mam Pitka krótko, zrobiłem już około 600km....no i pojawiają się pytania.

 

Mój PT to 2001, 220k przebiegu, silnik 2.0 manual....kupiony okazyjnie, CCC, hahhaa, ale też prawdą jest, że to auto zawsze mi się podobało......a że kocham auta inne niż reszta......dotychczas jeździłem Daihatsu YRV :)...i polecam to autko z całego serca

 

 

1. Zauważyłem już, że wymienić należy deskę podszybia, ma popękaną kratkę i w ogóle jakaś taka postrzępiona jest przy szybie - ale szukam na allegro i w normalnej cenie nic nie ma. Może ktoś ma na zbyciu?

 

 

2. Antena jest teleskopowa, jedna część jest ułamana.....wydaje mi się, że ta antena chyba jest wysuwana elektrycznie....ale na pewno to nie działa...nawet nie wiem czy jest guzik jakiś do tego czy w momencie uruchomienia radia antena sama się wysuwa.... ??? Na pewno musze kupić taką antenę - Ma ktoś na zbyciu?

 

 

3. Coś puka w zawieszeniu, byłem u znajomego na trzepakach, ale nic nie wykrył. Nie wiem czy szukac dalej, czy olać to...

 

 

4. Świeci mi się check engine, podpięcie pod kompa wykazało szereg błędów które generuje MAF, czyli przepływomierz. Robić to czy olać? Szukałem tego na allegro, ale też lipa...nie wiem nawet ile to kosztuje. Ktoś coś?

 

 

5. Nie działają przednie światła przeciwmgielne. W sumie to da się bez tego żyć......naprawa dotyczyć może samych lamp czy jakiś bezpiecznik czy przekaźnik?

 

 

 

i chyba tyle na tą chwllę....

 

 

 

 

Ogólnie autem jestem zauroczony, ma klimat....mam wrażenie, że częściej jestem wpuszczany z dróg bocznych, hahahhha.....fotele podgrzewane to bajka :), komfort jazdy wyśmienity......klima mrozi.....czego chcieć więcej......

 

 

 

Na tym forum mamy jakiegoś magika, który po podaniu VINu poda mi dane mojego auta, jaką mam wersję, jakie wyposażenie?

 

 

 

A najchętniej spotkałbym się z jakiś innym Pitkiem we Wrocławiu.....celem wymiany doświadczeń :)

 

 

 

w tygodniu zrobię kilka fotek mojego cudu i wkleję.

 

 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2017 - 13:36

Nim zaczniesz pisac dalsze bzdury - poczytaj troche na forum o problemach i ich rozwiazaniu oraz co i na co mają wpływ - nigdy PT cruiser 2,0 nie miał przepływomierza .

Brak naprawy przeciwmgielnych często  kończy sie usterka mechaniczna przełacznika i urwaniem drzwigni przełączajacej swiatła mijania /drogowe 

Diagnostykę PT sprawdza się łyżkami - na szarpakach często nic nie wychodzi 

Anteny były montowane manualne , choć w serwisie można było zamówić automatyczną - wysuwaniem steruje radio 

Deska to standard pęka od temperatury - 80 zł to normalna cena ? a po tyle kupisz spokojnie 

 

usługę sprawdzenia po VIN możesz wykupić  w serwisie i bez problemu internetowo - jest tyle firm , podstawowe informacje uzyskasz za darmo wystarcza chęci .



#3 Arek74

Arek74

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 40
  • Dołączył:  28 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Arek
  • Skąd::Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2017 - 10:07

i dostałem w ryj fajką pokoju..............

 

 

 

 

ale najbardziej rozczarowany jestem brakiem odzewu od kogoś z Wrocławia......



#4 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2017 - 10:56

Może niekoniecznie dostałes po ryju ale poszukaj troszkę na forum na swoje odp.



#5 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 październik 2017 - 11:18

Nasze forum jest trochę specyficzne ale się do tego przyzwyczaisz. Andrzej to tak na prawdę porządny gość skory do pomocy. On po prostu lubi się trochę podroczyć 😀

#6 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 31 październik 2017 - 16:36

Nasze forum jest trochę specyficzne ale się do tego przyzwyczaisz
:haha :haha :haha

#7 danielssparow

danielssparow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 327
  • Dołączył:  07 sie 2017
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Hyazynth
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2017 - 16:45

E tam po ryju, normalna forumowa męska dyskusja:)
No chyba, że kolor Twojego pitka to sexi wiśnia i trzeba delikatnie do Ciebie podchodzić :)))

A na poważnie.
Ja jestem krótko na forum ale jedno mogę powiedzieć - lepiej trafić nie mogłeś. Dowiesz się tu wszystkiego o swoim Pt od pierdoły (tylko poszukaj tego, jak napisał kolega) po poważny temat, który jest rzadko spotykany ( tu nie bój się wstawiać postu).
Nie zniechęcaj się, poszukaj, poczekaj cierpliwie na odp kogoś z wrocka (to nie infolinia) nikt nie siedzi tu 24h ( są wyjątki:) )
Sprawdź, czy czasem na mapie forum nie widnieje warsztat w Twojej okolicy.
I najważniejsze - nie pozwól diagnozować i wkładać łap do Twojego pitka mechanikom, którzy widzieli kilka razy w życiu takie auto...
Powodzenia!

#8 Bezimienny Gość.Jommso_*

Bezimienny Gość.Jommso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 grudzień 2017 - 23:16

Tu jest jeden, w Oławie nie Wrocławiu co prawda, ale to niedaleko 😉

#9 pitkowechucherko

pitkowechucherko

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1691
  • Dołączył:  23 mar 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6
  • Imię:Zosia
  • Skąd::Pruszków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 listopad 2022 - 16:05

3. Tez miałam pukanie w zawieszeniu i się okazało ze wszystko luźne. Żaden z mechaników nie zauwazyl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych