Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Centralny Zamek - Zgłupiał


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 marzec 2019 - 10:00

Czołem!

Mam problem z moim PT. Dziś zauważyłem pewien problem, a mianowicie centralny zamek nie zamknął mi drzwi kierowcy. Zamknąłem je z kluczyka, potem otworzyłem z kluczyka i otwarły się wszystkie. Wsiadłem do samochodu i w trakcie jazdy centralny zaczął głupieć. Zaczęły się samoczynnie zamykć i otwierać wszystkie drzwi w bardzo szybkim, nienaturalnym tempie. Zauważyłem, że centralny w trakcie jazdy reaguje, jeśli np. zaczynam opuszczać szybę pasażera, wtedy się zamyka i za chwilę otwiera, bardzo dziwnie to wygląda.

Proszę o pomoc, co mu może dolegać?

Użytkownik 69monka edytował ten post 19 marzec 2019 - 10:01


#2 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2019 - 10:20

Hej,

prawdopodobnie napiszą coś tutaj mądrzejsi i Doktory z niedostępną dla mnie wiedzą tajemną :). Natomiast ja, miałem kiedyś podobne objawy w innym samochodzie. Sprawdź czy reaguje  w taki sposób przy opuszczaniu wszystkich szyb, czy tylko np. w drzwiach kierowcy. Jeżeli w jednych, to prawdopodobnie właśnie zlokalizowałeś miejsce problemu. Kłopotem może być drobiazg, typu poluzowany albo zamoczony wtyk wiązki kabli odpowiedzialnych za te sprawy. U mnie starczyło poprawienie styków - oczyszczenie, dociśnięcie wtyczki. W innym przypadku czytałem, że ktoś odłączył aku i w ten sposób zresetował system - podziałało. Może też uszkodzony pilot lub wyczerpana jego bateria. Jeżeli dzieje się tak w trakcie jazdy (załączone automatyczne blokowanie drzwi powyżej 24 km/h), można spróbować wyłączyć i włączyć tą funkcję. Choć jeżeli i na postoju są cuda to może nic nie dać ale warto spróbować.
Przesyłam link z forum do instrukcji obsługi, zerknij na stronę 12:
https://drive.google...ew?usp=drivesdk 

 


Użytkownik _Jerry_ edytował ten post 19 marzec 2019 - 10:27


#3 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 marzec 2019 - 18:41

Hej,

prawdopodobnie napiszą coś tutaj mądrzejsi i Doktory z niedostępną dla mnie wiedzą tajemną :). Natomiast ja, miałem kiedyś podobne objawy w innym samochodzie. Sprawdź czy reaguje  w taki sposób przy opuszczaniu wszystkich szyb, czy tylko np. w drzwiach kierowcy. Jeżeli w jednych, to prawdopodobnie właśnie zlokalizowałeś miejsce problemu. Kłopotem może być drobiazg, typu poluzowany albo zamoczony wtyk wiązki kabli odpowiedzialnych za te sprawy. U mnie starczyło poprawienie styków - oczyszczenie, dociśnięcie wtyczki. W innym przypadku czytałem, że ktoś odłączył aku i w ten sposób zresetował system - podziałało. Może też uszkodzony pilot lub wyczerpana jego bateria. Jeżeli dzieje się tak w trakcie jazdy (załączone automatyczne blokowanie drzwi powyżej 24 km/h), można spróbować wyłączyć i włączyć tą funkcję. Choć jeżeli i na postoju są cuda to może nic nie dać ale warto spróbować.
Przesyłam link z forum do instrukcji obsługi, zerknij na stronę 12:
https://drive.google...ew?usp=drivesdk 

 

Zabieram się za czytanie, aczkolwiek mimo wszystko coś jest nie tak, bo głupieje bardzo. Teraz jechałem dystans około 5 kilometrów to przez całą drogę pstrykał bardzo szybko, nienaturalnie szybko.


Użytkownik 69monka edytował ten post 19 marzec 2019 - 18:42


#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2019 - 23:53

popraw ustawienie swicha w zamku kierowcy i przestanie pracować - mechanicznie kluczykiem bo tu jest usterka ?



#5 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 marzec 2019 - 13:11

popraw ustawienie swicha w zamku kierowcy i przestanie pracować - mechanicznie kluczykiem bo tu jest usterka ?

 

Generalnie z kluczyka otwiera wszystkie drzwi, a zamyka wszystkie oprócz kierowcy. Z pilota otwiera i zamyka wszystkie oprócz kierowcy. W trakcie jazdy samoistnie zamykają i otwierają się wszystkie, w nienaturalnie szybkim tempie przypominającym zwarcie. 

 

Co do tego ustawienia swicha, to jak to zrobić?



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 marzec 2019 - 14:35

sam sobie odpowiadasz co masz uszkodzone - wymień zamek drzwi kierowcy po wcześniejszym sprawdzeniu czy nie jest uszkodzona instalacja w przelotce drzwi i czy łączy na kostce od instalacji drzwi - z lewej strony od drzwi kierowcy mogą być dwie kostki i dodatkowa krótka wiązka przedłużająca instalacje - połączenie będzie przypięte nad bezpiecznikami w kabinie


  • steryd lubi to

#7 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2019 - 10:22

Może jeszcze nie kontaktować któraś krańcówka - za krótki kołek - na chwilę podaje masę, drzwi automatycznie się odryglowują, jeśli jest ustawiona opcja auto unlock. Potem same się zamykają gdy prędkość jest powyżej 38 km/h jeśli jest ustawiona funkcja auto lock. Spróbuj poodciągać za krawędź tylne drzwi i zobacz, czy nie zapala się światło wewnątrz pojazdu. Teoria Andrzeja też pasuje, przy mojej powinien jeszcze dągnąć sygnałem wewnętrznym. Błysk światłem może nie wystąpić ze względu na krótki sygnał masowy. 



#8 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 marzec 2019 - 13:05

sam sobie odpowiadasz co masz uszkodzone - wymień zamek drzwi kierowcy po wcześniejszym sprawdzeniu czy nie jest uszkodzona instalacja w przelotce drzwi i czy łączy na kostce od instalacji drzwi - z lewej strony od drzwi kierowcy mogą być dwie kostki i dodatkowa krótka wiązka przedłużająca instalacje - połączenie będzie przypięte nad bezpiecznikami w kabinie

 

 

Może jeszcze nie kontaktować któraś krańcówka - za krótki kołek - na chwilę podaje masę, drzwi automatycznie się odryglowują, jeśli jest ustawiona opcja auto unlock. Potem same się zamykają gdy prędkość jest powyżej 38 km/h jeśli jest ustawiona funkcja auto lock. Spróbuj poodciągać za krawędź tylne drzwi i zobacz, czy nie zapala się światło wewnątrz pojazdu. Teoria Andrzeja też pasuje, przy mojej powinien jeszcze dągnąć sygnałem wewnętrznym. Błysk światłem może nie wystąpić ze względu na krótki sygnał masowy. 

 

Panowie, udało mi się nagrać moment, w którym centralny zamek zachowuje się w opisany przeze mnie sposób. Wrzuciłem go na YouTube. Proszę zerknąć: 



#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2019 - 13:14

Chłopie ogarnij się temat zakładasz o zamku drzwi przednich , filmik załączasz z drzwi tylnych to całkowicie dwie rożne awarie .



#10 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 marzec 2019 - 13:22

Chłopie ogarnij się temat zakładasz o zamku drzwi przednich , filmik załączasz z drzwi tylnych to całkowicie dwie rożne awarie .

 

Tak jak napisałem wcześniej, głupieją wszystkie drzwi. Akurat udało mi się uchwycić zdarzenie z drzwi tylnych. Jeśli chodzi o drzwi kierowcy to w nimi jest osobny problem, polegający na tym, że w ogóle nie reagują na pilota. Bardziej martwi mnie właśnie to co na filmiku i dzieje się to nie tylko w drzwiach tylnych przedstawionych na filmie, ale we wszystkich. Czasami tak grają wszystkie na raz, czasami jedne, a czasami trzy lub dwa...

 

Tu cytat z mojego pierwszego posta:

 

"Wsiadłem do samochodu i w trakcie jazdy centralny zaczął głupieć. Zaczęły się samoczynnie zamykać i otwierać wszystkie drzwi w bardzo szybkim, nienaturalnym tempie."


Użytkownik 69monka edytował ten post 23 marzec 2019 - 13:23


#11 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2019 - 13:31

Temat z krańcówka odpada - to dzieje się na postoju. A spróbuj pierdzielnąć - w momencie jak tak się dzieje - w podszybie na prawo od deski rozdzielczej - tak jak w zepsuty telewizor, z werwą. Jak przestanie to znaczy, że może w centralce oberwała się zwora w przekaźniku. 



#12 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 marzec 2019 - 13:40

Temat z krańcówka odpada - to dzieje się na postoju. A spróbuj pierdzielnąć - w momencie jak tak się dzieje - w podszybie na prawo od deski rozdzielczej - tak jak w zepsuty telewizor, z werwą. Jak przestanie to znaczy, że może w centralce oberwała się zwora w przekaźniku. 

 

Dzieję się też tak samo podczas jazdy, nie tylko na postoju. Po prostu udało mi się ten dźwięk uchwycić jak stałem. Jak się tak zadzieje, to walnę w to podszybie, zobaczę czy pomogło. 



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2019 - 13:41

Musisz zdjąć deskę podłączyć na zasilaniu stałym kontrolkę i sprawdzić czy w momencie przełączania zamka nie zanika napięcie - jak będzie sztywno to centralka do wymiany po wcześniejszym sprawdzeniu żarówka czy na wyjściu zasilającym siłowniki zamka przy centralce tez tak skacze napięcie - bo może być problem z wiązka

#14 Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*

Bezimienny Gość.monkaoficjalnie_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 marzec 2019 - 14:14

Musisz zdjąć deskę podłączyć na zasilaniu stałym kontrolkę i sprawdzić czy w momencie przełączania zamka nie zanika napięcie - jak będzie sztywno to centralka do wymiany po wcześniejszym sprawdzeniu żarówka czy na wyjściu zasilającym siłowniki zamka przy centralce tez tak skacze napięcie - bo może być problem z wiązka

 

Zaobserwowałem jeszcze jedno. Wyciągnąłem bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek, żeby mi tak nie wariował podczas jazdy. Teraz zamiast dziać tak jak się działo z drzwiami, słychać jedynie cykanie w okolicy pokręteł do ustawienia temperatury. Cykanie jest w takim samym tempie co wariujące drzwi na filmie.



#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 marzec 2019 - 14:47

Do puki nie sprawdzisz tego o co prosiłem wcześniej nic więcej w tym temacie nie będę ruszał - wymagam współpracy od drugiej strony , zawsze możesz wstawić auto do elektryka i ogarnie to w 30 minut .







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych