Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pukanie - poduszka silnika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Volveras_*

Bezimienny Gość.Volveras_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2018 - 23:53

Witam,

mam problem z PT, mianowicie przy gwałtownym ruszaniu a tym bardziej jeździe po 'kamiennej' drodze dochodzi jakieś pukanie. Podejrzewam, że może być to któraś z poduszek, dlatego chciałbym zaczerpnąć jak najwięcej informacji na ten temat. Przejrzałem już forum i wiem, że polecane są tylko ori, natomiast nie znalazłem dosadnej odpowiedzi ile poduszek jest zamontowanych - 2? Jedna jako łapa (prawa dolna), a druga gdzie jest zamontowana? Gdzieś u góry, ale nie mogę znaleźć informacji i jej położenia na ten temat.

Stuki wychodzą jakby z lewej strony, z okolic kierowcy.

Jakim sprzętem trzeba operować by móc wymienić takie poduszki? Jak mocno jest to skomplikowane?

Jakiego rzędu kwotowego mechanik może żądać za wymianę poduszki?

Za każdą informacje będę bardzo wdzięczny.



#2 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2018 - 07:12

Jest dolna poduszka widać ja od spodu auta po prawej stronie. Górna prawa widoczna po otwarciu maski. Jeszcze po prawej stronie w podłużnicy jest kolejna.
I na skrzyni biegów pod akumulatorem kolejna.
Przy wymianie poduszek należy pamiętać o odpowiednim ustawieniu. W serwisowce są podane odpowiednie wymiary.

Użytkownik bartek_sz3 edytował ten post 09 luty 2018 - 07:13


#3 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2018 - 11:45

Witam!

Pukanie, stukanie z zawieszenia....

Do sprawdzenia: zawieszenie, amortyzatory, mocowanie górne amorów w przodzie ale możliwości jest wiele, warto też zerknąć nie tylko w przód ale i w tył zawieszenia. Słaby tył (a przód sprawny) może powodować szarpanie przodem i to słychać głośnym pukaniem podczas startu, ruszania czyli drążki oraz ich łącznik na amorach tył kończąc.

Ostatnio mnie stuk denerwował podobnie jak u Cibie przód lewa strona, poduszki też miałem wyrąbane (3 szt. j/w), wymieniłem było ciszej ale ten stuk metaliczny. Efekt po analizie to: wymiana górnych mocowań amortyzatorów - przód. komplet. Obecnie - cisza ;) tylko silniczek.

Pozdrawiam,



#4 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2018 - 09:03

stukanie przy ruszaniu powodują tez zerwane ( opadnięte) wahacze  :kawka







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych