Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jak popieścisz tak pojedziesz

automat nie zmienia biegi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 październik 2018 - 10:16

Witam, automat nagle przestał przełączać biegi. Do sklepu dojechałem normalnie ale z pod sklepu już na pierwszym biegu. Odłączanie akumulatora nic nie dało. Brak błędów kluczykowych. Ściągnąłem akumulator i podstawę, chciałem powyciągać wtyczki ze skrzyni i je przeczyścić ale tak wszystko pordzewiałe i zalane olejem, że strach było tego wyciągać. Poruszałem jedynie przewodami i poskręcałem z powrotem. Postanowiłem oddać samochód w ręce mechanika. Podniosłem przód odpaliłem w celu sprawdzenia czy koła kręcą się prawidłowo. I cud skrzynia zmienia biegi. Jedyna rzecz która mnie zastanawia, to, że prawe koło ledwie się kręci a po zatrzymaniu ręką wcale, w lewym jakby skupiła się cała moc skrzyni, ciężko go zatrzymać na 1 biegu a gdy przy gazuje to wcale natomiast prawe łatwo się zatrzymuje. Nie wiem czy prawidłowo działa. Dwa miesiąca temu półoś w prawym kole była wymieniana, niby wszystko jest sprawne. Olej w skrzyni był wymieniany 5 tys temu więc jak łza. Przebieg samochodu 148 tys mil

 

Konkluzja taka mechanik dobrze robi ale pięście swoje samochody by latały jak strzała:)


Użytkownik pkorol edytował ten post 26 październik 2018 - 10:20


#2 jakub-1977

jakub-1977

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 322
  • Dołączył:  07 gru 2016
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gołańcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 październik 2018 - 13:43

zawsze ciągnie jedno koło i to te któremu lżej a jak zaczęła działać to masz problem z wtyczką przy której ruszałeś przewodami lub przewodem. 



#3 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 październik 2018 - 14:40

zawsze ciągnie jedno koło i to te któremu lżej a jak zaczęła działać to masz problem z wtyczką przy której ruszałeś przewodami lub przewodem. 

Też tak myślałem, ale w powietrzu lżej jest temu kołu co go nie hamuję nogą? I tak jak mówiłem lewe koło nie dało się zatrzymać jak trochę przy gazowałem, natomiast prawe było jak flaki z olejem. Czegoś takiego nie miałem w skrzyni manualnej. W tym samochodzie czego nie tkniesz jest problem a przewody poniewierają się wszędzie na wierzch. A poza tym jest prawdziwą limuzyną wśród podstawczaków.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych