Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PT 2.2 crd zimny nie odpala

techniczny podstawowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Slawolp_*

Bezimienny Gość.Slawolp_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:33

Witam.

Od 2 dni mam problem z odpaleniem zimnego PT. Objaw jest następujący: Przekręcam zapłon jest pyknięcie, oczywiście wciśnięte sprzęgło i nic, silnik nie pali w ogóle nie kręci , :o Ponawiam próbę odpalenia parę razy i silnik bez problemu odpala. Jadę około 15km bo tyle mam z pracy do domu. Gaszę silnik i po chwili bez problemu odpalam. Po 4 godzinach znowu bez problemu odpala. Zobaczymy jak jutro rano ale dzisiaj po nocy i po 8 godzinach stania pod pracą odpalił dopiero za 3,4 razem. W czym jest problem? Jeśli ktoś wie

o co chodzi to proszę o pomoc. :)



#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:23

Problem w układzie startera rozrusznika - począwszy od samego startera a skończywszy na stacyjce. Na samym początku proponowałbym zamienić przekaźnik startera z innym jakimkolwiek - to jest w miarę proste. Potem sprawdzenie złącz na rozruszniku prądowego i od wzbudzenia elektromagnesu. Reszta już tylko poprzez sprawdzanie - wystarczy żarówka i dwa kabelki. 



#3 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:31

Ja bym jeszcze pomyślał o po prostu o akumulatorze. :)



#4 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:39

Za trzecim razem odpala - jeśli nie ma żadnego trykania i pyrkania to raczej rozruch w ogóle sie nie załącza. Raczej jakieś niekontaktujące złącze - pewnie na rozruszniku, bo najbardziej wredne warunki = raz zimno, raz gorąco, drgania woda i syf. Sam bym się zastanawiał, czy kręcić.... :lol



#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:58

Myślałem o wyczyszczeniu i dokręceniu klem... 



#6 Bezimienny Gość.Slawolp_*

Bezimienny Gość.Slawolp_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:32

Witam. Dziękuję Wszystkim za komentarz. Wczoraj PT-ka zaprowadziłem do elektomechanika bo już wogóle nie chciał odpalić. Dzisiaj go odebrałem. Okazało się że uszkodzona była cewka i przetarty kabel lecący po podłużnicy od rozrusznika. 







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych