Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Kompresor klimatyzacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szymek_T

Szymek_T

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 270
  • Dołączył:  13 lip 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 maj 2019 - 15:46

Witam Społeczność.

 

W końcu i mnie dopadło - po wiosennym przeglądzie i dopompowaniu czynnika klimatyzacji, w ciągu 2 tygodni klima umarła.. w ogóle nie chłodzi. Mechanik sprawdził lampą UV i powiedział, że na kompresorze zaczęło świecić, natomiast wiatraki startują, czyli nie jest zatarty.. mam nadzieję ;). Teraz mam dwa wyjścia: albo wymontuję mój i oddam do regeneracji (zna ktoś dobry warsztat w Toruniu lub okolicach?), albo kupię używany/regenerowany z jakąś gwarancją rozruchową. Pytanie co mi się bardziej opłaca? Jaki byłby koszt regeneracji (w takim jak najbardziej pesymistycznym wariancie) mojego kompresora? Wiem już, po poczytaniu forum, że jeśli miałbym kupić, to tylko do silnika 2.4, ale czy kompresory przed- i poliftowe czymś się różnią?

 

Pomożecie?

 

Pozdrawiam gorąco.



#2 Szymek_T

Szymek_T

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 270
  • Dołączył:  13 lip 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 maj 2019 - 08:57

Witam Społeczność.

 

W końcu i mnie dopadło - po wiosennym przeglądzie i dopompowaniu czynnika klimatyzacji, w ciągu 2 tygodni klima umarła.. w ogóle nie chłodzi. Mechanik sprawdził lampą UV i powiedział, że na kompresorze zaczęło świecić, natomiast wiatraki startują, czyli nie jest zatarty.. mam nadzieję ;). Teraz mam dwa wyjścia: albo wymontuję mój i oddam do regeneracji (zna ktoś dobry warsztat w Toruniu lub okolicach?), albo kupię używany/regenerowany z jakąś gwarancją rozruchową. Pytanie co mi się bardziej opłaca? Jaki byłby koszt regeneracji (w takim jak najbardziej pesymistycznym wariancie) mojego kompresora? Wiem już, po poczytaniu forum, że jeśli miałbym kupić, to tylko do silnika 2.4, ale czy kompresory przed- i poliftowe czymś się różnią?

 

Pomożecie?

 

Pozdrawiam gorąco.

 

Nikt, nic? :( :( :(

 

Pozdrawiam



#3 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 maj 2019 - 21:24

Najlepiej szukać po roczniku i modelu. Występowały dwa lub try rodzaje kompresora.  Regeneracja - firma turbotec Jaworzno - chłopaki ogarną w trzy dni z wysyłkami - sami przyślą kuriera, gwarancja i naprawdę dobra robota. Przez tydzień będziesz bez auta, ale będzie najlepiej jak może. Pozdrawiam



#4 Szymek_T

Szymek_T

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 270
  • Dołączył:  13 lip 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 maj 2019 - 07:10

Dzięki za odpowiedź, już wiem co dalej robić :)

 

Pozdrowienia







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych