Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


"Mikro" biogazownia

szukam wspólnika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5156
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2018 - 16:18

Najlepiej od wizyty u psychiatry :)

:haha  :haha  :haha  :haha



#42 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2018 - 16:47

Najlepiej od wizyty u psychiatry :)

 

Już byłem. Po serii elektrowstrząsów zalecił mi czytanie wątków kol. pokorol-a. Miałem w nich odszukać tzw. "bratnią duszę". :)


:haha  :haha  :haha  :haha

 

A ty się tak nie śmiej, cwaniaczku, bo Ci wydrapię gwoździem na Dusterze logo Volkswagena  :dance3

 

P.S. Tak zupełnie serio to wrzuciłem wątek do ignorowanych ale niestety ta trolerska komedia pokazuje mi się ciągle .


Użytkownik Al Capone edytował ten post 19 listopad 2018 - 16:48


#43 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 listopad 2018 - 18:09

Nie martw się jesteś całkiem normalny. Znam ludzi którzy mieszkając w Krakowie ani razu nie byli w teatrze. I nie żadna to patologia pracownicy UJ:). Kiedyś pograniczniki Polacy zatrzymali mnie na granicy i nie chcieli wpuścić, bo miałem w torbie 50 kopii płyt z muzyką poważną zakupionych. Stwierdzili, że to kontrabanda, nie mogli uwierzyć, że to można zwyczajnie słuchać:). Przeprowadzili wywiad i wysłali do Białorusi, gdzie je wyrzuciłem do kosza i za dwie godziny te sami pogranicznicy mnie wpuścili bo byłem "w porządku" i nie zagrażałem bezpieczeństwu kraju.Parę lat temu Białorusini zawrócili mnie z powrotem do Polski, bo miałem cały plecak książek bajek i wierszy po polsku, wiozłem je do naszej Biblioteki na Syberii. Musiałem zawrócić do Warszawy i je zostawić. Gdy następnego dnia przekroczyłem granicę, to byłem wpożo i mogłem kontynuować podróż. Patologii niestety nie brakuje po obu stornach granicy.



#44 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2018 - 18:20

Nie martw się jesteś całkiem normalny. Znam ludzi którzy mieszkając w Krakowie.

 

Kraków? Nie kojarzę. Czy to gdzieś w okolicy Nowej Huty i Wieliczki?

 

Pkarol. Tak już bardziej serio to masz kompletnie zakręcone pomysły. Najpierw PT na prąd. Teraz biogazownia. Wcale się nie zdziwię jeżeli następny będzie reaktor jądrowy do PT Cruisera, działko laserowe albo latająca łódź podwodna napędzana sokiem z ogórków :)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 19 listopad 2018 - 18:24

  • bartek_sz3 lubi to

#45 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 listopad 2018 - 21:04

Niestety moje pomysły są bez wartościowe, bo niema komu prowadzić je w życie



#46 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 974
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2018 - 21:22

Tych pomysłów nie musisz realizować samemu. Możesz sprzedać licencję lub kasować pieniądze za patenty lub do realizacji projektów zatrudnić ludzi.

Na realizację nawet najbardziej zakręconych pomysłów potrzebne jednak są pieniądze. Tych nie pozyskasz od inwestorów nie wykładając konkretów na stół. Nie zaczyna się interesu od pupy strony, np. bez konkretnego biznesplanu.

 

Mam kolegę, konstruktora głośników szerokopasmowych. Widziałem jak zaczynał od zera. Teraz powoli zdobywa świat i konkuruje z najlepszymi na świecie.

 

Można? Można. Konieczna jest jednak ugruntowana wiedza, doświadczenie i samozaparcie a nie chciejstwo i bujanie w obłokach.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Al Capone edytował ten post 19 listopad 2018 - 21:23


#47 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 listopad 2018 - 23:40

No tak, a powiecie mi, ci którzy mieszkają w domkach jednorodzinnych, gdy na waszym podwórku pojawi się biogazownia, do której będziecie wrzucać odpadki. A utrzymanie biogazowni kosztować Was będzie 0 zł. To dalej będziecie płacili za wywóz śmieci tyle samo? No właśnie i to cały biznes plan:)

A te nieszczęsne latarnie zasilane trawą, miasto dalej będzie płacić za wywóz trawy co wyląduje w najbliższej latarnie gazowej  a rachunki za prąd też, bo latarnie elektryczne są? To nie miasto płaci tylko Wy i co Wam bardziej się opłaca. Chyba umiecie liczyć bez zbędnych biznes planów.



#48 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2018 - 08:09

kolego pkorol, piszesz w pierwszym poście, że szukasz wspólnika do realizacji swojego planu. rozumiem, że chodzi o wyłożenie kasy. obawiam się, samo zapewnienie o zyskach nie wystarczy.

 

Chyba umiecie liczyć bez zbędnych biznes planów.

no i właśnie dlatego że umiemy liczyć to bez "zbędnego biznesplanu" nie znajdziesz wspólnika. nikt, kolego, nie wyłoży w ciemno swoich pieniędzy. świadomość ludzka trochę się poszerzyła jeśli chodzi o pieniądze i każdy wie jak ciężko je zarobić i nikt nie będzie chciał ich trwonić. bez konkretów, planów strat przez pierwsze lata wdrażania projektu itd. to póki co bicie piany. przelej swoje pomysły na papier i przedstaw konkrety. jeśli sam nie jesteś w stanie tego zrobić zatrudnij do tego firmę, która zrobi to za ciebie. słowo klucz w twoim projekcie to przede wszystkim powinien porządny biznes plan. i wydaje mi się, że do momentu kiedy będziesz uważał za "zbędny biznesplan" to twoje pomysły pozostaną w sferze marzeń.  :kawka



#49 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 listopad 2018 - 11:02

Witam, wszystko pięknie i poprawnie piszesz. Nikt nikogo nie namawia zainwestować w coś co nie istnieje. Dla tego potrzebny wspólnik by zainwestować między innymi w biznes plan. Badania rynki itd. Nie jest to żadne moje marzenie, gdybym marzył każdym swoim projektem to by życia nie starczyło na marzenia a tym bardziej na ich realizacje. Gdybym miał kompletny biznesplan, to nie potrzebne żadne inwestorzy, każdy bank ciśnie kredyt.

p.s- Gość co wymyślił silnik odrzutowy miał piękny biznes plan i gdzie wylądował. A teraz cały świat lata jego silnikami.

Nie doszły inwestorzy czekali aż padną akumulatory w moim samochodzie, nie padły. Poszli na uczelnię i tamci profesorowi wyśmiali ten projekt, bo niema prawa działać no i tak to się skończyło, ja jeżdżę i odnotowuje oszczędności mimo opinii fachowców, że to się nie opłaca. Mało tego jeden z moich akumulatorów który był trupem w tej chwili (rozruchowy) ma na pokładzie 15V, trochę mnie to zdziwiło zacząłem drążyć temat i się okazało, że Tesla robił doświadczenia z akumulatorami i je ładował do 36V. Gdzie ta wiedza auuu.

Mój dom ogrzewa kolektor próżniowy instalacja profesjonalna kosztuje 25 tys ja zrobiłem za 2,5. Mimo to słyszę cały czas, że to się nie opłaca i że taniej węglem.

Nowe i oryginalne ciężko się trawi i przyswaja.



#50 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 listopad 2018 - 19:36

O jak dobrze słyszeć o tak wielkiej podwyższcie prądu aż 30%! Moje latarenki gazowe coraz większy nabywają sens:).

A propos latarni, lat dwadzieścia temu pytałem dla czego latarnie świecą pełnym światłem cały czas. Teraz wiem-bo taka była technologia. Właśnie była dla czego więc teraz nadal świecą pełną mocą? Z tego co wiem taką latarnie z czujnikiem ruchu co świeci mniej albo więcej ma tylko philips. No jest droższa razy dwa od zwykłej latarni. Zamówiłem jedna taką zwykłą latarnie i przerobię ją po swojemu, czyli będzie dwie żarówki większa i mniejsza i czujnik ruchu



#51 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2018 - 20:41

pkorol......naprawdę to co piszesz nie ma żadnego sensu. Nie obrażaj się bo ani nie śmieję się z tego , ani nie zachęcam do ignorowania. Osobiście lubię ludzi zakręconych i niesfornych marzycieli. Koledzy powyżej , tak jak i ja zwracamy Tobie uwagę na to iż za marzenia nikt Tobie nie zapłaci. Musisz niestety opisywać konkretny projekt. Ja również projektuję wiele rzeczy. Ale w przeciwieństwie do Ciebie robię to tak. Wymyślam coś , następnie robię dokładny opis techniczny , robię projekt w 3D...a następnie wykładam kasę i robię prototyp. I w ten sposób pozyskuję klientów. Nie potrzebuję inwestorów...bo w konkretną istniejącą rzecz inwestują nabywcy. Przykład...zaprojektowałem stół ze stali i szkła grawerowanego , podświetlany ze zmienną fazą kolorów z obrotowym panelem na środku. Panele ze szkła mozna zastąpić ekranem led lub lcd.  efekt - szajba totalna...........no i się sprzedają. Może nie na skalę przemysłową ale klientów mi nie brakuje. .gdybym tylko o nim pisał to kto by kupił moją fantastyczną wizję na przedmiot użytkowy ale w formie innej niż do tej pory rozumiano jego użytkowość ???? NIKT ..

Jednym słowem, nie fantazjuj na dziesiątki pomysłów istniejących w Twojej głowie. Zrealizuj jeden...z projektem i działającym prototypem...a potem się z nas śmiej że jesteśmy frajerami i nie kupiliśmy go wcześniej. Pozdrawiam



#52 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 listopad 2018 - 22:49

Działający prototyp powiadasz, proszę bardzo: https://mlodytechnik...sia-biogazownia

Ukraińcy za wykonanie prototypu zażyczyli sobie 7 tys. dolarów. Gdy zażądałem punkt w umowie, że wszystkie prawa autorskie będą należały do mnie, zapadła cisza.

 

Na przykład latarnia parkowa ledowa (bo takie ostatnio popularne) zużywa 400 wat. Mój biokosz na śmieci wyprodukuje 5 kWh/doba. Czyli może zasilić 12 latarni jednocześnie w przeliczeniu na złotówki wychodzi 17 zł/doba (tyle płaci miasto za prąd w 12 latarniach). W okresie letnim biogazownia zasilana wyłącznie trawą i liśćmi na jesień, zarobi 1700 zł. I to pierwsze źródło dochodu.

Drugie to kasa za nie wywóz trawy 350 zł tona. Zbiornik może przetrawić dziennie trawę z powierzchni 300-600m2. 4.5t za sezon.

Trzecie to albo zielone certyfikaty albo dopłaty za redukcję CO2.

Czwarte dotacja za utylizację wody deszczowej.

Piąta pośrednia dotacja ogólna na realizację projektu.

Szósta nadwyżki prądu lub gazu będą ładowane do sieci. Nie są to duże ilości więc modernizacja sieci nie będzie konieczna a odbiorców do o koła w mieście trochę i jeszcze więcej a instalacji fotowoltaicznych brak, wygląda na fenomen na skalę światową, źródło prądu w mieście. Takiego jeszcze nie było. Vaillant nazywa to:.nowy segment rynku urządzeń umożliwiających decentralizację produkcji energii ... elektrycznej.

Są i siódme i ósme....

 

Powtarzam po raz kolejny niczego nie sprzedaje i nie szukam sponsora lecz wspólników.


Użytkownik pkorol edytował ten post 22 listopad 2018 - 23:05


#53 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 listopad 2018 - 10:02

Witam, przedziwny zbieg okoliczności, bo ja planuję doprowadzić  ilość biogazowni do 12 milionów sztuk natomiast Vaillant mówi o 12 mil odbiorców ich kogeneratorów w Niemczech. Czyżby nadajemy na tych samych falach?

 

 http://www.przyjazna...znej-i-cieplnej 

 

 



#54 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2018 - 12:39

Panowie........a może wyprodukujcie biogazownie wielkości zapalniczki ???? Nosiłbym bym ją sobie w kieszeni i w momencie stresu spowodowanego czytaniem tych postów odpalałbym sobie papieroska zaciągając się płomieniem z kupy mojego pieska......Potwierdzacie iż jak temat jest gówniany to i jakość dyskusji musi być z dupa.......Pozdrowionka  :glupek



#55 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 listopad 2018 - 16:07

Ex ty "buraczku", nie rozumiesz performensu:)



#56 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2018 - 20:19

Ex ty "buraczku", nie rozumiesz performensu:)

PERFORMANCE..............nie wiedziałem że twoje wpisy to przedsięwzięcie ARTYSTYCZNE. Skoro tak to muszę cię zmartwić , porywające to jak Skandynawskie kino..........Ale próbuj , internet jest tak nieogarniony że w końcu znajdziesz swój pokój bez klamek i ujrzysz napisy końcowe THE END :)  Nazwanie mnie " buraczkiem" nawet mnie wzruszyło :) Kiedyś w Budapeszcie przyczepił się do mnie gej w knajpie (nie mam nic do innej orientacji sexualnej )......i mówił że chrupałby mnie jak świeżą marcheweczkę. Czy to ktoś z Twojej rodziny ????



#57 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 listopad 2018 - 20:38

Nie rób bałaganu, załóż wątek, chętnie z tobą podyskutuje na różne tematy. Najlepiej na elektrodzie tam patologii nie brakuje na pewno parę osób się dołączy



#58 ICE logistyka

ICE logistyka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  27 lis 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Irek
  • Skąd::gorzów wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2018 - 20:47

Nie rób bałaganu, załóż wątek, chętnie z tobą podyskutuje na różne tematy. Najlepiej na elektrodzie tam patologii nie brakuje na pewno parę osób się dołączy

hahahaha........pkorol drogi . Ale ja wcale z Tobą nie dyskutuję .....na razie to ja cię miziam za uchem..... :mniam 



#59 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 listopad 2018 - 22:58

Wątek przenoszę do działu off topic. Pozdrawiam.



#60 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 grudzień 2018 - 11:17

Witam, czy jest na forum Profesor lub pracownik uczelni jakiejś technicznej. Bo mam problem z dotacja. Mogę ubiegać się o dotację na budowę prototypu. Wstępny opis projektu już został zaakceptowany. Niestety wymagana jest współpraca z uczelnią. Dokładnie to brzmi:

4)  Opis doświadczenia B+R kadry naukowej planowanej do zaangażowania w realizację projektu. Dodatkowo życiorysy zawodowe planowanej kadry B+R;

5)  Kopie opinii o innowacyjności oraz kopie umów o współpracy badawczo-rozwojowej z Jednostkami Badawczo-Rozwojowymi;

 

Tu jest link na dotację: https://www.fundusze...z-z-wdrozeniem/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych