Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Problem .z odpalaniem .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Dziadek1962_*

Bezimienny Gość.Dziadek1962_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 lipiec 2019 - 15:41

Witam .mam problem z moim pt cruiser 2000.benzyna .2,0.pierwsze objawy były takie .że zaczął mi gasnąć .później przestał pracować wentylator .wymieniłem czujnik temperatury i termostat .wentylator nadal nie pracuje .na krótko tak .i teraz całkiem przestał kręcić .rozrusznik sprawdzałem na krótko i jest ok.kontrolki wszystkie świeca jak przekręcam kluczykiem .nie kręci .paliwo też jest.o co chodzi proszę o wsparcie.podkreslam że jestem laikiem w sprawach samochodowych.

#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 lipiec 2019 - 22:04

wiele problemów z osobnymi przyczynami. Niekręcący rozrusznik - prawdopodobnie upierdzielił się łącznik pomiędzy bębenkiem stacyjki a włącznikiem stacyjki. Jeśli sprawdzałałeś na krótko zwierając przekaźnik rozrusznika - to bardzo prawdopodobne. Jeśli jesteś laikiem - to pewnie zwierałeś gruby kabel na rozruszniku z wrzutnikiem elektromagnetycznym - co sprawdza jedynie działanie samego rozrusznika. Tak więc Dziadek (mam brata w Twoim wieku i jakbym mu powiedział, że jest dziadek to bym dostał w kły) odnajdź przekaźnik rozrusznika i posłuchaj czy klika (skrzynka pod maską za filtrem powietrza przed pompą hamulcową opis starter relay). Wymontuj włącznik stacyjki i sprawdź, czy dasz radę odpalić przy pomocy wkrętaka. co do wentylatora chłodnicy to pewnie nie działa pierwszy bieg - a sprawdzałeś drugi.  Gaśnie pewnie od klimy - nie działa pierwszy bieg wiatraka i dławi go opór sprężarki klimy. Pozdrawiam



#3 Bezimienny Gość.Dziadek1962_*

Bezimienny Gość.Dziadek1962_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 lipiec 2019 - 15:40

Allo.nic nie klika





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych