Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pitek 2.2crd nieodpala

Techniczna podstawowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Slawolp_*

Bezimienny Gość.Slawolp_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:26

Witam. Mam problem. Wczoraj zaparkowłem pitka. Włączyłem silnik. Niestety nie włączyłem świateł, miałem włączone radio i nawiew na pierwszym biegu. Trwało to około 20min. W między czasie nacisnąłem przycisk na kierownicy między zapłonem a tablicą nym rozdzielczą. Po wyłączeniu ponownym stacyjki i włączeniu pitek nie odpalił. Objaw jest taki że wskaźniki warjują. Lampki kontrolne zapalają się i gasną. Silnik próbuje zakręcić ale za wolno się obraca. Akumulator jest zwykły kwasowy nie oryginalny i ma 7 lat. Pierwsze co zrobiłem to zabrałem akumulator na noc do domu igo podłączyłem do prostownika. Po naładowaniu sprawdziłem że ma prawie 14v. Po podłączeniu pitek dwa razy odpalił ale ledwo kręcił. Trzeci raz już się nie udało i powtórzyła się sytuacja z warjującymi wskazówkami liczników i lampek kontrolnych. Ponowne naładowanie akumulatora nie zmieniło sytuacji. Myślę że padł akumulator ale nie jestem pewny. Proszę o pomoc.

#2 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:31

Kup akumulator, bo ten to szmelc..., to tak z grubsza. Poza tym może tak najpierw odwiedź dział: 

https://ptclub.pl/in...ałogą-ptclubpl/

..., bo tak to trochę siara... Tak mi się wydaje...

PS.

...ale witamy na naszym forum.



#3 Bezimienny Gość.Slawolp_*

Bezimienny Gość.Slawolp_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 sierpień 2019 - 22:44

Dzięki za odpowiedź i zwrócenie uwagi. Swój wielki błąd już naprawiłem. Pozdrawiam.

#4 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2019 - 08:49

Najpewniejszy akumulator do naszych diesli, jest Optima Red Top RT  C4.2, 815A, 50Ah.

 

Załączony plik  beznazwy.png   478,23 KB   6 Ilość pobrań







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych