Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Jak zdemontować zamek klapy bagażnika

Klapa bagażnika Zamek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 HappyHearse

HappyHearse

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 137
  • Dołączył:  06 gru 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Żory
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 sierpień 2018 - 17:05

Cześć, szybkie pytanie. Jak zdemontować ten mały okrągły zamek do ktorego wsadzamy kluczyk w tylnej klapie. Robie blacharke tylnej klapy i wszystko pozdejmowałem, tylko wciąż męczę sie z tym zamkiem. Nie chce go uszkodzić. Zdjęcie w załączniku.

EDIT: Dokładniej chodzi o to, że nie potrafię przeciągnąć go na zewnątrz, bo przeszkadza taka metalowa podpora, a ta podpora nie chce zejść, bo ten biały plastik widoczny na zdjęciu (to chyba wtyczka) go trzyma. Nie mam pojęcia jak się zabrać za tą wtyczkę. Są tam cztery jakieś malutkie zabezpieczenia, ale jedno już złamałem i nie chcę połamać wszystkiego.

Załączone pliki


Użytkownik HappyHearse edytował ten post 13 sierpień 2018 - 20:09


#2 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 wrzesień 2018 - 12:14

Cześć, szybkie pytanie. Jak zdemontować ten mały okrągły zamek do ktorego wsadzamy kluczyk w tylnej klapie. Robie blacharke tylnej klapy i wszystko pozdejmowałem, tylko wciąż męczę sie z tym zamkiem. Nie chce go uszkodzić. Zdjęcie w załączniku.

EDIT: Dokładniej chodzi o to, że nie potrafię przeciągnąć go na zewnątrz, bo przeszkadza taka metalowa podpora, a ta podpora nie chce zejść, bo ten biały plastik widoczny na zdjęciu (to chyba wtyczka) go trzyma. Nie mam pojęcia jak się zabrać za tą wtyczkę. Są tam cztery jakieś malutkie zabezpieczenia, ale jedno już złamałem i nie chcę połamać wszystkiego.


Wydaje się, że musisz zdjąć pierscień osadczy (ten zardzewiały) z rdzenia zamka. Jak będziesz wysuwał zamek, to uważaj aby się coś nie rozsypało po kątach.

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 wrzesień 2018 - 12:49

zdemontuj segera co trzyma na ośce czujnik połozenia wkładki zamka i wyjdzie .


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 12:49






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Klapa bagażnika, Zamek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych