Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

ILE PALĄ WASZE PITKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#101 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5356
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:20

:2.2 bez problemu można zejść poniżej 9l/100km po mieście  :cwaniak


Użytkownik rafe1 edytował ten post 10 styczeń 2019 - 09:21


#102 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:17

:2.2 bez problemu można zejść poniżej 9l/100km po mieście  :cwaniak

 

a już myślałam że piszesz o swoim  :2.4 GT i aż zbladłam....



#103 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5356
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:33

a już myślałam że piszesz o swoim  :2.4 GT i aż zbladłam....

 

takie rzeczy tylko w Erze (dla niewtajemniczonych dawna reklama obecnego T-mobile)  :blabla  :glupek  :kciuki

a swoją drogą chciałbym....  :blabla



#104 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:20

Potwierdzam mój Pitek pali: trasa 110 km/h 6.5l/100km, 130km/h 7.4l/100km, miasto 8.5l/100km. Olej Motul X8100 FE 5W30., zmieniany co 10000-11000km, reszta regularnie serwisowana..... itd. Może warto najpierw zapoznać się ze stanem i sposobem użytkowania Pitka, a potem psioczyc.

#105 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:31

:2.2 bez problemu można zejść poniżej 9l/100km po mieście :cwaniak

a już myślałam że piszesz o swoim :2.4 GT i aż zbladłam....

No ja też. Podobno dobrym sposobem na zmniejszenie spalania jest przestawienie licznika z km na mile 😉
  • rafe1 lubi to

#106 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 11 styczeń 2019 - 09:35

ja mam licznik w milach i jakoś mniej nie pali!!!!!  :d  :d



#107 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2019 - 16:56

Opierasz się kolego na jakichś jednostkowych, nie do zweryfikowania przykładach, a prawda jest taka, że ani mercedes, ani pt nie powinien przekroczyć 10l./100 w mieście. Oczywiście, że jest taka możliwość, ale jak napisał kolega andreeas7, przyczyną może być nie sprawnym układ paliwowy, lub wg mnie szczególna nieumiejętna technika jazdy. Mogę tylko potwierdzić, że pt w dieslu spala między 6.5l - 8.5l/100 w zależności od trasa- miasto.

Nie mam 2.2 crd. 1.6 pali 10+ w mieście to na pewno. Na różnych stronach podają spalanie w okolicach 8.5 lub więcej. Oczywiście w mieście. I nie mówię o przelocie do pracy o godzinie 6.00 rano i powrocie o godzinie 18.00, tylko o jeździe po mieście😉. Gratuluję wam super sutek👍.
Moja pani ma 1.6 crd kia Venga z roku 11. I to auto pali od 8 do 9 w mieście. Kolega ma Turana 1.6 z 11 i pali 8 +, 2 lity Sharan z 12, TDI pali 10+. To z samej pojemności wynika , ale pt który waży tone 500, nie pali ok.
Moja pani ma 1.6 crd kia Venga z roku 11. I to auto pali od 8 do 9 w mieście. Kolega ma Turana 1.6 z 11 i pali 8 +, 2 lity Sharan z 12, TDI pali 10+. To z samej pojemności wynika , ale pt który waży tone 500, nie pali ok.
https://www.motofakt...zynia-manualna/

#108 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:25

Nie do końca , ja tez mam Pt 1,6 w domu i absolutnie 10 l nie osiąga po mieście - i wiele osób z forum mające to auto to potwierdzi - kwestia w stylu jazdy i sprawności auta. Temat spalania zawsze będzie kontrowersyjny ........

#109 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:45

Wczoraj przyprowadziłem BMW 116i z 20o8 roku. Już ma nowszy silnik 1.6 . Bezpośredni wtrysk, skrzynia 6. Na autostradzie przejechane 250 km. Średnia 115 km. Raczej stała jazda w przedziale 120/140. Komputer pokazał 8 l na sto.
Autko z przebiegiem 165000 serwisowane do końca.
Mój pitek dzisiaj przeszedł przegląd. Chamulce nie blokują , na rolkach specjalnie patrzyłem. Opory toczne też w normie. Spaliny ok, więc wtryski chyba nie leją. Jeżdżę normalnie. Nie cisnę i raczej do 3000 obrotów. Pali 10+. Opony normalne 15 nie jakieś szerokie laki.

#110 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:38

R56 to bardzo awaryjny silnik - smarowanie i wariatory

#111 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:41

no wiesz, mój 2,4 na autostradzie ma spalanie 9,5l/100km

ale nie jeżdżę codziennie autostradą...



#112 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:43

Wczoraj przyprowadziłem BMW 116i z 20o8 roku. Już ma nowszy silnik 1.6 . Bezpośredni wtrysk, skrzynia 6. Na autostradzie przejechane 250 km. Średnia 115 km. Raczej stała jazda w przedziale 120/140. Komputer pokazał 8 l na sto.
Autko z przebiegiem 165000 serwisowane do końca.
Mój pitek dzisiaj przeszedł przegląd. Chamulce nie blokują , na rolkach specjalnie patrzyłem. Opory toczne też w normie. Spaliny ok, więc wtryski chyba nie leją. Jeżdżę normalnie. Nie cisnę i raczej do 3000 obrotów. Pali 10+. Opony normalne 15 nie jakieś szerokie laki.


1,6 nie lubi niskich obrotów - on dopiero kręci od 3- wzwyż

#113 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 22:13

Jeżeli chodzi o dynamikę jazdy to tak. Ale w łòdzkich korkach jak się podjeżdża metr, dwa trzy do świateł.... Ciężko osiągnąć takie obroty😉. No chyba że gumowy przód i stalowe oc😁

#114 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 22:40

Pogadaj z moja córka - jak nie czujesz się na siłach w mieście :haha

#115 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:24

Pogadaj z moja córka - jak nie czujesz się na siłach w mieście Zd
Z:haha

witalnie jestem 1009 procent, jeszcze 😂. No może tylko dal z bliskim się mieli , bo czasami ręce krótkie.

#116 Bezimienny Gość.PT Dragoks_*

Bezimienny Gość.PT Dragoks_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2019 - 02:50

2.0 LPG Manual . Trasa w Holandii po autostradach .. na 48 l gazu czasem gwaltowniejsze przyspieszanie .. na pelnym , 48 l , zbiorniku 470 km

#117 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 luty 2019 - 19:45

2.0 LPG Manual . Trasa w Holandii po autostradach .. na 48 l gazu czasem gwaltowniejsze przyspieszanie .. na pelnym , 48 l , zbiorniku 470 km

no w to mogę uwierzyć.

#118 Bezimienny Gość.Marklund_*

Bezimienny Gość.Marklund_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 luty 2019 - 19:11

Ostatnio zrobiłem 695 kilometrów na pełnym baku, wyszło spalanie na poziomie 7,94 l/100km. głównie na autostradzie, trasa Szczecin - Berlin - Szczecin oraz trochę jazdy po Berlinie i po Szczecinie.
Silnik 2.2 crd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • steryd lubi to

#119 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 170
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 luty 2019 - 00:31

:witam

 

Kochani mam tu wskazówki dla początkujących koleżanek i kolegów z forum.

Większość z nas mierzy spalanie napełniając każdorazowo bak do pełna , a następnie dzieląc ilość wlanego paliwa przez przebieg w km (mil) odczytany z uprzednio wyzerowanego przy tankowaniu licznika przebiegów A. Wszystko prawidłowo. I tu pojawiają się problemy gdy:

 

a) założone do auta koła mają średnicę większą lub mniejszą od kół fabrycznie oryginalnych co daje odpowiednio mniejszy lub większy przebieg faktycznego. I wtedy wartość odczytaną z licznika trzeba pomnożyć o współczynnik większy lub mniejszy od 1. Różnice są duże, bywa że sięgają 10%.

 

b.) zbyt niskie ciśnienie w oponach też może zawyżać przebieg między tankowaniami, odpowiednio pozornie zmniejszając spalanie, ale ten wpływ jest mniejszy bo samochód więcej spala (większe opory toczenia) i wtedy wlewamy więcej paliwka, co w sumie jednak daje spalanie wyższe od typowego.

 

c) w upalne dni benzyna istotnie zwiększa swoją objętość, przez co w litrze zbiornika (a jego objętość mniej się zwiększa z temperaturą) mamy zmagazynowane nieco mniej energii, co powoduje w rzeczywistości większe zużycie. Ale to jest trudne do oszacowania i zależy od składu paliwa w dystrybutorze oraz materiału z którego jest wykonany zbiornik paliwa. Do tego wszystkiego powietrze w upalnie dni zawiera mniej tlenu w m sześciennym, co zmienia warunki spalania, obniżając jego wydajność. Generalnie należy przyjąć że wyniki spalania mierzone w temperaturach powyżej 30 stopni C są nie miarodajne.

UWAGA! Ze względu na powyższe zjawiska NIGDY nie napełniamy zbiornika pod sam korek, lecz do poziomu przy którym następuje samoczynne wyłączenie pompy dystrybutora po raz pierwszy, nie wymuszamy ponownym naciśnięciem spustu pistoletu węża paliwa dopełniania zbiornika paliwem. To taka uwaga dla początkujących, ale ważna ze względu na zagrożenie pożarem.

 

d) napełnianie zbiornika jest niby trywialną czynnością, ale zdarzają się tu niespodzianki. Niektóre dystrybutory mają bardzo wydajne pompy, w rezultacie przy nawet lekkim zukosowaniu pistoletu we wlocie, strumień paliwa trafia z impetem na ściankę rury wlotowej do zbiornika,i wtedy pompa dystrybutora wyłącza się wcześniej niż powinna, a my sądzimy błędnie że mamy pełny zbiornik (miernik wskaże nam Full) mimo że brakuje do napełnienia np. 8litrów. Wynik spalania na 100 km w tym momencie jest rewelacyjnie niski!!! A  tymczasem, spalanie na kolejnym zbiorniku będzie tragicznie wysokie bo trzeba będzie wlać o te 8 l więcej.....

 

pozdrawiam , informując że mój PT Krużer  zżera średnio poza miastem 9,8 l/100 benzyny 95 ( prędkość średnio 100 do 120 km/godz), a w mieście 11,5 do 15l/100 ( w korkach krakówka).

:witam


Użytkownik raffitech edytował ten post 14 luty 2019 - 00:43


#120 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 luty 2019 - 19:21

Ostatnio zrobiłem 695 kilometrów na pełnym baku, wyszło spalanie na poziomie 7,94 l/100km. głównie na autostradzie, trasa Szczecin - Berlin - Szczecin oraz trochę jazdy po Berlinie i po Szczecinie.
Silnik 2.2 crd 8 na trasie to normalnie. Tylko czemu większość forumowiczów się oszukuje....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


:witam

Kochani mam tu wskazówki dla początkujących koleżanek i kolegów z forum.
Większość z nas mierzy spalanie napełniając każdorazowo bak do pełna , a następnie dzieląc ilość wlanego paliwa przez przebieg w km (mil) odczytany z uprzednio wyzerowanego przy tankowaniu licznika przebiegów A. Wszystko prawidłowo. I tu pojawiają się problemy gdy:

a) założone do auta koła mają średnicę większą lub mniejszą od kół fabrycznie oryginalnych co daje odpowiednio mniejszy lub większy przebieg faktycznego. I wtedy wartość odczytaną z licznika trzeba pomnożyć o współczynnik większy lub mniejszy od 1. Różnice są duże, bywa że sięgają 10%.

b.) zbyt niskie ciśnienie w oponach też może zawyżać przebieg między tankowaniami, odpowiednio pozornie zmniejszając spalanie, ale ten wpływ jest mniejszy bo samochód więcej spala (większe opory toczenia) i wtedy wlewamy więcej paliwka, co w sumie jednak daje spalanie wyższe od typowego.

c) w upalne dni benzyna istotnie zwiększa swoją objętość, przez co w litrze zbiornika (a jego objętość mniej się zwiększa z temperaturą) mamy zmagazynowane nieco mniej energii, co powoduje w rzeczywistości większe zużycie. Ale to jest trudne do oszacowania i zależy od składu paliwa w dystrybutorze oraz materiału z którego jest wykonany zbiornik paliwa. Do tego wszystkiego powietrze w upalnie dni zawiera mniej tlenu w m sześciennym, co zmienia warunki spalania, obniżając jego wydajność. Generalnie należy przyjąć że wyniki spalania mierzone w temperaturach powyżej 30 stopni C są nie miarodajne.
UWAGA! Ze względu na powyższe zjawiska NIGDY nie napełniamy zbiornika pod sam korek, lecz do poziomu przy którym następuje samoczynne wyłączenie pompy dystrybutora po raz pierwszy, nie wymuszamy ponownym naciśnięciem spustu pistoletu węża paliwa dopełniania zbiornika paliwem. To taka uwaga dla początkujących, ale ważna ze względu na zagrożenie pożarem.

d) napełnianie zbiornika jest niby trywialną czynnością, ale zdarzają się tu niespodzianki. Niektóre dystrybutory mają bardzo wydajne pompy, w rezultacie przy nawet lekkim zukosowaniu pistoletu we wlocie, strumień paliwa trafia z impetem na ściankę rury wlotowej do zbiornika,i wtedy pompa dystrybutora wyłącza się wcześniej niż powinna, a my sądzimy błędnie że mamy pełny zbiornik (miernik wskaże nam Full) mimo że brakuje do napełnienia np. 8litrów. Wynik spalania na 100 km w tym momencie jest rewelacyjnie niski!!! A tymczasem, spalanie na kolejnym zbiorniku będzie tragicznie wysokie bo trzeba będzie wlać o te 8 l więcej.....

pozdrawiam , informując że mój PT Krużer zżera średnio poza miastem 9,8 l/100 benzyny 95 ( prędkość średnio 100 do 120 km/godz), a w mieście 11,5 do 15l/100 ( w korkach krakówka).
:witam

chyba są dwa rodzaje plików. Te co palą i te co nie palą. Ja znam te co tylko palą, zresztą wszystkie auta USA są paliwożerne. Ale część pitkow z forum jeździ na innych zasadach. Czemu się oszukujecie🤔





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych