Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wady i zalety naszych PiTków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#41 nijagi

nijagi

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2214
  • Dołączył:  20 gru 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:Silnik 2 0 M
  • Imię:Waldek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2020 - 19:29

fajnie się prowadzi , takiego auta szukałem , ma swój charakter , to jest auto a nie urządzenie do przemieszczania się ,

:classic ,



#42 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1922
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 marzec 2020 - 20:54

To autko do inwestowania 🤭

#43 seba1977

seba1977

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2438
  • Dołączył:  18 gru 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:Diana
  • Skąd::Żary
  • Płeć: Kobieta

Napisano 18 marzec 2020 - 00:53

To autko, którego złodzieje nie chcą. Kiedyś włamali nam się do garażu, jak zobaczyli co tam stoi, to nawet opon opartych o ścianę nie ruszyli.


  • Vampir_Va i Bizon1975 lubią to

#44 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 582
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 07:57

Ci złodzieje to pewnie do dziś są w szoku po tym jak zobaczyli taki samochód w garażu. A kół nie brali bo zawsze przypominały by im pt cruisera.

#45 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 15:59

fajnie się prowadzi , takiego auta szukałem , ma swój charakter , to jest auto a nie urządzenie do przemieszczania się ,
:classic ,

fajnie się prowadzi........🤦
Jedyna zaleta to to że wygodnie się wsiada i jest pakowne jak na ten segment. No i tanie w zakupie, bo nikt tego nie chcę, a jak kupisz to dowiesz się dlaczego.

#46 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7792
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 18 marzec 2020 - 20:02

Smutne :-( a podobno tu gromadzą się miłośnicy PiTusiów.

#47 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2020 - 01:13

:witam

 

Ciekawe, że po 10 latach użytkowania odczuwam jeszcze większą frajdę z jazdy niż w pierwszym tygodniu po zakupie?  hmm

 Mam złoty Assistance ale jeszcze nigdy nie musiałem z niego korzystać    :piter  !!!!

Generalnie to jak kiedyś zauważyłem, PT to nie jest auto do codziennej eksploatacji przy dojazdach do pracy przez miejską dżunglę oraz na podróże tysiącami km na wskroś przez EU, ale idealne na wypady i jednodniowe wycieczki za miasto do około 200 km.

Ze względu na wrażliwą na wilgoć elektronikę zalecam aby go parkować w suchym miejscu pod dachem, a wtedy rzadziej

zdarzają się różne głupie komunikaty o błędach, które tak skutecznie są demaskowane i interpretowane przez naszego eksperta Andrzeja.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

:witam

 



#48 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2020 - 13:50

Smutne :-( a podobno tu gromadzą się miłośnicy PiTusiów.

nie zmienia to faktu, że mi się podoba i póki co ma dożywocie moje lub jego. Ale patrząc obiektywnie to jedno ze słabszych aut.

#49 gtig60

gtig60

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 202
  • Dołączył:  12 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Grzes
  • Skąd::Krakow
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2020 - 18:47

Jedno z fajniejszych i mocniejszych (i nie mowie tu o mocy silnika) aut ktore mialem. Mojemu egzemplarzowi  w tym roku cyknie  20 lat od zjechania z tasm tabryki. Ogolnie oceniajac jego ekspoatacje przez ostatnie 5 lat jestem z niego bardzo zadowolony. Auto nie stoi w garazu tylko codziennie smiga po miescie. Wybralem sie nim takze kilkukrotnie na rodzinne wyjazdy wakacyjne gdzie pokonywalem za jednym zamachem ok 800km. W sumie przejechal u mnie ok 70 tys km.  Lubie go poniewaz jest dobrze wykonany, prosty w naprawach i przy delikatnym nakladzie finansowym bezproblematyczny. Najwazniejsze to aby nie kupowac najtanszych  zamiennikow gdyz bedziemy je wymieniac na okraglo. Ta maksyma tyczy sie wszelkiej innej masci wozow rozniez.  Niekiedy  lepiej kupic czesc  uzywana ale  orginalna.    Wiekszosc wymian przeprowadzilem w nim by byl w lepszej kondycji niz go kupilem. Nie mam w nim zadnych problemow z elektryka czy to na deszczu czy w upaly. Nawet jak stal miesiac pod chmurka tez mu nic nie bylo. Zaskarbil moja sympatie tym ze jest pakowny i wygodny. Spokojnie bez zmeczenia mozna w nim spedzic godziny w korku jak i jechac nim dlugie dystanse. Dwoma ruchami reki kladziemy tylnia kanape i mamy rowna podloge do zaladunku. Mam od dwuch lat Voyagera na wypady rodzinne ale sprobujcie z niego wyciagnac fotele aby uzyskac taka przestrzen jak w PiTim he he bez bolu w krzyzu sie nie da.  Mega zaleta jest polka bagaznika ktora mam zamontowana na dolnym zaczepie dzieki czemu mam niezagracona przestrzen ladunkowa.   Kolo zapasowe (mam LPG) i jakies tam podstawowe akcesoria leza pod nia.  Karoseria wytrzymuje probe czasu - korozja jest niewielka.  Zawieszenie trwale i zapewniajace odpowiedni komfort.  Chodz wyczuwa sie dysonans miedzy chrakterem przedniej a tylniej osi nie przeszkadza i nie obniza walorow jezdnych. Mozna smialo gnac po pofalowanych zakretach ale trzeba sie mocno trzymac kierownicy by nie wyjechac dupcia  z fotela hi hi hi. Silnik 2.0  - spoko -    pali ok 12 l  gazy na setke bo ile ma palic taki silnik w budzie ktora tyle wazy. Zaden z konkurentow nie spala mniej.  Dynamika wystarczajaca ale trzeba pokrecic go wyzej. Zawsze jak sie przesiadam z diesla na mala benzyne to musze sie przestawic ale to tyczy kazdej czterocylindowki.  Tego auta nie mozna brac jak kombiaka lecz cos w stylu mikrowana. Bowiem jego sylwetka niska nie jest i opory powietrza robia swoje. Malo kto dzis pamieta jaka fala niezadowolenia przeszla przez peugota 307 2.0 B gdzie dynamika przy tym silniku byla srednia w prownaniu do mod. 306.  Wnetrze - materialy wpozadku daja rade pomimo wieku i dystansu. Przelaczniki pracuja precyzyjnie i miekko. Wszystko jest trwale i zwarte.   Niewielkie slady zuzycia na fotelu kierowocy. Uwielbiam kierownice ktora idealnie lezy w rekach, ma odpowiednia wielkosc i przypomina mi swoim wygladem pierwszego Range Rovera - PETARDA dla mnie. Na brak skretu nie cierpie. Wspomaganie chodzi lekko  i chyba mam mniejszy  promien skretu ze skrzynia manualna. Takie odnioslem wrazenie ostanio jezdzac autmatem.  Ale to tylko wrazenie. generalnie wszedzie sie mieszcze od strzala. Nawet moja zona nie narzeka smigajac po galeriach!!!   Z mankamentow chym.....    beznadziejne podswietlenie zegarow ktore przy wymogu jady na swiatlach w dzien powoduje nieczytelnisc cyferblatu.  W nocy swieci genialne ale ciezko nim jezdzic jedynie w nocy dla swoistego zadowolenia. Robi sie glosny powyzej 150 km/h. Slabe sterowanie strumieniem powietrza nawiewami.   I tyle...        podsumowujac koszty, oferte konkurencji, jego trwalosc wady i zalety kupilbym go jeszcze raz i sie nim cieszyl.  Nadmienie ze mam "przerobione"  sporo pojazdow wszelakich producentow. Mam na tyle bogate tlo ze jak czytam pismakow z czasopisemek za 4 zlote to mi żółć nachodzi do zaladka. Niestety nigdy ten samochodzik nie mial dobrej prasy a zaslugiwal na zdecydowanie lepsza. :)

 

Ps . Pierwsze skojazone porownanie - Zafira przy PiTim to dramat- nie znajduje plusow dla opla.


Użytkownik gtig60 edytował ten post 30 marzec 2020 - 19:43


#50 shaeyla

shaeyla

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 206
  • Dołączył:  29 wrz 2018
  • Rok Produkcji:2000 / 2006
  • Silnik:2,0M / 1,6M
  • Imię:Marta i Wojciech
  • Skąd::lubuskie
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 kwiecień 2020 - 15:07

...

Mam na tyle bogate tlo ze jak czytam pismakow z czasopisemek za 4 zlote to mi żółć nachodzi do zaladka. Niestety nigdy ten samochodzik nie mial dobrej prasy a zaslugiwal na zdecydowanie lepsza. :)

 

Dlategóż, poniewóż to autko dla wybrednych indywidualistów ;P


Użytkownik shaeyla edytował ten post 10 kwiecień 2020 - 15:07

  • gtig60 i WD40MAX lubią to

#51 grech78

grech78

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 52
  • Dołączył:  18 kwi 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Grzegorz
  • Skąd::Białystok
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2020 - 17:45

Wielkim minusem tego auta są mechanicy i diagności. Mechanicy rzadko widują to auto i  nie znają się na jego naprawie. Opowiadają na jego temat takie dyrdymały, że ręce opadają.

Jesienią trafił mi się diagnosta, który twierdził że mam popsuty mechanizm podnoszenia szyb, bo w drzwiach przycisk nie działa. Czepiał się też  do nowych końcówek (przebieg ze 1,5tyś) i kilku innych rzeczy, co nawet nie chciałem o tym słyszeć. Na koniec wizyty spytał się mnie, dlaczego kupiłem takę wozidło? I się dziwił. To mu powiedziałem, że dobrze zrobiony przez odpowiedniego fachowca jest niezawodny i w ogóle to jeszcze nie miałem fajniejszego samochodu.    :piter 



#52 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2020 - 17:58

Wielkim minusem tego auta są mechanicy i diagności.

 

 

To nie mechanicy, ani diagności o których myślisz, to są pseudo mechanicy i pseudo diagności. Auto proste jak budowa cepa, tylko trzeba mieć o mechanice pojęcie


  • zuku19 lubi to

#53 grech78

grech78

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 52
  • Dołączył:  18 kwi 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Grzegorz
  • Skąd::Białystok
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2020 - 18:30

Najlepszy był typ do którego zajechałem na ustawienie zbieżności. Ile teorii usłyszałem o stanie powypadkowym tego auta. jak mocno musiał być bity tył,  że nie można ustawić kierownicy i znaki na jego laserach się nie zgadzają. Ale jego mina była bezecna jak się spytałem czy wyregulował już tylne koła i wszystkie jego teorie mógł sobie wsadzić w...

Samochód nie jest standardowy i trzeba przy jego naprawie trochę pomyśleć, poczytać, popytać. Ale co dla niektórych to za dużo, ich wiedza techniczna zakończyła się na polonezach i kadetach. 

Swoją drogą można założyć jakiś temat na o wybrykach  ~~mechaników~~ przy naszych Pitkach



#54 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 582
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:57

Mnie też spotkało takie pytanie podczas wymiany szyby.
Pan zapytał dlaczego kupiłem taki samochód.
A w autoryzowanym serwisie musiałem kilkakrotne przekonywać mechanika że mam silnik turbo.
Tak się znają.
Mam wrażenie że wielu mechaników tylko naprawia Volkswageny i skody nic poza tym. No i może mondeo.
A co do tego przycisku przy klamce to nie jedna osoba już się nabrała. Najlepiej otworzyć szybę i patrzeć jak pasażer próbuje ją zamknąć przyciskiem od centralnego zamka.

#55 seba1977

seba1977

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2438
  • Dołączył:  18 gru 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:Diana
  • Skąd::Żary
  • Płeć: Kobieta

Napisano 16 kwiecień 2020 - 23:16

w autoryzowanym serwisie
Chodzi ci o fiata w Zielonej? Jak miałam z nimi do czynienia, to nawet nie wiedzieli co to za auto jest PT.

#56 zuku19

zuku19

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  30 kwi 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 kwiecień 2020 - 10:03

Jedno z fajniejszych i mocniejszych (i nie mowie tu o mocy silnika) aut ktore mialem. Mojemu egzemplarzowi  w tym roku cyknie  20 lat od zjechania z tasm tabryki. Ogolnie oceniajac jego ekspoatacje przez ostatnie 5 lat jestem z niego bardzo zadowolony. Auto nie stoi w garazu tylko codziennie smiga po miescie. Wybralem sie nim takze kilkukrotnie na rodzinne wyjazdy wakacyjne gdzie pokonywalem za jednym zamachem ok 800km. W sumie przejechal u mnie ok 70 tys km.  Lubie go poniewaz jest dobrze wykonany, prosty w naprawach i przy delikatnym nakladzie finansowym bezproblematyczny. Najwazniejsze to aby nie kupowac najtanszych  zamiennikow gdyz bedziemy je wymieniac na okraglo. Ta maksyma tyczy sie wszelkiej innej masci wozow rozniez.  Niekiedy  lepiej kupic czesc  uzywana ale  orginalna.    Wiekszosc wymian przeprowadzilem w nim by byl w lepszej kondycji niz go kupilem. Nie mam w nim zadnych problemow z elektryka czy to na deszczu czy w upaly. Nawet jak stal miesiac pod chmurka tez mu nic nie bylo. Zaskarbil moja sympatie tym ze jest pakowny i wygodny. Spokojnie bez zmeczenia mozna w nim spedzic godziny w korku jak i jechac nim dlugie dystanse. Dwoma ruchami reki kladziemy tylnia kanape i mamy rowna podloge do zaladunku. Mam od dwuch lat Voyagera na wypady rodzinne ale sprobujcie z niego wyciagnac fotele aby uzyskac taka przestrzen jak w PiTim he he bez bolu w krzyzu sie nie da.  Mega zaleta jest polka bagaznika ktora mam zamontowana na dolnym zaczepie dzieki czemu mam niezagracona przestrzen ladunkowa.   Kolo zapasowe (mam LPG) i jakies tam podstawowe akcesoria leza pod nia.  Karoseria wytrzymuje probe czasu - korozja jest niewielka.  Zawieszenie trwale i zapewniajace odpowiedni komfort.  Chodz wyczuwa sie dysonans miedzy chrakterem przedniej a tylniej osi nie przeszkadza i nie obniza walorow jezdnych. Mozna smialo gnac po pofalowanych zakretach ale trzeba sie mocno trzymac kierownicy by nie wyjechac dupcia  z fotela hi hi hi. Silnik 2.0  - spoko -    pali ok 12 l  gazy na setke bo ile ma palic taki silnik w budzie ktora tyle wazy. Zaden z konkurentow nie spala mniej.  Dynamika wystarczajaca ale trzeba pokrecic go wyzej. Zawsze jak sie przesiadam z diesla na mala benzyne to musze sie przestawic ale to tyczy kazdej czterocylindowki.  Tego auta nie mozna brac jak kombiaka lecz cos w stylu mikrowana. Bowiem jego sylwetka niska nie jest i opory powietrza robia swoje. Malo kto dzis pamieta jaka fala niezadowolenia przeszla przez peugota 307 2.0 B gdzie dynamika przy tym silniku byla srednia w prownaniu do mod. 306.  Wnetrze - materialy wpozadku daja rade pomimo wieku i dystansu. Przelaczniki pracuja precyzyjnie i miekko. Wszystko jest trwale i zwarte.   Niewielkie slady zuzycia na fotelu kierowocy. Uwielbiam kierownice ktora idealnie lezy w rekach, ma odpowiednia wielkosc i przypomina mi swoim wygladem pierwszego Range Rovera - PETARDA dla mnie. Na brak skretu nie cierpie. Wspomaganie chodzi lekko  i chyba mam mniejszy  promien skretu ze skrzynia manualna. Takie odnioslem wrazenie ostanio jezdzac autmatem.  Ale to tylko wrazenie. generalnie wszedzie sie mieszcze od strzala. Nawet moja zona nie narzeka smigajac po galeriach!!!   Z mankamentow chym.....    beznadziejne podswietlenie zegarow ktore przy wymogu jady na swiatlach w dzien powoduje nieczytelnisc cyferblatu.  W nocy swieci genialne ale ciezko nim jezdzic jedynie w nocy dla swoistego zadowolenia. Robi sie glosny powyzej 150 km/h. Slabe sterowanie strumieniem powietrza nawiewami.   I tyle...        podsumowujac koszty, oferte konkurencji, jego trwalosc wady i zalety kupilbym go jeszcze raz i sie nim cieszyl.  Nadmienie ze mam "przerobione"  sporo pojazdow wszelakich producentow. Mam na tyle bogate tlo ze jak czytam pismakow z czasopisemek za 4 zlote to mi żółć nachodzi do zaladka. Niestety nigdy ten samochodzik nie mial dobrej prasy a zaslugiwal na zdecydowanie lepsza. :)

 

Ps . Pierwsze skojazone porownanie - Zafira przy PiTim to dramat- nie znajduje plusow dla opla.

Przymierzam się do zakupu PT i ta wypowiedź  jest wyczerpująca  :kciuki


Użytkownik zuku19 edytował ten post 30 kwiecień 2020 - 10:08

  • WD40MAX lubi to

#57 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 lipiec 2020 - 19:11

Też bym chciał mieć takie coś. A takie uniwersalne moduły domykające szyby da się zamontować?

W Passacie to była opcja do włączenia przez programator w module komfortu. Zamykałem samochód z pilota i automatycznie domykał szyby.



#58 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 lipiec 2020 - 20:09

W Passacie to była opcja do włączenia przez programator w module komfortu. Zamykałem samochód z pilota i automatycznie domykał szyby.

 

Nie każdym , opcja zależna od wyposażenia i typu centralki komfortu 



#59 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 864
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:09

Mnie fku... to, że zasilanie podnoszenia fotela jest bez bezpiecznika, w związku z czym zapalił mi się Pitek ogniem żywym. Druga sprawa, to combo pompy wspomagania i pompa wody jest na jednym kole pasowym, co prowadzi do przegrzewania wspomy przy tym silniku i kłopotów z wymianą na nową za 3500 zł. Generalnie ceny części orygin są z kosmosu.

Co do zalet, to mimo wszystko (wiek modelu) wiele osób ogląda się za samochodem jak jadę przez miasta (nie wiem, może dlatego, że jest srebrny, albo tak piękny, albo tak brzydki).
Wygodnie się wsiada i jeździ. Mało pali jak na silnik 115 KM. Cieszy nadal pomimo paru awarii.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 12:24

  • Guto lubi to

#60 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:16

A kto ci takich bzdur naopowiadał ze jest bez bezpiecznika,

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 12:17






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych