Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ciągnie olej przez odmę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Szymek_*

Bezimienny Gość.Szymek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2018 - 06:04

Drodzy forumowicze,
W moim pitku spotkałem się z kolejnym problemem, niedawno robiłem uszczelkę pod głowicą i sprawdzałem kondycję silnika i wszystko wyglądało prawidłowo. Po złożeniu silnika wszystko było dobrze, miał moc, nie brał oleju. Niedawno trafiła mi się jednak trasa i okazało się, że wciągnął litr oleju na 300 kilometrów i taki stan się utrzymuje, z tyłu niebieska chmura... Silnik ma kompresję, niewielki przebieg, nie był katowany. Uznałem, że mimo to zrobię remont kapitalny i po zdjęciu kolektora okazało się, że jest pełny oleju a olej wysysa z odmy. Moje pytanie brzmi czy przyczyną tego zjawiska może być zawór odmy? Jak ten zawór powinien działać? Ma przelot powietrza w obie strony, podcisnienie także go otwiera. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2018 - 09:24

przelot w jedna stronę , zawór się wymienia co 80 tyś km , niezależnie od tego czy sprawny czy nie - takie zalecenie chryslera 



#3 Bezimienny Gość.Szymek_*

Bezimienny Gość.Szymek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2018 - 10:38

A powinna być tam w środku jakaś sprężyna? Bo jak dmuchne od strony gwintu to zawór już pozostaje otwarty, dopóki go nie ustawie pionowo i dopiero wtedy zleci?

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2018 - 10:43

To już sobie odpowiedziałeś jest uszkodzony - jest kulka i sprężynka , zamyka na podciśnieniu

#5 Bezimienny Gość.Szymek_*

Bezimienny Gość.Szymek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:38

Dziękuję za pomoc, w takim razie zamawiam zawór





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych