Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

evap canister - czyli łapacz oparów paliwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 smokey

smokey

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 18
  • Dołączył:  10 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomek
  • Skąd::ZKL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 maj 2018 - 13:58

Witam

Ciężko mi znaleźć słowo po polsku które oznacza to "coś" po prawej stronie zbiornika paliwa i jest tam podobno węgiel aktywny i służy to do łapania oparów paliwa więc powiedzmy, że nazwę to łapacz oparów paliwa.

Zanim zrobię coś głupiego i nieodwracalnego to szukam porady od kogoś kto to już może rozbierał.

Problem tkwi w tym, że ten łapacz oparów paliwa wygląda, że jest przymocowany do zbiornika paliwa przy pomocy metalowego mocowania i u mnie to metalowe mocowanie wygląda na podrdzewiałe poza stan który jestem w stanie zaakceptować i dlatego chciałbym to zdemontować, wypiaskować i pomalować.

Konkretne pytania:
Czy jest możliwe zdemontowanie tego łapacza lub najlepiej samego metalowego mocowania bez opuszczania/demontowania całego zbiornika paliwa ?
Czy po zdemontowaniu metalowego mocowania ten łapacz ( plastikowe pudełko ) się nie otworzy i coś tam się z niego nie wysypie ? ( bo są tam takie jakby zatrzaski, które sugerują mi, że to metalowe mocowanie również może spinać to pudełko w całość )

Za wszystkie rady z góry serdecznie dziękuję.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych