Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Drgania przy puszczaniu pedału sprzęgła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Huubi_*

Bezimienny Gość.Huubi_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 sierpień 2019 - 10:12

Witam,

Od tygodnia z nieznanych mi powodów mój PT Cruiser zaczął bardzo delikatnie drżeć, przy puszczaniu pedału sprzęgła na pierwszym i drugim biegu na środkowej wysokości przy normalnej prędkości co za tym idzie obrotach. Drganie nie występuje gdy puszczam pedał bardzo powoli, „nienaturalnie”, nie zauważam tego efektu również przy wyższych obrotach. Efekt jest prawie niewyczuwalny dla pasażerów, ja go odczuwam na pedale. Sprzęgło zostało wymienione ok. dwa miesiące temu na nowe, stare całkowicie odmówiło współpracy. Moje pytanie co to może być? Prześledziłem kilka for internetowych, również zwiazanych z innymi markami, bardzo częsta diagnoza to sprzęgło które ja dyskwalifikuje na starcie ze względu na to że założone jest tak jak pisałem nowe. Z góry dziękuje za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 sierpień 2019 - 12:18

Przypal trochę sprzęgło, może to coś pomoże.



#3 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6505
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 05 sierpień 2019 - 16:01

Może poduszki są wyrypane i przenoszą drgania.. hmm



#4 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 sierpień 2019 - 17:15

Miałem coś podobnego przy zużytym prawym przegubie.



#5 Bezimienny Gość.Huubi_*

Bezimienny Gość.Huubi_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:46

Doczytałem na innym forum że sprzęgło może mieć warstwę ochronną która może powodować takie drgania przez kilkaset kilometrów po wymianie (wcześniej nigdy się z tym nie spotkałem). Poobserwuje kilka dni, ewentualnie wróci do mechanika. Wcześniej nie wspomniałem o istotnym fakcie, samochód od wymiany sprzęgła zrobił maksymalnie może z 500km. W każdym razie jeśli rozwiąże temat to na pewno napisze gdyby ktoś miał podobne „dolegliwości”.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:55

Nowe nie znaczy że jest sprawne lub złe wycentrowane przy montażu , do sprawdzenia wszystkie 4 poduszki zawieszenia silnika i skrzyni

#7 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2019 - 20:08

Jakiej firmy sprzęgło - bo jak LUK to nic nie dziwi. Po podgrzaniu będzie ok - na zimno będzie szarpać. Pozdrawiam.


Użytkownik maxym72 edytował ten post 06 sierpień 2019 - 20:09


#8 Bezimienny Gość.Huubi_*

Bezimienny Gość.Huubi_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 sierpień 2019 - 21:10

Jeśli chodzi o markę sprzęgła to nie wiem co jest założone, mechanik który nie należy do grupy „druciarzy” wymienił bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną co mi się nie spodobało, wole decydować i ewentualnie dopłacić za lepsze . Samochód oddawał pracownik który nie „grzebał” przy nim, paragon/fakturę wystawili, stare sprzęgło oddal zapakowane jednak uznałem że do niczego mi nie potrzebne (bo do czego?) i zutylizowałem w osiedlowym śmietniku ;-). Pojadę na sprawdzenie poduszek silnika/skrzyni, zobaczę co wyjdzie, ostatnio i chyba czas najwyższy zaczęły się odzywać wszystkie gumowe elementy które jeszcze są lub były fabryczne, wiec myśle że poduszki mogą być „powybijane?”. O wynikach dam znać, dopytam o markę sprzęgła.

Pozdrawiam, dzięki za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Huubi edytował ten post 06 sierpień 2019 - 21:11






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych