Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Modyfikacja foteli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 listopad 2009 - 12:34

Witam czy jest mozliwość zmodyfikowania foteli od wersji angielskiej zeby kierowca miał podnoszenie góra dół? A i czy jeżeli nie ma podgrzewania to zrobić czy może sa jakies wiązki ?

[ Dodano: 2009-11-28, 18:31 ]
Chyba sie nie dowiem :d

#2 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 12 styczeń 2010 - 13:53

Najwidoczniej nikt nie przerabiał tego tematu. Myślę że fotel od anglika wystarczy tylko przełożyć i odpowiednio zasilić. Przyciski będziesz miał z drugiej strony, ale chodzi tu chyba o funkcjonalność a nie o oryginał. Z podgrzewaniem jest tak samo - chyba że mają automatyczne odcięcie zasilania przy temperaturze krytycznej - tego nie wiem.

#3 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 styczeń 2010 - 19:13

No mysle ze nikt, dokaldnie fotle musza zostac tak ja sa w nangliku podnoszenie bedzie z drugiej strony, co jedynie przy sprzedazy moze byc dziwne ze np był przerabiany z anglika. Chyba ze sie welur zostawi i na sprzedaz przekładka. Ale narazie przez zime zostaje przy welurku bo milutki i cieplutki bedzie sie myslalo na lato

#4 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2010 - 00:55

zime zostaje przy welurku bo milutki i cieplutki

no ja jak wsiadam w e mrozy w samochod to welur jest sztywny i lodowaty, a siedzenia twarde jak skała ;P

#5 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 styczeń 2010 - 13:00

Własnie kupiłem skóre :-)(okazja się trafiła trach i jest) do pitka chce go uraczyć, może i mrozy wytrzyma :-) Koncepcja się troszke zmieniła i dziś mam zamiar je przełożyć :-) W taka pogode to i welur moze troszke być zimny :d wybacz mu ;)


Fotele zamontowane czas realizacji jakies 50 min, bo starsznie gwizdało po plecach i musiałem co chwila się grzać, no i jeszcze ślinik przekręcałem bo nie było.

#6 Bezimienny Gość.Aristide Bruant_*

Bezimienny Gość.Aristide Bruant_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 luty 2010 - 21:07

Witam mam pytanko odnośnie foteli z pity po lifcie - natomiast czy fotele+kanapa z tego modelu pasi do tych do roku 2005?
Sądze, że kanapa raczej tak - ale czy fotele?

[ Dodano: 2010-09-09, 20:43 ]

#7 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 październik 2013 - 05:28

Fotele zamontowane czas realizacji jakies 50 min,


Także zamontowałem sobie nowe fotele skórzane. Wersja europejska mi się trafiła za psie pieniądze w b.dobrym stanie. Utknąłem natomiast przy ogrzewaniu, jak to rozwiązałeś? Pod fotelem pasażera wymacałem kabelek z kością pasującą do fotela, podłączyłem i niestety reakcji brak. Ze strony lewej już nic nie ma, dziwne to...Proszę mnie naprowadzić :]

#8 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 15 październik 2013 - 05:35

musisz sobie przerzucić zasilanie na prawą stronę znaczy - do poduszki masz kabelek pod podłogą i i drugi do ogrzewania fotela też - jedynie nie jest wpiety ten przewód w przekaźniki - najłatwiej więc pociągnąć zasialnie od lewej strony i po krzyku - wtyczki jak już pewnie zauważyłeś tez nie pasują ale to niewielki kłopot jak sie ma nóz i szybkozłączki za parę groszy :cwaniak

#9 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 październik 2013 - 13:23

Jeszcze raz spojrzałem, tym razem w dzień. wszystkie kabelki są, wtyczki pasują :jupi jest tylko jeden problem, nie ma prądu. Podejrzewam że brak bezpiecznika lub przekaźnika. Przejrzałem dwie skrzyneczki z bezpiecznikami ale żadnych pustych miejsc nie zauważyłem hmm ...

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 październik 2013 - 14:03

goago,
Nie ma przekażnika , tylko bezpieczniki ale jest mozliwość że nie jest wpięty pin na zasilaniu pod bezpiecznik - 30 minut i do zrobienia bez przeróbek .
Sprawdzę później jak to idzie dokładnie i podam Ci gdzie szukać :kawka

#11 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2013 - 07:04

Znalazłem manuala jak podłączyć ogrzewanie foteli. Według niego wymagany jest przekaźnik.
Tutaj kliknij

#12 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 688
  • Dołączył:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imię:Michał
  • Skąd::wielkopolska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 październik 2013 - 07:14

ale jest mozliwość że nie jest wpięty pin na zasilaniu

tak jak piszesz brak pina...też zmieniałem fotele, tyle że przeszkadzało mi że nie ma ogrzewania i do dzisiaj jest nie podłączone

#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 październik 2013 - 07:32

goago,
Masz racje o tym w kabinie zapomniałem , ale instalacja jest tam wyprowadzona i wystarczy wsunąć przekażnik i bezpiecznik .

#14 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2013 - 08:13

Właśnie odpaliłem "grzanie pupy" jest milutko :tak :jupi
Reasumując, okablowanie jest, wtyczki pasują, bezpieczniki są, brakuje przekaźnika. Dołączona grafika
tu akurat wersja angielska, czyli po naszemu będzie z prawej strony. Ja zastosowałem cztero pinowy przekaźnik od nissana, po odcięciu kołnierza pasuje.

#15 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 10 listopad 2014 - 18:17

Witam.
Czy mógłby mi ktoś wysłać numer przekaźnika odpowiedzialnego za podgrzewane fotele ? Ten po prawej stronie.
pozdrawiam

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 listopad 2014 - 18:31

Ciężko spisać z tego co masz obok - lenistwo :lol , dostępny i tak tylko w serwisie chryslera lub używka z allegro

#17 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 10 listopad 2014 - 19:21

Ciężko spisać z tego co masz obok - lenistwo :lol , dostępny i tak tylko w serwisie chryslera


Nie wiedziałem, że sa takie same numery. Na allegro jest tego pełno tylko mają różne symbole, budowa ta sama. Dlatego proszę o symbol, zdjęcie kogoś kto posiada podgrzewane siedzenia i właśnie taki przekaźni
Kolego Ty mnie słuchasz , jest jeden rodzaj dużych przekazników (56006709 50732) w Pt cruiserze i wystarczy żę spiszesz z tego obok lub skrzynki bezpieczników pod maską przy kielichu amortyzatora - następnym razem za lenistwo będzie upomienie , numer podany w nawiasach : andreeas7

#18 arko1

arko1

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  08 maj 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Artur

Napisano 10 listopad 2014 - 23:43

a czy ktos obnizal kiedys fotel kierowcy, lub przymierzal sie do tego?

#19 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2014 - 15:26

Rabbit, nikt do niczego Cię nie nie będzie zmuszał, ale mógłbyś najpierw w odpowiednim dziale przywitać się z nami. Dlatego nie dziwię się, że Andrzej tak zimno Cię potraktował. A tu jest dział o którym piszę: http://ptclub.pl/vie...=10&view=newest

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2014 - 15:43

Andrzejku nie chodzi o przywitanie , ani o żadne zimne traktowanie bo nowy? w dziale technicznym jest porządek i regulamin .

Co możemy zrobić i sprawdzić sami to wykonujemy , nim kogoś poprosimy o pomoc nie lubię wysługiwania - wystarczyło spisać numer z przekażnika świateł w aucie (tego obok podgrzewania foteli ) i zapytać czy taki będzie odpowiedni .





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych