Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


SWAP silnika z 2.0 na 2.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Szymek_*

Bezimienny Gość.Szymek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 wrzesień 2019 - 08:21

Drodzy forumowicze,
Chciałbym zapytać Was o różnice między silnikami oraz skrzyniami 2.0 a 2.4 16v.
Sprawa wygląda następująco, mam Pitka 2.0 i kończy mi się silnik do tego stopnia, że regeneracja jest średnio opłacalna (baryłkowata tuleja po przegrzaniu - spadek po poprzednim właścicielu) i zastanawiam się nad zakupieniem bloku od 2.4 16v i chciałbym założyć na niego moja głowicę, bo chyba jest taka sama? Kupić rozrząd od 2.4 (chyba powinien być dłuższy pasek?) I poskładania tego wszystkiego w całość.
Moje pytanie brzmi czy nie ma jakiś drastycznych różnic w tych silnikach, które uniemożliwiłybymi taki zabieg?
A pytanie kolejne to czy skrzynia biegów od 2.4 ma chociaż trochę dłuższe przełożenia?
Za wszelkie odpowiedzi dziękuję ślicznie z góry
Pozdrawiam
Szymon

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2019 - 12:28

Jak ta sama skrzynia może mieć dłuższe przełożenie - 2,4 założysz ale też z tego samego okresu co masz swój do 2001 max - pożniej była zniana w silnikach i nie podejdzie

#3 Bezimienny Gość.Szymek_*

Bezimienny Gość.Szymek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 wrzesień 2019 - 12:47

Czyli rozumiem, ze skrzynia to dokładnie to samo?
Dziękuję, jak silnik wyzionie ducha to spróbuję wrzucić 2.4

#4 Bezimienny Gość.RemiZ_*

Bezimienny Gość.RemiZ_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 grudzień 2022 - 18:59

Jak ta sama skrzynia może mieć dłuższe przełożenie - 2,4 założysz ale też z tego samego okresu co masz swój do 2001 max - pożniej była zniana w silnikach i nie podejdzie


Rozumiem ze przy zmienię silnika 2.0 z 2003r na 2.4 z 2003rmoga pojawić się problemy? Zastaniwam się nad mocniejszym silnikiem (obecny sie skończył)





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych