Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Witajcie problem z praca silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 luty 2019 - 16:08

Mam problem bledu na metodzie kluczykowej brak.
Samochod na luzie zimny ma lekkie drgniecia na obrotomierzu czuc je na silniku na rozgrzanym to samo dodatkowo lekko zamula na 5 biegu przy 100 na godzine sa uczucia jak by wiatr go spowalnial i zaraz wraca do normy na wysokim biegu jak stowka jade depne mu bo chce wyprzedzic na autostradzie zaczyna glosno buczec jak puszczam gaz przestaje co to moze kurna byc
Dodam ze olej wymieniony a i jeszcze jak mocniej depne zdazy mu sie puscic czarnego dyma ale to juz na rozgrzanym na zimnym bialy

#2 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 luty 2019 - 18:34

A jak sprawdzasz błędy? licznik kilometrów masz ustawiony na "przebieg dzienny" czy km bieżące?

Bo jeżeli na "przebieg dzienny" to niestety nic nie wykaże :kawka



#3 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 luty 2019 - 19:24

Biezacy zawsze mam

#4 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 luty 2019 - 19:36

Marek, bez różnicy co włączone na liczniku. Przecież jak nie "wejdzie" sprawdzenie kluczykowe to nawet "done" nie będzie. Agata, nie wiem czy Ty, czy ktoś innych, niech obejrzy krótką rurę turbo. Wygląda mi na pęknięcie "owej ruły". Obmacaj okolice jej, alternator na przykład, bo jak jest pęknięta będzie czarnym syfem pobrudzone.



#5 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 luty 2019 - 21:17

Dziekuje za podsuniecie pomyslu fakt wpadlam ostatnio w poslizg i przelecialam po krawezniku moze cos tam peklo mechanik sprawdzal na pierwszy rzut bylo ok pod pitem moze reszta wyszla w praniu

Użytkownik Agatka edytował ten post 28 luty 2019 - 21:18


#6 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 luty 2019 - 21:26

To raczej nie ta krótka, jeśli masz na myśli uderzenie o krawężnik, wtedy będzie ta dłuższa. Czyli możesz sprawdzić cały dolot - krótka i długa rura turbo.

 

 

 

 

 

Załączone pliki



#7 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 luty 2019 - 22:42

I te wszystkie objawy moga byc przyczyna tych rur? Drgniecia na obrotomierzu? Jutro sie za tv o zabieram mam czesci po porzednim rozbitku bede szukac a czy on ma ten zawor egr? 2006 crd? Bo moj poprzedni 2002 nie mial

Użytkownik Agatka edytował ten post 28 luty 2019 - 22:46


#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 00:42

Mam problem bledu na metodzie kluczykowej brak.
Samochod na luzie zimny ma lekkie drgniecia na obrotomierzu czuc je na silniku na rozgrzanym to samo dodatkowo lekko zamula na 5 biegu przy 100 na godzine sa uczucia jak by wiatr go spowalnial i zaraz wraca do normy na wysokim biegu jak stowka jade depne mu bo chce wyprzedzic na autostradzie zaczyna glosno buczec jak puszczam gaz przestaje co to moze kurna byc
Dodam ze olej wymieniony a i jeszcze jak mocniej depne zdazy mu sie puscic czarnego dyma ale to juz na rozgrzanym na zimnym bialy

 

 

gratulacje - myślisz ze to mądre auto ledwo się zbiera , pracuje w trybie awaryjnym a Ty mu depczesz ?

 

co chcesz przekładać - każdy crd mial egr 2002 i 2006 to całkowicie inne konstrukcje i komponenty silnika , możesz zamiast udawać znawce tematu oddaj auto do normalnego mechanika nim całkowicie coś uwalisz , tu wymagane pojęcie i tester do sprawdzenia parametrów w czasie pracy .



#9 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 marzec 2019 - 06:35

Alez ja nie udaje znawcy i nie depcze mu tylko chyba normalnie jezdzilam gdybym tego nie robila to bym nawet nie wiedziala ze cos mu dolega to twoim zdaniem autostrada mam jezdzic 30 na godzine? Prosze o chamskie komentarze zachowac dla siebie.... Podalam typowr objawy ktore zauwazylam przy uzytkowaniu samochodu wczoraj to raczej mu nie depcze specjalnie bo kretynka nie jestem a od tego mam mechanika daje mu czesci badz kupuje a on robi i jak mowie ze i przepraszam dpf a nie mialam w 2002.... Mysle ze to forum nie polega na komentowaniu zlosliwych panow tylko na pomaganiu a cisnac to moge bmw w benzynie nie pt chryslerowi w dislu...
Yodarek dziekuje za wskazowki mechanik sobie dzis posprawdza miedzy innymi to tez dziekuje
  • Reddwarf lubi to

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 06:47

To nie zła krytyka i chamskie zachowanie ? tylko zwrócenie uwagi .... autem nie sprawnym się nie jeździ bo można doprowadzić do uszkodzenia silnika .DPF nie ma i nie było w żadnym PT cruiserze .



#11 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 marzec 2019 - 07:26

Zabrzmialo to tak jak bym cisla mu ciagle pomimo problemu i nic z tym nie robila nie sprawnym autem sie nie porusza a to ja nie wiem ale gdy jestem pod praca 30 km w trasie zacznie cos sie dziac mam go wepchnac do rowu? Jesli nie ma bledu i jedzie?
Pojawil sie blad p186

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 07:32

Generalnie , pierwsze objawy usterki układu doładowania , mogą być nie zapisane w pamięci sterownika,  ale blokada mocy i ograniczenie obrotów do 3 tyś (prędkość max w granicy 100km/h tak jakby cię hamowało ) to oznaka usterki poważnej i próba zabezpieczenia auta na dojechanie autem do serwisu.  Problem prosty do diagnozy przy sprawdzania parametrów ciśnienia .Czasem nakierowuje brudny osad z sady na miejsce awarii .Krawężnik bez  znaczenia na usterkę rura jest wysoko - nie ma możliwości aby uległa uszkodzeniu od tego - natomiast jak najbardziej mogła się wypiąć -  ale to by było słyszalne basowy odgłos i syczenie przy dodawania gazu .

Tak naprawdę usterka tylko do obejrzenia w aucie.



#13 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 marzec 2019 - 07:39

Pojawil sie blad p186
1685
jak jadę nim powoli to gwiżdże nie syczy a gwiżdże
jak jadę nim powoli to gwiżdże nie syczy a gwiżdże

#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 07:42

Błąd P0186 to błąd czujnika temperatury paliwa ? - problem w tym że PT chyba nie miał takiego czujnika montowanego w układzie paliwowym muszę sprawdzić .Drugi błąd to śmieć po sprawdzaniu metodą kluczykową 



#15 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 marzec 2019 - 07:57

Dziekuje za pomoc pojdzie do mechanika tam go zrobia
Rok byl spokoj to teraz przeglad sie zbliza i cos go wali mam jeszcze pytanko zalozone sa nowe tarcze i klocki lozysko jest ok a na wolnym tepie cos huczy opony debica przod tyl continentala niestety kupilam dwie debice bo jakis kretyn przebul mi opone i na te bylo mnie stac i teraz nie wiem czy to wina opon sa zalozone z przodu ale to chyba dwie by huczaly nie jedna
I samochod jak by sie slizgal na nich nie wiem dziwne maja powietrze

#16 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 530
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 01 marzec 2019 - 16:39

A mnie po tankowaniu i przejechaniu 100 metrow ni stad ni zowad wlaczyly sie zolte kontrolki silnika i podzespolow..samochod tracil moc i ja odzyskiwal..to samo sie dzialo przy redukcji biegow w dol i w gore..musialem zrezygnowac z wyprzedzania... mysle cholera co jest grane ? a ze bylem juz po 800 km i jechalem do domu w Polsce i brakowalo mi jakies 2.5 godz. i byla noc pojechalem..Dojechalem szczesliwie..Na drugi dzien,odpalam i znowu te zolte ostrzezenia..bylem zmuszony kontynuowac..w jeszcze nastepny i dzien odpalilem i bez problemu..Mysle ,ze to wina jakosci paliwa..Zatrzymalem sie i kupilem na Slowacji ( w zupelnie nowo otwartej stacji benzynowej -nie sieciowce ) 18 litrow tylko aby dojechac..

Skojarzylem,ze jak zatankowalem 2 dni pozniej w Polsce to klopoty sie skonczyly...Wniosek...Slowackie buce sprzedaja "chrzczone" bog wie czym paliwo..Moze to problem 'chrzczonego" paliwa ?


Użytkownik Maxilampus edytował ten post 01 marzec 2019 - 17:59


#17 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 marzec 2019 - 13:14

Paliwo to swoja droga jak zatankuje disla na lotosie zamula na orlenie idzie jak burza zawsze biore on verva ale mysle ze to nie kwestia akurat paliwa sek ze bledow nie ma i kontrolki sie nie swieca zadne, mechanik pracuje juz nad nim... Zobaczymy

#18 Agatka

Agatka

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  08 lis 2016
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Agata
  • Skąd::Kórnik
  • Płeć: Kobieta

Napisano 04 marzec 2019 - 11:50

I dalej nic nie wiadomo zero bledow na kompie mechanik mowi ze mam shizy ale ja widze definitywnie inna prace silnika wskazowka od obrotomierza drga nigdy tego nie bylo czuc nawet lekkie kopniecia silnika nie mam pojecia juz co i jak mam go naprawic.... 😱😱😱😱 Nie ma jakiegos fachowca z okolic poznania co zna sie na pt?

#19 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 530
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 marzec 2019 - 14:45

Spusc paliwo..natankuj z pewnego zrodla za 5 litrow przepal go...pozwol mu popracowac z 10 mniut..wsiadz i sprawdz czy sa roznice..Najprostrze sposoby pierwsze do sprawdzenia..Pzdr...


Użytkownik Maxilampus edytował ten post 04 marzec 2019 - 14:46


#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2019 - 14:51

Spusc paliwo..natankuj z pewnego zrodla za 5 litrow przepal go...pozwol mu popracowac z 10 mniut..wsiadz i sprawdz czy sa roznice..Najprostrze sposoby pierwsze do sprawdzenia..Pzdr...



Chłopie - to disel jak sprawny to na oleju do smażenia będzie pracował dobrze , proszę piszcie ale rozsądne podpowiedzi

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 04 marzec 2019 - 14:52






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych