Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Sprężarka klimatyzacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Zibster_*

Bezimienny Gość.Zibster_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 sierpień 2019 - 11:19

Dzień dobry.

Kilka dni temu naprawiałem klimatyzację. Wymienione zostały uszczelki na kompresorze i klima działała, ale do naprawy był jeszcze wentylator. Po naprawie wentylatora kompresor nie włączył się. Podjechałem do zakładu w którym naprawiałem klimę, sprawdzili ilość czynnika - było ok. Nabili układ ponownie i kompresor się włączył. Po jednym dniu znowu przestał działać. Ponowna wizyta u mechaników i układ pełny, ciśnienia podobno też prawidłowe. Po ściągnięciu przewodu z czujnika kompresora i spięciu na "krótko" działa. Padła sugestia, że tymczasowo mogę tak jeździć i do wymiany czujnik.

Pytanie pierwsze - czy można korzystać z klimy omijając czujnik jak mi sugerowano?

Pytanie drugie - czy wymieniać czujnik czy jeszcze coś sprawdzić i gdzie taki czujnik mogę kupić?

 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2019 - 13:40

bez czujnika nie możesz jeżdzić bo można uwalić kompresor - czujnik używany sprawny mam

#3 Bezimienny Gość.Zibster_*

Bezimienny Gość.Zibster_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 sierpień 2019 - 16:33

Dzięki, ale trochę namieszałem. Słaby jestem w te klocki a "fachowcy" tylko rozkładali ręce i chyba źle ich zrozumiałem. Zacząłem trochę czytać na ten temat, przestudiowałem schemat i okazało się że ten czujnik po ominięciu którego klima działa jest na osuszaczu.



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2019 - 19:15

Zgadza- się to czujnik niskiego ciśnienie w układzie i absolutnie nie wolno go blokować on zabezpiecza kompresor , podobnie jak drugi czujnik na kompresorze - wysokiego ciśnienia

#5 Bezimienny Gość.Zibster_*

Bezimienny Gość.Zibster_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2019 - 09:05

Dzięki. Znalazłem w sieci coś takiego https://euro-klima.p...jnik-20922.html. Czy będzie pasował?







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych