Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


spala rozrusznik

rozrusznik spalenizna kontrolki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.wentyl_*

Bezimienny Gość.wentyl_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 maj 2018 - 03:40

Witam. Od pół roku mam problem z powtarzającą się usterką. 

OBJAWY:

Podczas jazdy zaczynają mrugać wszystkie kontrolki, po czym auto gaśnie, kontrolki także i nie reaguje w żaden sposób na przekręcenie kluczyka. Wyczuwalna jest spalenizna. Obecnie zaprzyjaźniony mechanik wymienił 6 rozrusznik (używany). Twierdzi,że przyczyną może być moduł którego koszty są bardzo wysokie. szczerze mówiąc nie mam pojęcia o czym do mnie mówi. Obecnie choć w z wymienionym rozrusznikiem to i tak nie jeżdżę bo po odpaleniu zaczyna śmierdzieć spalenizną na bank kolejny rozrusznik szlak trafi.  Proszę pomóżcie. Może znacie magika w okolicy Darłowa aby uzdrowić już na dobre mojego PT, lub podpowiedzcie co z tym fantem zrobić.

 

 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2018 - 05:48

gorszej bzdury nie czytałem - Robert nie daj sie robić w trobę - podstaw auto do elektryka który ma pojecie co sprawdzić to proste auto , za odpalenie rozrusznika odpowiada niskoprądowy styk w kostce stacyjki który poprzez czujnik sprzegła podaje mase na przekaznik pod maska do przekaznika - dopiero przekaznik podaje +12V na sterowanie cewki elektromagnesu rozrusznika .Jeśli coś sie ma dziać to leci sie cały układ do przekaznika i sprawdza z obowiazkową wymianą przekaznika bo moze sie kleić i przedewszystkim sprawdza kable czy nie ma zwarcia - oraz podstawa wszystkie masy auta !!!



#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2018 - 11:29

bzdura,... ale istnie takie cos jak "obejscie" bym zrobil tak by wyelimowac problem odlacz goly rozrusznik podepnij przycisk start pod osobny przekaznik i jak ci auto odpali zwalniasz przycisk, sprawdz masy,... takie oszutwo a nie druciarstwo,... :miecio



#4 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2018 - 12:36

:witam

 

Uważaj proszę!!!  Zasilanie rozrusznika nie jest zabezpieczone przed przeciążeniami. Zwarcia w obwodach rozrusznika grożą pożarem nie do opanowania. Usterka winna być natychmiast zidentyfikowana i usunięta. Do tego czasu odłącz akumulator. To moja rada......
 

:witam



#5 Bezimienny Gość.wentyl_*

Bezimienny Gość.wentyl_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 maj 2018 - 19:22

Dzięki bardzo, po tych radach zamierzam oddać PT do elektromechanika. Już nawet mam jakieś namiary na konkretnego gościa.

Ale żeby od razu miał spłonąć, hmm? :cwaniak







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozrusznik, spalenizna, kontrolki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych