Skocz do zawartości

Uwaga!

Przed logowaniem zapoznaj się z tematem Pierwsze logowanie na forum

Zdjęcie

Nowe radio, transmiter czy emulator zmieniarki?

radioemulator zmieniarka transmiter

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mstore

mstore

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2019 - 14:33

Mam pytanie do osób które miały podobny dylemat.

Mam fabryczne radio BR3 to z nawigacją i zastanawiam się co będzie lepiej grało.

Czy lepszy będzie emulator zmieniarki BT lub AUX czy kupić nowe radio z wejściem AUX, radio raczej tanie np. Kenwood 104Y za 200 zł.

Koszt taki sam, bo radio 200 i ramka z kablami to około 240 zł lub emulator około 250 zł

Co polecacie, co będzie miało lepszy dźwięk? - dodam tylko, że ten fabryczny BR3 gra tak sobie.

A może wystarczy FM transmiter np. Xiaomi 3s

#2 maxym72

maxym72

VIP

• Mayster
  •   
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:Voyager 2,5 t
  • Imię:Max

Napisano wczoraj, 08:37

nie BR3 tylko RB3. Samo radio to produkt Harman Beckera - faktycznie jest dupny, często się psuje i nawigacja i tak nie działa w Polsce. Andrzej  kiedyś polecał elektroniczną zmieniarkę płyt emulator. Wchodzi sporo mp3, a na Twoim miejscu założyłbym tradycyjne radio Chryslera - gra dużo lepiej (produkt bodaj Mitsubischi lub Alpine) a trochę mniej zawodne. Nie wiem jak jest z cenami na Allegro, ale ja do swojego Voyagera kupiłem taki radioodbiornik za 80 złotych. Można dołożyć zmieniarkę płyt dla lubiących jakość cd. Nie ma niestety wejść aux - więc pozostaje albo kaseta (jakość pod psem) albo transmiter - czasami radio odbiera gorzej. Wymiana radia na nieoryginalne spłaszczy dźwięk i zaburzy wygląd wnętrza - co jest w przypadku pitosława dość ważne. Generalnie po doradztwo w dziedzinie muzy do andreeas7 - Andrzej posiada odpowiednią wiedzę na ten temat. 

#3 Szusza

Szusza

PT Amateur

• Użytkownicy
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Witek

Napisano wczoraj, 19:30

U mnie nawigacja działa. Dźwięk nie jest wzorcowy, ale dobry.

#4 maxym72

maxym72

VIP

• Mayster
  •   
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:Voyager 2,5 t
  • Imię:Max

Napisano wczoraj, 20:46

Z mapą Polski? Oryginalna płyta z Polską dla Chryslera i Jeepa do tego radia nigdy nie została wydana. Były próby adoptowania i krakowania z innych systemów Beckersa - niektóre kończyły się powodzeniem - ale jeśli działa z mapa na Polskę to rodzynek. 

#5 andreeas7

andreeas7

VIP

• Mayster
  •   
  • Rok Produkcji:2010
  • Silnik:Dodge 1,8 VVT
  • Imię:Andrzej

Napisano wczoraj, 21:28

problem z dźwiękiem nie polega na jakości samego radia ( Becker należy do górnej półki pod względem równowagi pasma ) tylko na naszym własnym odczuciu co nam pasuje - auta które uczestniczą w zawodach Car Audio co drugiemu  nie pasowały by brzmieniem , sopran i góra ma być klarowna i delikatna a nie piłowanie uszu jak z pioniera czy kenwooda  a środek ma prezentować scene z rozróżnieniem co na niej gra z skąd dochodzi to ciężka sprawa , bas ma pracować i uzupełniać i absolutnie nie walić czy też dominować .

Mam pytanie do osób które miały podobny dylemat.

Mam fabryczne radio BR3 to z nawigacją i zastanawiam się co będzie lepiej grało.

Czy lepszy będzie emulator zmieniarki BT lub AUX czy kupić nowe radio z wejściem AUX, radio raczej tanie np. Kenwood 104Y za 200 zł.

Koszt taki sam, bo radio 200 i ramka z kablami to około 240 zł lub emulator około 250 zł

Co polecacie, co będzie miało lepszy dźwięk? - dodam tylko, że ten fabryczny BR3 gra tak sobie.

A może wystarczy FM transmiter np. Xiaomi 3s

transmiter odpuść całkowicie , ograniczenia tunera FM i separacja kanałow , pasmo przenoszenia 40-12,5 tyś Hz  i możliwy sygnał/szum to 50dB , a zmieniarka elektroniczna umożliwi min 90dB.przy paśmie 20-20 tyś Hz- to nieporównywalna różnica 

#6 Yodarek

Yodarek

VIP

• Moderator
  •   
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:CRD 3.0 V6
  • Imię:Darek

Napisano wczoraj, 23:21

Z mapą Polski? Oryginalna płyta z Polską dla Chryslera i Jeepa do tego radia nigdy nie została wydana. Były próby adoptowania i krakowania z innych systemów Beckersa - niektóre kończyły się powodzeniem - ale jeśli działa z mapa na Polskę to rodzynek. 

Jak nie było płyt na Polskę, Maksior? Z  tego co pamiętam, update był 2016, a nawet ostanie były 2017-2018 https://satnavstore....nav-disc-update