Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Przeciwmgielne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2018 - 19:31

Wielu kierowców (tzw posiadaczy prawa jazdy), nie ma zielonego pojęcia do czego służą światła przeciwmgłowe. Niewiedzą również kiedy ich użyć, a kiedy nie. Te światła, jeżeli są użyte nie zgodnie z przeznaczeniem, jednych oślepiają, innych rażą, a jeszcze innych irytują,



#22 Enma

Enma

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 99
  • Dołączył:  09 gru 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.0A+G
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2018 - 20:50

pytanie 

przeciwmgielne tylne działają normalnie. Niestety przedni nic. w grę wchodzi tylko przełącznik czy są inne możliwości? 



#23 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2018 - 21:16

w grę wchodzi tylko przełącznik czy są inne możliwości?

 

Najprawdopodobniej jest uszkodzony przełącznik. Sprawdź też bezpiecznik, który jest pod maską.



#24 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 listopad 2018 - 22:37

Jeżeli z tyłu się świecą, to raczej nie wina bezpiecznika, bo są tył i przód są na jednym, więc to raczej przełącznik zespolony.



#25 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1298
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 luty 2023 - 19:35

Przeciwmgielne. hmm . oglądaliśmy z kumplem kilka PiTków i miały przerobiony włącznik świateł przeciwmgielnych na osobny . Widać z tego że to jego urok. U mnie w 1.6 nie działają i nie wiem gdzie szukać przyczyny - jak zacząć . Nie działa też dodatkowe światło stopu , to na tylnej szybie ale to może nie będzie jakieś skomplikowane skoro te dolne świecą . Ciężko znależć chętnego na PiTka elektryka w Bielsku lub okolicach . Dzisiaj byłem u jednego poleconego to podniósł ręce i powiedział NIE. 

Może Kliper coś podpowie.



#26 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 luty 2023 - 02:45

W stopie na szybie przepalają się żarówki. W ciągu 3 lat wymieniałem je już 2 razy.



#27 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 luty 2023 - 06:33

Przeciwmgielne. hmm . oglądaliśmy z kumplem kilka PiTków i miały przerobiony włącznik świateł przeciwmgielnych na osobny . Widać z tego że to jego urok. U mnie w 1.6 nie działają i nie wiem gdzie szukać przyczyny - jak zacząć . Nie działa też dodatkowe światło stopu , to na tylnej szybie ale to może nie będzie jakieś skomplikowane skoro te dolne świecą . Ciężko znależć chętnego na PiTka elektryka w Bielsku lub okolicach . Dzisiaj byłem u jednego poleconego to podniósł ręce i powiedział NIE.
Może Kliper coś podpowie.


Krzysiek, temat przeciwmgielnych jest tu na forum wałkowany od początku jego istnienia. Problem leży w przełączniku zespolonym, a tylne środkowe światło stop, to prawdopodobnie pęknięty przewód w gumowej przelotce do klapy. Piszesz, że elektryk rozkłada ręce. Przepraszam za wyrażenie, ale to dupa nie elektryk.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych